دروازه بان ایرانی تیم ویلانوونسه پرتغال: می خواهم در جام جهانی 2022 از اعتبار تیم ملی ایران دفاع کنم

به گزارش راه ساری، دروازه بان جوان تیم ویلانونسه پرتغال می گوید امیدوار است که در جام جهانی 2020 همراه با تیم ملی ایران به قطر سفر کند.

دروازه بان ایرانی تیم ویلانوونسه پرتغال: می خواهم در جام جهانی 2022 از اعتبار تیم ملی ایران دفاع کنم

به گزارش خبرنگاران، نشریه رکورد پرتغال با طاها زارعی دروازه بان تیم فوتبال ویلانوونسه گفت وگویی انجام داده که در آن این جوان ایران درباره رؤیای خود برای پیوستن به تیم تحت راهنمایی کارلوس کی روش، صحبت نموده است.

زارعی زمانی که تنها 18 سال سن داشت به تیم اسپورتینگ لیسبون پیوست و یک سال بعد اولین بازی اش در لیگ دسته اول پرتغال را در تیم لیشویش انجام داد هر چند یک مصدومیت جدی از ناحیه زانو رؤیای او برای دعوت شدن به تیم کی روش برای حضور در جام جهانی 2018 روسیه را بر باد داد. بعد از 7 ماه خانه نشینی به سبب این مصدومیت، زارعی حالا دوباره امیدوار است که با درخشش در ویلانوونسه بتواند نظر سرمربی تیم ملی ایران را برای تورنمنت های مهمی بعد از جمله جام جهانی 2022 جلب کند.

زارعی گفت: من در تیم زیر 18 سال ایران بازی می کردم که یک استعدادیاب از باشگاه اسپورتینگ به من پیشنهاد کرد که به پرتغال بروم و آنجا تمرین کنم. از نظر مالی کار سختی بود اما والدین من به هر شکلی بود مرا به پرتغال فرستادند و من سر از آموزشگاه الکوچته درآوردم. ژوائو ده دئوس سرمربی تیم B بود و مارکو سیلوا هم سرمربی تیم اصلی. 19 ساله بودم که به لیشوش رفتم و اولین بازی ام را در هفته سوم لیگ انجام دادم وقتی که دروازه بان اول مان اخراج شد. مربی به من گفت که مقابل پورتوی B هم بازی خواهم کرد. من در آن مسابقه بازی کردم و ما 2 بر صفر بردیم. مربی اما در بازی بعد مرا بیرون گذاشت و البته گفت که به توانایی هایم ایمان دارد. من ناراحت بودم چون معتقد بودم اگر عملکرد خوبی داشته ام چرا باید از ترکیب کنار گذاشته شوم؟ فوتبال پر از این چیزها است و من آن وضعیت را پذیرفتم تا اینکه در فصل 17-2016 زمان شروع مسابقات انتخابی جام جهانی فرا رسید و کارلوس کی روش می خواست بازیکنانی که می توانستند تیمش را به جام جهانی ببرند، انتخاب کند. او همیشه عملکرد مرا دوست داشت اما به من یادآوری کرد که باید به طور مرتب بازی کنم. در لیشویش به من گفته شد که من هرگز دروازه بان اول این تیم نخواهم بود. این حق قانونی آنها بود اما اینکه در آخرین روز بازار این را به من اطلاع دادند خیلی کارم را سخت می کرد. با این حال من ترجیح دادم که از این تیم جدا شوم و به تیمی بروم که به طور منظم در آن بازی کنم چون می خواستم به جام جهانی بروم، اگرچه می دانستم حتی اگر دعوت شوم هم دروازه بان سوم خواهم بود اما تجربه حضور در جام جهانی در سن 21 سالگی فوق العاده می شد.

زارعی ادامه داد: این طور شد که من به لسیا رفتم و اگرچه سطح لیگی که قرار بود در آن بازی کنم پایین تر بود اما می دانستم که این فرصت را دارم که به طور منظم بازی کنم و کاری که کی روش خواسته بودم را انجام دهم. من یک فصل و نیم در آنجا بودم تا به تیم ملی دعوت شوم اما در یک بازی مقابل ریو آوه از ناحیه رباط مصدوم شدم و همه برنامه هایم نقش بر آب شد. من باقی فصل را از دست دادم و نتوانستم به روسیه بروم. ناراحت بودم اما وقتی که جام جهانی تمام شد، کارلوس کی روش با من برای غلبه بر این ناراحتی صحبت کرد و گفت من باید ریکاوری کنم و این کار هفت ماه طول کشید.

دروازه بان تیم ویلانوونسه تأکید کرد: من از لیگ دسته دوم پرتغال و همچنین استقلال تهران پیشنهادهایی داشتم اما آن زمان ابتدای فصل بود و من هنوز به طور کامل ریکاوری ننموده بودم و هیچکسی هم وقتی که شما آماده نباشید به توانایی های تان ایمان ندارد. من تصمیم گرفتم که به ویلانوونسه ملحق شوم چون این باشگاه حتی زمانی که من مصدوم بودم، برایم ارزش قائل شد. حالا می خواهم پاسخ اعتماد این تیم را بدهم. من می دانم که این تیم باید چه کار کنم و مطمئنم که اینجا هستم تا به سطح کیفی بازی آن اضافه کنم. هدف من بازگشت به لیگ دسته اول پرتغال است و می دانم اگر در بازی ام همان کیفیتی را نشان دهم که مرا به پرتغال آورد، موفق خواهم بود. من الان کاپیتان تیم زیر 23 سال ایران هستم و می خواهم آنقدر با کیفیت باشم که به اردوی تیم ملی برای بازی در جام ملت ها دعوت شوم، چون می خواهم از اعتبار فوتبال ایران در جام جهانی 2022 قطر دفاع کنم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 بهمن 1397 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 340

به "دروازه بان ایرانی تیم ویلانوونسه پرتغال: می خواهم در جام جهانی 2022 از اعتبار تیم ملی ایران دفاع کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دروازه بان ایرانی تیم ویلانوونسه پرتغال: می خواهم در جام جهانی 2022 از اعتبار تیم ملی ایران دفاع کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید