سیگار؛ صدرنشین جذب سرمایه خارجی

به گزارش راه ساری، جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می دهد که در پنج ماه نخست امسال بیش از نیمی از حجم کل سرمایه گذاری خارجی در طرح های صنعتی، معدنی و تجاری، به افزایش سرمایه گذاری برای تولید سیگارت در استان زنجان و گیلان مربوط بوده است.

سیگار؛ صدرنشین جذب سرمایه خارجی

به گزارش خبرنگاران، طبق این آمار در پنج ماه نخست سال جاری 37 طرح صنعتی، معدنی و تجاری در هیات سرمایه گذاری خارجی تصویب شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 15.6 درصد افزایش داشته است. همچنین حجم کل سرمایه گذاری خارجی در این طرح ها 618 میلیون و 700 هزار دلار بوده که نسبت به پنج ماهه نخست سال گذشته، 7.1 درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگاران، در این میان بیش از نیمی از حجم کل سرمایه گذاری خارجی در این طرح ها به افزایش سرمایه گذاری برای تولید سیگارت در استان زنجان و گیلان اختصاص داده شده که مبلغ آن معادل 316 میلیون و 643 هزار دلار است.

همچنین طبق این آمار، طرح های تولید مکمل های دارویی و احداث پالایشگاه میعانات گازی به ترتیب با حجم سرمایه گذاری 71 میلیون و 892 هزار دلار و 50 میلیون دلار؛ بعد از سیگار بیشترین حجم سرمایه گذاری را به خود اختصاص داده اند. این دو طرح به ترتیب در شهرهای خراسان رضوی و بوشهر اجرا می شود.

طرح فرآوری توتون سیگارت، تولید کاغذ از کربنات کلسیم و افزایش سرمایه گذاری برای تولید انواع فرآورده های نوشیدنی به ترتیب با حجم سرمایه گذاری 25 میلیون و 188 هزار دلار، 25 میلیون دلار و 22 میلیون و 837 هزار دلار، در پنج ماهه نخست سال جاری در هیات سرمایه گذاری خارجی تصویب شدند.

پوشاک در قعر جدول

از طرف دیگر این آمار نشان می دهد که برای طرح های تولید پوشاک تنها 300 هزار دلار سرمایه برای اجرای آن در استان خراسان رضوی در هیات سرمایه گذاری خارجی تصویب شده است که کمترین حجم سرمایه گذاری در این آمار است.

حجم سرمایه گذاری در طرح فرآوری و بسته بندی محصولات غذایی (چاشنی غذا، ادویه و زعفران) نیز معادل 310 هزار دلار بوده که برای اجرا در استان قم در هیات سرمایه گذاری خارجی تصویب شده که بعد از پوشاک، کمترین سرمایه خارجی را به خود اختصاص داده است.

در این میان یکی از طرح هایی که در سال جاری در هیات سرمایه گذاری خارجی مصوب شده، تولید جانماز و سجاده، تسبیح شمار و تسبیح در استان خراسان رضوی است که حجم سرمایه خارجی 317 هزار دلار را به خود اختصاص داده است.

خراسان رضوی محل اجرای 8 طرح مصوب در هیات سرمایه گذاری خارجی

این آمارها نشان می دهد که استان خراسان رضوی محل اجرای 8 طرح از میان 37 طرح صنعتی، معدنی و تجاری مصوب در هیات سرمایه گذاری خارجی بوده که بالاترین تعداد طرح را به خود اختصاص داده و بعد از آن، استان تهران و آذربایجان شرقی قرار دارند که به ترتیب پنج و چهار طرح در آن ها اجرا می شود.

همچنین سه طرح مصوب در هیات سرمایه گذاری خارجی در استان زنجان، دو طرح در هر یک از استان های گیلان، خوزستان و قزوین و یک طرح در استان های البرز، قم، فارس، خراسان جنوبی، کردستان، اصفهان، سیستان و بلوچستان، بوشهر، سمنان، مرکزی، خراسان شمالی و آذربایجان غربی هر کدام اجرا خواهد شد.

tour-malaysia.ir: تور مالزی ارزان، تور لحظه آخری مالزی، تور مالزی نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان مالزی را از ما بخواهید.

kheimehnews.ir: با مجله اخبار شامگاهی خیمه نیوز همراه شوید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 5995

به "سیگار؛ صدرنشین جذب سرمایه خارجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیگار؛ صدرنشین جذب سرمایه خارجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید