دستورالعمل بهداشتی برگزاری امتحانات حضوری دانشگاه آزاد ابلاغ شد

به گزارش راه ساری، معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد، دستورالعمل بهداشتی برگزاری امتحانات حضوری این دانشگاه را ابلاغ کرد.

دستورالعمل بهداشتی برگزاری امتحانات حضوری دانشگاه آزاد ابلاغ شد

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، محسن نفر معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دستورالعمل بهداشتی برگزاری امتحانات حضوری این دانشگاه را به رؤسای استان ها، واحدها، مراکز آموزشی و معاونت آموزش های عمومی و مهارتی (سما) ابلاغ کرد.

نفر در این دستورالعمل تأکید نموده است: در راستای اجرای مصوبات ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا و با عنایت به مصوبات هیأت رئیسه و شورای آموزش مجازی دانشگاه آزاد اسلامی درخصوص برگزاری حضوری امتحانات انتها ترم با رعایت پروتکل های فاصله گذاری اجتماعی هوشمند، لازم است تمامی دانشجویان قبل از آغاز امتحانات حضوری در سامانه خوداظهاری وزارت بهداشت به آدرس https://salamat.gov.ir ثبت نام نموده و در صورتی که علائم بیماری را نداشتند، پیغامک دریافت شده از سامانه مذکور و یا فرم خوداظهاری تکمیل شده را در بدو ورود به مسئولان تعیین شده در حوزه امتحانات ارائه دهند.

این موضوع در صورت عدم بیماری دانشجو فقط برای یک بار در اولین امتحان انجام می گردد و احتیاج به تکرار آن در جلسات بعدی امتحانی نیست. همچنین در صورتی که دانشجو مطابق سامانه و یا فرم خوداظهاری بیمار باشد و یا در بدو ورود دارای علائم بیماری باشد، مجاز به شرکت در امتحان نبوده و لازم است، متعاقباً گواهی سلامت و یا عدم سلامت صادره از مراکز بهداشتی و درمانی را جهت تصمیم گیری در خصوص امتحان، به مسئولان آموزشی مربوطه ارائه کند.

براساس بندهای این دستورالعمل در خصوص ورود دانشجویان، اساتید و پرسنل به محل برگزاری امتحان، کنترل و غربالگری بهداشتی (استفاده از ماسک، نداشتن علائمی نظیر تب، علائم تنفسی، سرفه، سرماخوردگی) برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اعمال می گردد.

در این دستورالعمل تأکید شده است: استفاده از ماسک برای تمام دانشجویان، اساتید و پرسنل حاضر در حوزه برگزاری امتحانات الزامی است. حتی الامکان واحدهای دانشگاهی محلول ضدعفونی نماینده دست را در محل های تعیین مانند ورودی های کنار آسانسورها قرار دهند. همچنین به منظور کاهش زمان حضور دانشجو در محل برگزاری امتحانات، با همکاری اساتید، طول مدت برگزاری هر جلسه امتحانی ترجیحاً در سقف 60 دقیقه و در موارد خاص حداکثر 90 دقیقه تنظیم گردد و به محض اتمام امتحان دانشجویان خارج شوند و در پایان برگزاری امتحان دانشجویان به جامانده با هماهنگی ممتحنین ردیف به ردیف خارج شوند.

همچنین لازم است دکمه های آسانسور، صفحه کلید کامپیوترها، دستگیره درب ها، شیرآلات و سایر سطوحی که به صورت مشترک توسط افراد استفاده می شوند، حداقل 5 بار در روز ضدعفونی گردد و در موقع استفاده، نکات بهداشتی از جمله استفاده از دستکش، دستمال کاغذی یا نظایر آن رعایت و شستشو و ضدعفونی دست بعد از تماس انجام گردد. گندزدایی و ضدعفونی جایگاه ها، محل برگزاری امتحانات، محل تردد و همچنین سرویس های بهداشتی به طور مرتب و حداقل دوبار در روز با رعایت دستورالعمل های موجود در درگاه salamat.gov.ir انجام گردد.

براساس بندهای این دستورالعمل، فاصله بین جایگاه ها در محل برگزاری امتحانات باید دو متر باشد. استفاده از سیستم تهویه و یا باز گذاشتن پنجره ها در فضای برگزاری امتحانات لازم است. حذف و یا بلااستفاده کردن آبخوری ها و آبسردکن ها بصورت موقت انجام گردد. از سطل زباله درب دار پدالی در فضاهای آموزشی و سرویس های بهداشتی استفاده گردد.

همچنین رعایت فاصله ایمن حداقل دو متر در قسمت های عمومی از جمله نمازخانه و راستا ورود و خروج الزامی است. لازم است بهداشت فردی رعایت و از استعمال دخانیات خودداری گردد. جهت کاستن از تماس مستقیم دست ها با درب و دستگیره ها آنها را به حالت نیمه باز نگه دارند (در صورت امکان) یا برای سهولت تردد از جک و آرام بند درب ها استفاده نگردد. پرسنل، نگهبانان و کارکنان خدمات باید آموزش های لازم درخصوص راه های پیشگیری از انتقال بیماری را دریافت نمایند. سلف سرویس و مراکز فروش مواد غذایی غیربسته بندی شده تعطیل گردد.

با توجه به برگزاری امتحانات در نزدیک ترین واحد دانشگاهی محل سکونت دانشجویان و به منظور کنترل شیوع بیماری کرونا، ضرورتی به بازگشایی خوابگاه های دانشجویی وجود ندارد.

انتهای پیغام/

آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9739

به "دستورالعمل بهداشتی برگزاری امتحانات حضوری دانشگاه آزاد ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستورالعمل بهداشتی برگزاری امتحانات حضوری دانشگاه آزاد ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید