رقابت های انتخابی به کشتی ارزش و عیار می دهد، نباید حقی ضایع گردد

به گزارش راه ساری، رحیم علی آبادی در واکنش به تصمیم فدراسیون کشتی برای تدوین پکیج انتخابی تیم ملی به خبرنگاران گفت: بحث رقابتهای انتخابی تیم ملی کشتی در بسیاری از کشورهای صاحب نام و مدعی جهان متداول است که فدراسیون کشتی ما هم باید به این موضوع دقت نظر کافی داشته باشد. رقابتهای انتخابی از هر نظر برای کشتی ایران مفید و ضروری است و به نوعی عیار و ارزش بالایی به کشتی می دهد.

رقابت های انتخابی به کشتی ارزش و عیار می دهد، نباید حقی ضایع گردد

وی توضیح داد: هر چند ممکن است کادر فنی تیم ملی بخواهد نفرات مورد نظر خود را در قالب تورنمنت های تدارکاتی خارجی و اردوهای آماده سازی و میادین رسمی داخلی گزینش کند، اما برگزاری رقابتهای انتخابی از اولویت و اهمیت بیشتری برخوردار است.

پیشکسوت کشتی ایران ادامه داد: ما در بسیاری از استان های کشتی خیز و قهرمان پرور کشتی، سالن و باشگاه های متعددی داریم که کشتی گیران نوپا و جوانی به تمرین مشغول هستند. مطمئناً این کشتی گیران به امید رسیدن به تیم ملی کوشش می نمایند و تا زمانی هم که در رقابتهای قهرمانی کشور و مسابقات انتخابی به میدان نروند، دیده نخواهند شد.

علی آبادی خاطر نشان کرد: این جوانان وقتی می بینند با وجود کوشش شبانه روزی و اختصاص دادن بخش مهمی از عمرشان به کشتی، هیچگاه فرصت عرض اندام برای کادر فنی تیم ملی را ندارند، مأیوس شده و میدان را خالی می نمایند. این موضوع در نهایت به ضرر کشتی است، چراکه سوزاندن این استعدادهای ناب و ارزشمند در نهایت به کشتی و سپس به ورزش ایران لطمه وارد خواهد آورد.

وی در خاتمه گفت: متولیان کشتی باید کاری نمایند، حقی از کسی ضایع نشود و در نهایت نفراتی به عنوان ملی پوش در میادین جهانی و المپیک شرکت نمایند که طبق یک فرایند تعیین و فارغ از هرگونه نگاه سلیقه ای و شخصی انتخاب شده باشند.

تور مالزی: تور مالزی ارزان، تور لحظه آخری مالزی، تور مالزی نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان مالزی را از ما بخواهید.

خیمه نیوز: با مجله اخبار شامگاهی خیمه نیوز همراه شوید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9040

به "رقابت های انتخابی به کشتی ارزش و عیار می دهد، نباید حقی ضایع گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رقابت های انتخابی به کشتی ارزش و عیار می دهد، نباید حقی ضایع گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید