در حوزه مسائل اجتماعی ضعف متولی داریم

به گزارش راه ساری، معاون امور اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی گفت: این که گفته می گردد ما 6 میلیون کودک کار داریم صحیح نیست و آمار آن کم تر است. بچه ها کار مانند کوه یخی هستند.

در حوزه مسائل اجتماعی ضعف متولی داریم

به گزارش خبرنگاران، غلام حسین حق دادی صبح امروز در نشست تعاملی- تخصصی با خانه تشکل های استان و تشکل های مردم نهاد به مناسبت هفته مشارکت های اجتماعی و روز تشکل ها، اظهار کرد: در بهزیستی حدود 3000 شرکای اجتماعی داریم که از این تعداد حدود 1700 در حوزه معاونت اجتماعی هستند که در حوزه معاونت اجتماعی 110 هزار جامعه هدف را پوشش می دهیم.

وی ادامه داد: در این خصوص بیش از 20 هزار جامعه هدف خدمت دهنده داریم. خیرین ناشناس ما در این آمار نیستند و به صورت ناشناس و پنهان به ما یاری می نمایند.

معاون امور اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی اعلام کرد: بهزیستی متولی سلامت اجتماعی است. معاونت اجتماعی بهزیستی مجوز قضایی برای نگهداری معلولان، بچه ها، زنان، سالمندان و... دارد. حجم وسیعی از خدمات اجتماعی در این حوزه هاست.

حق دادی اضافه نمود: معاونت اجتماعی بهزیستی در حوزه های آموزش، توانمندسازی، ممدکاری، سرپناه، ساماندهی و... کار می نماید.

معاون امور اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی در مورد آسیب های اجتماعی اعلام کرد: آسیب های اجتماعی رو به کاهش نیست، بلکه در خیلی از مواقع رشد داشته است. از آسیب های اجتماعی، مسائل زنان، دختران، بچه ها بی سرپرست و زنان سرپرست خانوار و... است.

وی تاکیدکرد: مشکل اصلی در آسیب های اجتماعی به رسمیت نشناختن متولیان یا نداشتن متولی است. در حوزه مسائل اجتماعی ضعف متولی داریم.

حق دادی اعلام کرد: حدود 45 درصد زنان سرپرست خانواده کل کشور را بهزیستی و کمیته امداد پوشش می دهد. حدود 25 درصد سرپرست زن خانواده کل کشور، مستمری بگیر و بیمه شده هستند که ما این ها را پوشش نمی دهیم.

معاون امور اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی اشاره نمود: همان طور که اشاره شد سرمایه اجتماعی به سختی به دست می آیند و به راحتی از دست می روند. خبرنگاران سرمایه اجتماعی ما هستند. سرمایه اجتماعی سخت به دست می آید. ما وظیفه داریم از این سرمایه های اجتماعی محافظت کنیم.

حق دادی در مورد تعداد بچه ها کار اظهار کرد: این که گفته می گردد ما 6 میلیون کودک کار داریم صحیح نیست و آمار آن کم تر است. مسئله بچه ها کار مانند کوه یخی است.

وی با اشاره به اینکه 18 ساله های بهزیستی دغدغه ما هستند، گفت: زمانی 18 ساله ها می توانستند برای کار به بیرون مرکز بروند و بعد از کار به مرکز برگردند، اما در حال حاضر این طور نیست. این قانون در حال اصلاح است. نکته مهم دیگر این است که دختران و پسران تحت حمایت بهزیستی در حین تحصیل می توانند از یاری های ما استفاده نمایند.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

tour-canada.ir: برای دیدار از شگفتی های کشور زیبای کانادا و دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا با ما همراه باشید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 4322

به "در حوزه مسائل اجتماعی ضعف متولی داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در حوزه مسائل اجتماعی ضعف متولی داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید