حکم نهایی پرونده رمزارز تلگرام صادر شد

به گزارش راه ساری، درگیری بین تلگرام و سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا پایان به پایان رسید و قاضی حکم نهایی را صادر کرد. حال تلگرام باید مبلغ 1.2 میلیارد دلار سرمایه اولیه را پس بدهد و همچنین 18.5 میلیون دلار غرامت پرداخت کند.

حکم نهایی پرونده رمزارز تلگرام صادر شد

بعد از آنکه سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا پیرو جمع آوری سرمایه 1.7 میلیارد دلاری برای ارز دیجیتال گرم از تلگرام شکایت کرد و پاول دورف هم نهایتا تسلیم شد و پروژه بلاکچین TON و ارز دیجیتال گرم را کنسل کرد، قاضی پرونده به نتیجه و توافق نهایی رسیده و پرونده را مختومه اعلام نمود.

به همین دلیل تلگرام می بایست 70 درصد از آن مبلغ 1.7 میلیارد دلاری که جمع شده بود (معادل با 1.2 میلیارد دلار) را پس بدهد و علاوه بر این مبلغ 18.5 میلیون دلار نیز به عنوان غرامت داخلی به سازمان بورس و اوراق بهادار ظرف مدت یک ماه پرداخت کند. پاول دورف بنیانگذار تلگرام در این رابطه نوشته:

توافق نهایی ارائه شده در امروز به تعهد ما جهت بازپرداخت سرمایه های اولیه مربوط می شود. ما در حال حاضر 1.2 میلیارد دلار بودجه را به طرق مختلف از جمله مستقیم یا به صورت قرضه به خریداران بازگردانده ایم.

علاوه بر این دادگاه حکمی وضع کرده که طی آن تمام مدافعین و افرادی که به نحوی در این پرونده دخیل بودند، می بایست 45 روز قبل از هرگونه مشارکت در مبادلات ارزهای دیجیتالی و امثالهم، به سازمان بورس و اوراق بهادار اطلاع رسانی کنند.

گفتنی است تمام این ماجرا از جایی شروع شد که سازمان بورس و اوراق بهادار ایالات متحده مدعی شد تلگرام یا هیچ شرکت دیگری حق ندارد ارز دیجیتال گرم را در آمریکا یا هر نقطه دیگری از جهان توزیع کند. طبق اسناد و مدارک ارائه شده، هر دو طرف سازمان SEC و تلگرام در رابطه با نتیجه و حکم دادگاه به توافق نهایی رسیده اند و از اعمال بندها و شروط آن پشتیبانی خواهند کرد.

منبع : دیجیاتو

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

تور کانادا: برای دیدار از شگفتی های کشور زیبای کانادا و دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا با ما همراه باشید.

منبع: آی تابناک
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10098

به "حکم نهایی پرونده رمزارز تلگرام صادر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حکم نهایی پرونده رمزارز تلگرام صادر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید