روند رو به رشد استفاده از ربات های توانبخشی ، از هزینه کمتر تا خستگی ناپذیر بودن هوش مصنوعی

به گزارش راه ساری، این روزها دیدن روند رو به رشد استفاده از ربات های توانبخشی در مراکز درمانی چندان عجیب به نظر نمی رسد. قرار نیست همه ربات ها پیچیده باشند و از ربات های بسیار ساده تا ربات های پیچیده در موسسات توانبخشی مورد استفاده قرار می گیرند.

روند رو به رشد استفاده از ربات های توانبخشی ، از هزینه کمتر تا خستگی ناپذیر بودن هوش مصنوعی

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، رشد باور نکردنی ربات های توانبخشی تا سال 2021 به اوج خود خواهد رسید. این خبری است که از سوی برترین شرکت های فعال در حوزه فناوری مطرح می گردد.

رباتها معمولا با توجه به سطح فیزیوتراپی مورد نظر، وظایف خود را انجام می دهند. ربات ها معمولا طبق برنامه ای معین کر می نمایند و در نتیجه خطاهای کمتری دارند. بر این اساس ربات ها هزینه های توانبخشی پایین تری دارند.

اغلب ربات های توانبخشی با هدف یاری به افرادی که ناتوانی های مادرزادی دارند یا دچار سکته مغزی شده اند استفاده می شوند. توانبخشی سنتی اغلب با یاری یک درمانگر انسانی انجام می گردد و هفته ها طول می کشد. اما به نظر می رسد بازخورد ربات های توانبخشی سریع تر و قوی تر است.

گزارش تحقیقاتی بازار ربات های پزشکی نشان می دهد تا سال 2021 ربات های توانبخشی قوی تر از همواره عمل خواهند کرد. بازار ربات توانبخشی جهانی بیش از هر مکان در آمریکای شمالی، اروپا، چین، ژاپن، جنوب شرقی آسیا و هندوستان پررنگ خواهد بود.

با افزایش سن جمعیت کشورهای مختلف احتیاج به خدمات نگهداری از سالمندان و توانبخشی نیز روندی افزایشی دارد چه گزینه ای برتر از ربات ها . نظر شما چیست؟ آیا حاضرید توسط یک ربات فیزیوتراپی شوید؟

tafatton.ir: مجله مطالب خواندنی سفر و گردشگری

aradbld.ir: گفتگوی آزاد و اخبار روز

منبع: انتخاب
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 2645

به "روند رو به رشد استفاده از ربات های توانبخشی ، از هزینه کمتر تا خستگی ناپذیر بودن هوش مصنوعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روند رو به رشد استفاده از ربات های توانبخشی ، از هزینه کمتر تا خستگی ناپذیر بودن هوش مصنوعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید