سودجویی با اغفال مردم نسبت به خریدوفروش اشیای تاریخی و گنج یاب

به گزارش راه ساری، بوشهر فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی بوشهر گفت: رصد مستمر فضای مجازی یکی از مولفه های یاری نماینده برای کاهش جرائم علیه میراث فرهنگی در فضای مجازی است که بعضی افراد سودجو با اغفال مردم نسبت به خرید و فروش اشیای تاریخی و یا گنج یاب و فلزیاب اقدام می نمایند.

سودجویی با اغفال مردم نسبت به خریدوفروش اشیای تاریخی و گنج یاب

سرهنگ عبدالحمید حقانی روز جاری در ملاقات با رئیس پلیس فتای استان گفت: یکی از نیازهای ضروری در حوزه حفاظت از میراث فرهنگی مطلع سازی عمومی است و می طلبد کلاس های آموزشی را در این خصوص برای پرسنل و خانواده این فرماندهی داشته باشید.

وی افزود: ما آمادگی داریم که از ظرفیت خود برای توزیع بسته های آموزشی و فراوری محتوای شما در راستای همراه سازی مردم برای حفظ آثار کوشش کنیم تا با همکاری یکدیگر شاهد کاهش جرائم در این جهت باشیم.

این مسئول توضیح داد: رصد مستمر فضای مجازی یکی از مولفه های یاری نماینده برای کاهش جرائم علیه میراث فرهنگی در فضای مجازی است که بعضی افراد سود جو با اغفال مردم نسبت به خرید و فروش اشیا تاریخی و یا گنج یاب و فلزیاب اقدام می نمایند.

در ادامه سرهنگ مهدی قاسمی، رئیس پلیس فتای استان بوشهر با ابراز خرسندی از اهمیت دادن به موضوع مهم ظرفیت فضای مجازی و استفاده مجرمانه از این فضا در حوزه میراث فرهنگی یادآور شد: کوشش ما در پلیس فتای استان کاهش جرائم و کوتاه کردن دست افراد سود در مبحث جرائم سایبری و فضای مجازی است و هر فعل یا ترک فعلی که مصادیق مجرمانه داشته باشد برای ما مهم بوده و رصد می گردد.

وی اعلام کرد: ما با تمام توان در کنار شما هستیم و ارسال بازخورد نتایج آنالیز و پیگیری کارها این امکان را به ما می دهد تا با برطرف کاستی ها ، به خروجی بهتری و کاهش جرائم در ارتباط با حوزه میراث فرهنگی برسیم.

آسمان تو: با ما سفر را تجربه کنید

مهسان بلاگ: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: دنیای سفر
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9127

به "سودجویی با اغفال مردم نسبت به خریدوفروش اشیای تاریخی و گنج یاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سودجویی با اغفال مردم نسبت به خریدوفروش اشیای تاریخی و گنج یاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید