درخواست آژانس امنیت ملی ایالات متحده از کاربران ویندوز: هر چه سریعتر سیستم های خود را به روزرسانی کنید

به گزارش راه ساری، از مدتی پیش ویندوز چندین بار بیانیه منتشر نموده است که بهتر است به علت بعضی از مسائل ویندوز، کاربران هر چه سریعتر کامپیوترهای خود را به روزرسانی نمایند.

درخواست آژانس امنیت ملی ایالات متحده از کاربران ویندوز: هر چه سریعتر سیستم های خود را به روزرسانی کنید

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، به نظر می رسد مشکل ویندوز بیش از حد خطرناک است، اما هنوز هم بسیاری از کاربران ویندوزهای خود را به روزرسانی ننموده اند.

اکنون آژانس امنیت ملی از کاربران کامپیوتر (مردم و سازمانها) دعوت نموده که هرچه سریعتر ویندوزهای خود را به روزرسانی نمایند چرا که نسخه های قدیمی تر سیستم عامل ویندوز مسائلی دارند که راه را برای هکرها باز می نمایند.به نظر می رسد آسیب پذیری نسخه های قدیمی ویندوز تا حدی جدی است که حتی پای آژانس امنیت ملی نیز به ماجرا باز شده و این سازمان در کنار مایکروسافت ایستاده تا کاربران را مجبور به به روزرسانی کند.

اگر برایتان سوال است که این آسیب پذیری چیست بهتر است بدانید که این آسیب پذیری می تواند راه را برای نرم افزارهای مخربی مانند WannaCry ransomware که از سال 2017 رایج شده اند باز کند. این نوع نرم افزارها راستا دسترسی کاربران به اطلاعاتشان را مسدود می نماید مگر آن که جریمه پرداخت نمایند.

اما این همه ماجرا نیست اگر بعضی از این ویروس ها به کامپیوترهای دولتی وارد شوند، باعث می شوند امنیت کل سیستم و حتی امنیت شهروندان جامعه به هم بریزد. بر همین اساس نیز مایکروسافت و آژانس امنیت ملی (NSA) از کاربران ویندوز خواسته اند تا هر چه سریعتر اقدام به به روز رسانی سیستم عامل خود نمایند تا با مسائل امنیتی رو به رو نشوند.

به گفته سازمان امنیت ملی ایالات متحده، نوعی آسیب پذیری که BlueKeep، نامیده می گردد می تواند در سراسر اینترنت بدون تعامل با کاربر و تنها با یک کلیک ساده منتشر گردد. این ویروس روی ویندوز 7، ویندوز XP و سرورهای 2003 و 2008 تاثیر می گذارد. آسیب پذیری BlueKeep تا حدی خطرناک است که مایکروسافت یک اصلاحیه به روز رسانی را برای ویندوز XPکه از سال 2014 متوقف شده، صادر نموده است.

بر اساس اعلام مایکروسافت نزدیک به یک میلیون کامپیوتر هنوز در برابر آسیب پذیری BlueKeep در شرایط نا ایمن قرار دارند و این شرکت هشدار داده است کاربران نسخه ویندوز خود را هر چه سریعتر به روزرسانی نمایند. سازمان امنیت ملی در بیانیه ای ابراز امیدواری کرد که سازمان های بزرگ و مهم دیگری نیز با مایکروسافت برای به روزرسانی سیستم هایشان هماهنگ شوند.

tafatton.ir: مجله مطالب خواندنی سفر و گردشگری

aradbld.ir: گفتگوی آزاد و اخبار روز

منبع: انتخاب
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 3165

به "درخواست آژانس امنیت ملی ایالات متحده از کاربران ویندوز: هر چه سریعتر سیستم های خود را به روزرسانی کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست آژانس امنیت ملی ایالات متحده از کاربران ویندوز: هر چه سریعتر سیستم های خود را به روزرسانی کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید