شاخص های وال استریت هفته خود را با افت به انتها برد

به گزارش راه ساری، شاخص های وال استریت پس از تجدید نگرانی ها از تنش های تجاری بین آمریکا و چین هفته پرنوسان خود را با افت به خاتمه بردند.

شاخص های وال استریت هفته خود را با افت به انتها برد

مهر به نقل از رویترز نوشت: در خاتمه معاملات آدینه هجدهم مردادماه، پس از تجدید نگرانی ها از تنش های تجاری بین آمریکا و چین، شاخص های وال استریت هفته پرنوسان خود را با افت به خاتمه بردند.

دیروز ترامپ گفت که آمریکا و چین به دنبال مذاکرات تجاری هستند اما او آماده بستن یک قرارداد تجاری نیست.

این اظهارات، نگرانی ها از تاثیر منفی جنگ تجاری بر اقتصاد جهانی را تقویت کرد. ترامپ همچنین گفت که آمریکا به خودداری کردن از انجام تجارت با غول تجهیزات ارتباطات چین، هوآوی، ادامه خواهد داد.

معاملات هفته گذشته با نوسانات شدیدی همراه بود. حجم معاملات هفته گذشته سهام در بورس های آمریکا، از 41 میلیارد سهم فراتر رفت که بالاترین حجم معاملات هفتگی در امسال بود. در جلسه معاملاتی روز آدینه، هر سه شاخص مهم سهام آمریکا، بیش از 1 درصد سقوط کردند.

در انتهای معاملات آدینه شب، میانگین صنعتی داو جونز 90.75 واحد یا 0.34 درصد افت کرد و به 26287.44 واحد رسید. اس اندپی500 هم 19.44 واحد یا 0.66 درصد پایین آمد و به 2918.65 واحد رسید. کامپوزیت نزدک هم 80.02 واحد یا 1 درصد سقوط کرد و به 7959.14 واحد رسید.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 4256

به "شاخص های وال استریت هفته خود را با افت به انتها برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاخص های وال استریت هفته خود را با افت به انتها برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید