رهبر جهانی بازیافت، عاجز در بازیافت پلاستیک خودروها

به گزارش راه ساری، خبرنگاران/خراسان رضوی در سوئد هیچ پلاستیکی از اتومبیل های اوراقی بازیافت نمی گردد، با این وجود، این کشور همچنان رهبر جهانی بازیافت معرفی می گردد و میزان زباله آن به صفر نزدیک است.

رهبر جهانی بازیافت، عاجز در بازیافت پلاستیک خودروها

به نقل از رادیو سوئد، شاید تعجب کنید که چرا سوئد که قهرمان بازیافت جهانی است، در بازیافت پلاستیک از اتومبیل های اوراقی مشکل دارد.

صنعت خودرو این کشور ادعا می نماید، انجام چنین کاری سودآور نیست. علت این موضوع، یافتن خریدار برای قطعات پلاستیکی خودروهاست که بسیار سخت است.

ماتیاس برگمن، مدیر عامل سازمان تجارت صنعت خودرو، اظهار کرد: از آنجا که هیچ بازاری برای پلاستیک های حاصل از اتومبیل های اوراقی وجود ندارد، این بازار سودآور نیست.

اما طبق اعلام سازمان بازیافت در بلژیک، 60 درصد از تمام پلاستیک های اتومبیل های اوراقی قابلیت بازیافت دارد.

پلاستیک به همراه سایر مواد قابل احتراق سوزانده می گردد و این فرایند، تأثیر محیطی دارد.

بر اساس برنامه تبدیل ضایعات انرژی سوئد، سوختن زباله باعث گرم شدن بیش از یک میلیون خانه در این کشور می گردد و دود حاصل از زباله های سوخته شده به وسیله فیلترهای خشک و آب تصفیه می گردد.

خاکسترهای باقی مانده در این فرایند هم برای ساخت فلز استخراج می گردد و بقیه مواد هم در ساخت وساز جاده استفاده می گردد. در انتها، تنها یک درصد از سوخت باقی مانده به هدر می رود.

اما ازآنجاکه نیمی از تمام زباله های خانگی در سوئد برای فراوری انرژی سوخته می گردد، این فرایند به طور کامل دوستدار محیط زیست نیست.

محققان گفتند: باید جایگزینی مناسب برای سوزاندن پلاستیک های اتومبیل های اوراقی ارائه گردد.

کشور سوئد با فناوری های پیشرفته می تواند 99 درصد از تمام زباله های فراوریشده در این کشور را بازیافت کند و یک درصد از آنها را به محل دفن زباله ارسال کند و انقلابی در این زمینه داشته باشد. این کشور باید اکنون به فکر واردکردن زباله از دیگر کشورهای اروپایی برای بازیافت باشد.

abuzariyon.ir: مجله خبری و تحلیلی

animal-photo.ir: آشنایی با هنر عکاسی و تصویربرداری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 7895

به "رهبر جهانی بازیافت، عاجز در بازیافت پلاستیک خودروها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهبر جهانی بازیافت، عاجز در بازیافت پلاستیک خودروها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید