حمایت از دانش بنیان ها کلید مقابله با تحریم هاست

به گزارش راه ساری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینکه سال جاری یکی از برنامه های جدی این معاونت مقابله با تحریم است، کلید این کار را حمایت از شرکت های دانش بنیان دانست.

حمایت از دانش بنیان ها کلید مقابله با تحریم هاست

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ،سورنا ستاری گفت: در شرایط تحریم شرکت های دانش بنیان می توانند عصای دست دولت باشند، امروزه امید همه بر روی فکر، اندیشه و قدرت فناوری جوانان این مرز و بوم است.

وی گفت: تحریم های اعمال شده بر ایران بهترین فرصت است تا شرکت های دانش بنیان فعالیت خود را گسترش داده و نیروهای خود را پای کار بیاورند.

ستاری ادامه داد: اقتصاد دانش بنیان یکی از رکن های مورد توجه دولت است، باید در شرایط تحریم تمام تمرکز خود را روی شرکت های دانش بنیان بگذاریم تا آنها بتوانند به راحتی هر چه تمام تر محصولات خود را به دیگر کشورهای دنیا صادر نمایند.

وی به ایرنا گفت: فضای تحریم یاری نموده که این شرکت ها در مواردی که تاکنون وارد نشده بودند و مقدار قابل توجهی هم از آن محصولات واردات به کشور داشته ایم، ورود و احتیاج کشور را به واردات کاهش دهند و در بعضی از موارد بی احتیاج نمایند.

ستاری یادآور شد: نسل جدیدی از کارآفرینان در حال ظهور هستند و باید با توجه به واقعیت های مالی نیروی انسانی خود را تربیت کنیم، با توجه به شرایط مالی کنونی کشور و تحریم های موجود، صادرات محصولات شرکت های دانش بنیان می تواند راهکار مناسبی برای توسعه و شکوفایی هرچه بیشتر اقتصاد کشور باشد.

وی گفت: شرکت های فناور شاهراه عبور از تحریم ها هستند و در شرایط کنونی کشور تمام توجهات به سمت شرکت های دانش بنیان است.

huseynvahedi.ir: واحدی: وبسایت خبری، تفریحی و سرگرمی

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 6 بهمن 1401 بروزرسانی: 6 بهمن 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 3477

به "حمایت از دانش بنیان ها کلید مقابله با تحریم هاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت از دانش بنیان ها کلید مقابله با تحریم هاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید