خواص باورنکردنی عنبر نسارا

به گزارش راه ساری، عنبرنسارا ماده ای است که در منابع اصیل طب ایرانی مصرف دود کردنی آن توصیه شده است. این درحالیست که اگر این ماده به شکل صحیح مورد استفاده قرار گیرد، نه تنها جای نگرانی نیست بلکه می تواند بسیار اثربخش عمل کند.

خواص باورنکردنی عنبر نسارا

عنبرنسارا به عنوان ماده دفعی الاغ ماده شناخته می گردد که طی سالیان گذشته، مصرف آن همیشه یکی از موضوعات پربحث میان پزشکان و متخصصین طب ایرانی است، اما صحبت هایی که پیرامون آن بیان می گردد، چقدر صحت دارند؟

دکتر نفیسه حسینی یکتا، معاون توسعه سلامت دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، عنبرنسارا را ماده دفعی الاغ ماده معرفی کرد و گفت: استفاده از این ماده در طب ایرانی به روش دود کردن مانند اسپند توصیه می گردد. در مواردی که بیمار با سینوزیت، آلرژی ها و ترشحات چرکی روبرو است، از عنبرنسارا در کنار داروهای دیگر می توانند استفاده کند. در مورد خواص آنتی هیستامینی و ضدمیکروبی آن تحقیقات زیادی انجام شده که موید اثرات قابل توجه آن هستند.

وی با اشاره به اینکه بحث های زیادی برای مصرف عنبرنسارا وجود دارد، اضافه کرد: بعضی از کارشناسان بدون مطالعه در این زمینه اظهار نظر می نمایند و این انتقاد را به طب سنتی وارد می نمایند که چگونه مصرف خوراکی عنبرنسارا را برای افراد مجاز می دانید؟ در حالیکه این تصوری بسیار غلط است و تنها استفاده از عنبرنسارا به صورت دود کردنی آن هم با حفظ فاصله مناسب منبع دود با چشم ها و صورت توصیه می گردد.

حسینی یکتا با بیان اینکه تاکنون تحقیقات زیادی بر روی این ماده انجام شده است، توضیح داد: در مورد خواص ضد میکروبی عنبرنسارا مطالعاتی انجام شده و محققین داخلی در رشته هایی به جز طب ایرانی درحال آنالیز ماده موثره آن هستند. بعضی از متخصصین نیز به سمت ساخت محلول های آنتی بیوتیکی موضعی از عنبرنسارا رفته اند.

وی اضافه کرد: قاعدتا با مطالعه بیشتر بر روی عنبرنسارا، زوایای دیگری از درمان با این ماده آشکار خواهد شد و اگر به صورت مناسب مورد مصرف قرار گیرد، می تواند موثرتر عمل کند.

منبع: ایسنا

huseynvahedi.ir: واحدی: وبسایت خبری، تفریحی و سرگرمی

منبع: همگردی
انتشار: 6 بهمن 1401 بروزرسانی: 6 بهمن 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 4262

به "خواص باورنکردنی عنبر نسارا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خواص باورنکردنی عنبر نسارا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید