حمایت قاطع علیرضا دبیر از دوستش

به گزارش راه ساری، سی و ششمین دوره رقابت های کشتی قهرمانی آسیا به میزبانی آستانه قزاقستان برگزار گردید و تیم ملی کشتی آزاد ایران با کسب یک مدال طلا در 10 وزن به عنوان سومی دست پیدا کرد که یکی از ضعیف ترین نتایج تاریخ آزادکاران در قاره کهن به شمار می رود.

حمایت قاطع علیرضا دبیر از دوستش

در شرایطی که نقدها زیادی از سوی اهالی کشتی در مورد عملکرد تیم ملی مطرح شده بود، نشست رئیس فدراسیون و اعضای کادر فنی تیم ملی بدون این که نتیجه خاصی در پی داشته باشد، خاتمه یافت.

در این جلسه که امروز دوشنبه برگزار گردید، علیرضا دبیر رئیس، ابراهیم مهربان دبیر، محسن کاوه مدیر تیم های ملی کشتی آزاد، پژمان درستکار سرمربی تیم ملی کشتی آزاد و محمدابراهیم امامی سخنگو و سرپرست روابط عمومی فدراسیون حضور داشتند.

محمدابراهیم امامی در مورد موارد مطرح شده در این جلسه گفت: در این نشست مسئولان فدراسیون ضمن آنالیز نتایج بدست آمده و عملکرد کشتی گیران از زوایای مختلف، بر مشکل کشتی گیران از جمله عدم آمادگی جسمانی و فنی، نداشتن روحیه لازم برای رجحان مقابل حریفان در این رقابت ها، تأکید کردند و پژمان درستکار نیز ضمن پذیرش ایرادات گرفته شده بر این موضوع که نتیجه لازم در این مسابقات کسب نشده و توقعات برآورده نشده است صحه گذاشت. بعلاوه اعلام شد این تیم خروجی چرخه انتخابی تیم ملی و نفرات اول مسابقات قهرمانی کشور بوده است و نسبت به تیم قهرمان آسیا در سال گذشته، بهتر بوده و نتایج کسب شده قابل قبول نیست و باید کادر فنی در موضوع مدیریتی و برنامه های خود تغییر روش داشته باشد.

وی ادامه داد: در ابتدای این جلسه رئیس فدراسیون کشتی با بر شمردن موفقیت هایی مانند رقابت های دنیای نروژ، قهرمانی آسیا، دنیای صربستان و سایر مسابقات که بر اساس اجرای چرخه انتخابی در دو سال گذشته بدست آمده، از اجرای این چرخه و جوانگرایی که در آن صورت می گیرد دفاع کرد.

در ادامه نیز آقای دبیر با توجه به نتایجی که پیش از این با حضور پژمان درستکار بدست آمده گفت: محکم پشت کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد ایستاده ام، اما می خواهم که دلایل عدم نتیجه گیری در مسابقات آسیایی را از زبان پژمان درستکار بشنوم و به یک جمع بندی برای بهبود روند آماده سازی تیم ملی برای مسابقات آینده برسیم.

امامی توضیح داد: در ادامه جلسه پژمان درستکار در مورد عملکرد کشتی گیران به صورت وزن به وزن توضیحاتی را ارائه داد و با بیان اینکه نحوه آماده سازی و تمرینات تیم به مانند گذشته بوده است، اما نتیجه لازم به دلایل مختلف گرفته نشده است، برای عدم نتیجه گیری چندین مورد را که در اوزان دهگانه متفاوت بود، برشمرد.

وی ادامه داد: در حین توضیحات سرمربی تیم ملی کشتی آزاد، جمع حاضر با آنالیز عملکرد هر یک از کشتی گیران به یک نتیجه مشترک در مورد عدم نتیجه گیری می رسیدند.

در خاتمه مقرر شد با توجه به اینکه تیم ملی کشتی آزاد مسابقات مهم بازی های آسیایی، قهرمانی دنیا، کسب سهمیه المپیک و در نهایت المپیک 2024 را پیش رو دارد و نتیجه گیری در مسابقات المپیک در بالاترین درجه اهمیت مورد توجه است، پژمان درستکار بعنوان سرمربی تیم ملی کشتی آزاد به همراه کادر فنی موظف هستند هرچه سریعتر به صورت دقیق و علمی نقاط ضعف موجود را شناسایی نموده و نسبت به برطرف نقاط ضعف و تغییرات احتمالی در روش آماده سازی و تمرینات اقدام لازم را بعمل آورد و گزارش آن را به فدراسیون اعلام نماید.

منبع: فرارو
انتشار: 29 فروردین 1402 بروزرسانی: 29 فروردین 1402 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 14757

به "حمایت قاطع علیرضا دبیر از دوستش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت قاطع علیرضا دبیر از دوستش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید