زادمهر: قرارداد سرمربی تیم ملی باید در اختیار افراد حقوقی در سطح بین المللی باشد، نباید خودمان را تحقیر کنیم

به گزارش راه ساری، محمدرضا زادمهر، پیشکسوت فوتبال کشورمان گفت: امضای قرارداد سرمربی تیم ملی باید در اختیار افراد حقوقی در سطح بین المللی باشد که قرارداد را ببینند، نظر بدهند و این نظرات اعمال گردد.

زادمهر: قرارداد سرمربی تیم ملی باید در اختیار افراد حقوقی در سطح بین المللی باشد، نباید خودمان را تحقیر کنیم

محمدرضا زادمهر در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در مورد پروسه انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال و تیم فوتبال المپیک پس از قطع همکاری با کارلوس کی روش و زلاتکو کرانچار گفت: پیش از هر چیز این را بگویم که هیچ کس نمی تواند جامعه پزشکی را خراب کند، به جز خودشان که با رفتار و اعمال شان می توانند این کار را انجام دهند. جامعه مهندسان، تاکسی ران ها، پلیس و... نیز همین شرایط را شامل می شوند. باید همینطور جلو آمد و به فوتبال رسید. فوتبالی ها خودشان باید فوتبال را بزرگ نمایند و نباید این جامعه را کوچک جلوه دهند.

وی اضافه نمود: جامعه فوتبال نباید خودشان با اعمال شان و تصمیمات شان فوتبال را کوچک نمایند. نباید خودمان را تحقیر و کوچک کنیم و اگر از فوتبال مان هزار ایراد بگیریم و راهکاری نداشته باشیم، آن را کوچک نموده ایم. فراموش نکنیم که فوتبال پیش از هر چیزی برای نشاط در جامعه است که ورزشی مفرح محسوب می گردد که اکنون به شغل نیز تبدیل شده است. فوتبال حالا قبل از موضوع نشاط، به یک شغل بسیار پولساز تبدیل شده و این پدیده پولساز در اقتصاد تأثیر بسیار زیادی دارد و جامعه را هم سرگرم می نماید. برای بزرگ کردن جامعه فوتبال، باید با دور اندیشی و تفکر درباره آن تصمیم گیری کرد و تصمیم احساسی به آن ضربه می زند.

بازیکن سابق تیم ملی و پیشکسوت فوتبال کشورمان با تخصصی شمردن انتخاب سرمربی برای تیم ملی گفت: برای انتخاب سرمربی تیم ملی، باید نظرات تخصصی از جامعه فوتبال دریافت گردد و افرادی که در این زمینه متخصص هستند، در انتخاب سرمربی تیم ملی نظرات کارشناسی بدهند. حتی باید نظر متخصصان در رسانه ها و مردم در این زمینه گرفته گردد. به این جهت که تیم ملی برای مردم است و آنها نیز حق نظر دادن، دارند. این کار تخصصی است و باید همگام با دیدگاه های مردم و رسانه ها مورد آنالیز قرار بگیرد. این دیدگاه ها بسیار تأثیرگذار است. در بحث انتخاب سرمربی تیم ملی، پیش از هر چیزی شخصیت آن فرد باید در تصمیمی که گرفته می گردد تأثیرگذار باشد و در کنار این موضوع شما باید به مسائل مالی، فرهنگی و تخصصی فوتبالی نیز نگاه کنید.

زادمهر توضیح داد: تصمیم برای انتخاب سرمربی تیم ملی باید آنقدر درست باشد که پشیمان نشویم و امضای قرارداد نیز باید در اختیار افراد حقوقی در سطح بین المللی باشد که قرارداد را ببینند، نظر بدهند و این نظرات اعمال گردد. تمام این موارد باید پیش از تصمیم گیری دیده گردد و بعد از انتخاب سرمربی تیم ملی، حمایت صورت بگیرد و همه دست به دست هم دهند تا کار به خوبی ادامه پیدا کند. پیش از تصمیم باید حوصله کرد و با حوصله انتخاب را پیش برد.

بازیکن سال های دور تیم پرسپولیس و قائم مقام پیشین این باشگاه درباره اینکه سرمربی تیم ملی و تیم المپیک باید چه معیارهایی داشته باشند و در چه زمینه ای باید باعث ارتقای فوتبال ایران شوند، گفت: باید یک واقعیت را بپذیریم که یک فرد نمی تواند به این اندازه تأثیرگذار باشد. باید سیستم مان را درست کنیم که فردا هر فردی وارد این سیستم شد، درست کار کند. فوتبال را باید در آکادمی ها، محلات، تیم های پایه و در رده نوجوانان، جوانان و امید درست پیش ببریم. به طور مثال وقتی آنها توانستند قهرمان آسیا شوند، مطمئن باشید در رده بزرگسالان هم می توانید قهرمان شوید. مربی تیم ملی در سطح بزرگسالان نمی تواند کار چندانی انجام دهد، چون زمان محدودی در اختیار دارد و در این زمان محدود نمی توان کار خارق العاده ای کرد. امروز چهار تیم انگلیسی به فینال رقابت های اروپایی راه یافته اند و شما باید ببینید که چه اتفاقی اتفاق افتاده که این نتیجه حاصل شده است. برای رسیدن به موفقیت همه تیم ها و همه رده ها باید باهم رشد نموده و بالا بیایند.

زادمهر ادامه داد: به طور مثال کشتی ایران قهرمان دنیا است و شما ببینید که ما در رده نوجوانان، جوانان و همه رده ها به مسابقات می رویم، تجربه کسب می کنیم، قهرمان می شویم و همین قهرمان ها بالا می آیند و مدال المپیک کسب می نمایند. به این دلیل که کشتی در اختیار قهرمانان این رشته است و آنها کار را در دست دارند. در فوتبال هم از این قهرمان ها یا بزرگان داشتیم و داریم، اما هیچ وقت استفاده ننموده ایم. نمونه آنها حشمت مهاجرانی یا حسن حبیبی و امثال آنها که به فوتبال خدمت نموده و تجربه دارند. حالا شما باید ترسیم کنید که آیا هدف تان فقط جام دنیای است؟ اگر جام دنیای باشد، با 48 تیمی شدن آن شما با مربی ایرانی هم خیلی راحت می توانید راهی جام دنیای شوید، اما اگر هدف صعود از گروه در جام دنیای باشد، باید با دقت بیشتری مسائل را آنالیز کنید. ببینید در این 30، 40 سالی که ما چند بار به جام دنیای رفتیم، مشکل کجا بوده و کجای کار گیر نموده ایم که از صعود بازماندیم. اگر فقط می گوییم در جام دنیای بازی خوب نموده ایم که آن هم به جای خودش خوب است، اما باید توجه داشت که در تاریخ نتیجه اهمیت دارد. کسی در تاریخ نمی گوید که ایران خوب بازی کرد، اما از نتیجه دریافت در تاریخ می نویسند و می گویند.

بازیکن سابق تیم ملی و پیشکسوت فوتبال کشورمان در رابطه با تیم المپیک گفت: خوشحالم در تیم المپیک ما شخصیتی چون حمید استیلی واقع شده است. فردی که در فوتبال بوده، در همه رده ها حضور داشته و فردی کارکشته محسوب می گردد. مطمئن هستم که فردی چون استیلی از وجود مهاجرانی ها و کلانی ها در تیم المپیک استفاده نموده و اگر موفقیتی هرچند اندک برای این تیم حاصل شده است، از وجود استیلی است. اکنون نیز باید کنار او مربی خوبی قرار بدهیم تا بتوانیم در تیم المپیک نیز بهترین نتایج را کسب کنیم.

مجله سرگرمی: مجله سرگرمی، تفریحی و گردشگری

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 مرداد 1400 بروزرسانی: 25 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 2796

به "زادمهر: قرارداد سرمربی تیم ملی باید در اختیار افراد حقوقی در سطح بین المللی باشد، نباید خودمان را تحقیر کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زادمهر: قرارداد سرمربی تیم ملی باید در اختیار افراد حقوقی در سطح بین المللی باشد، نباید خودمان را تحقیر کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید