رئیس سازمان برنامه و بودجه ارزش یارانه های پنهان و آشکار را اعلام کرد

به گزارش راه ساری، خبرنگاران؛ رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه میزان یارانه های پنهان و آشکار به یک هزار و 300 هزار میلیارد تومان می رسد، گفت: یارانه های پنهان و آشکار، مالیات و دارایی های دولت، منابع جایگزین درآمدهای نفتی در سال آینده خواهند بود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه ارزش یارانه های پنهان و آشکار را اعلام کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، محمدباقر نوبخت در حاشیه افتتاح نمایشگاه مدیریت سبز، درباره اصلاح ساختار بودجه، اضافه کرد: اصلاح ساختار بودجه در محوزهای منابع تحت عنوان درآمدهای پایدار، مصارف تحت عنوان هزینه های کارا، ثبات سازی اقتصادی و نهادسازی انجام می شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه منابع بودجه سال آینده از بودجه سال های گذشته، متفاوت است، اضافه کرد: برای هزینه های جاری از درامدهای نفتی استفاده نخواهد شد.

وی یادآور شد: قرار است در سال آینده، درآمدهای نفتی صرف طرح های عمرانی و تملک سرمایه های دارایی استفاده شود.

نوبخت درباره منابع جایگزین نفت در بودجه سال آینده، گفت: منبع نخست شامل یارانه های پنهان و آشکار است که 1300 هزار میلیارد تومان برآورد می شود.

وی با بیان اینکه منبع دیگر جایگزین نفت مربوط به اقتصادیات است، اضافه کرد: برای حمایت از تولید، به بنگاه های تولیدی تخفیفاتی قایل شدیم، اما به اقتصادیات عایدی سرمایه توجه شده است که در قالب قانون بودجه به مجلس خواهد رفت.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: مولدسازی دارایی های دولت، منبع دیگر درآمدی به شمار می رود.

نوبخت درباره مصارف و هزینه های بودجه نیز گفت: کمیته ای در این باره تشکیل شده است که به بررسی همه هزینه ها مشغول هستند.

وی اضافه کرد: هم اکنون 9 هزار برنامه ردیف و بیش از یک هزار دستگاه ردیف وجود دارد که مجلس زمان کافی برای بررسی آنها ندارد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه دستگاه ها به دو گروه دستگاه های سیاستگذار و مجری تقسیم شده اند، ادامه داد: در شیوه جدید، برنامه ریزی مجلس به بودجه و برنامه های دستگاه های سیاستگذار متمرکز می شود.

وی اضافه کرد: در این شیوه، منابع و مصارف به صورت هماهنگ بین دستگاه سیاست گذار، دستگاه مجری و سازمان برنامه و بودجه قرار گرفته و تصیمیمات مناسب اخذ خواهد شد.

نوبخت گفت: لایحه سال 99 شامل 2 بخش بودجه دستگاه های سیاستگذار و دستگاه های مجری است که همه بخش ها و سند اجرایی نیز به مجلس ارایه می شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به طرح ارایه بودجه دوسالانه گفت: قرار است بودجه به صورت دو سالانه ارایه شود، بر این اساس، بودجه سال 1400 نیز به مجلس ارایه می شود که به صورت بودجه غلتان بوده و با توجه به تحولات و تحولات رخ داده، اصلاح خواهد شد.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

tour-canada.ir: برای دیدار از شگفتی های کشور زیبای کانادا و دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا با ما همراه باشید.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 5840

به "رئیس سازمان برنامه و بودجه ارزش یارانه های پنهان و آشکار را اعلام کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس سازمان برنامه و بودجه ارزش یارانه های پنهان و آشکار را اعلام کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید