شناسایی 6000 ژن مقاوم به آنتی بیوتیک در باکتری های روده

به گزارش راه ساری، به گزارش خبرنگاران، محققان دانشمندان دانشگاه بیرمینگام بریتانیا عنوان می نمایند این ژن های تازه شناسایی شده بسیار متفاوت از ژن های قبلا شناخته شده در باکتری های بیماری زا هستند.

شناسایی 6000 ژن مقاوم به آنتی بیوتیک در باکتری های روده

دانشمندان روش جدید را برای شناسایی ژن های مقاوم در باکتری های روده توسعه داده اند. در این روش، ساختارهای سه بُعدی آنزیم های معروف مقاوم به آنتی بیوتیک در پروتئین های که به وسیله باکتری های روده فراوری می شوند مقایسه می شوند. سپس آنها این شیوه را در فهرستی از چندین میلیون ژن روده بکار می گیرند.

ویلم ون شیک، عضو تیم تحقیق، در این باره می گوید: اکثر باکتری های روده زندگی مسالمت آمیزی با میزبان انسانی دارند. با این حال روده محل زندگی باکتری های است که می توانند موجب عفونت در بیماران بستری شده در بیمارستان شوند.

وی در ادامه می افزاید: متاسفانه این باکتری ها به شدت در مقابل آنتی بیوتیک ها مقاوم می شوند و ما باید فرآیندهای دخیل در این توسعه را بشناسیم.

شیک اذعان می نماید: در این روش جدید ما موفق به شناسایی هزاران ژن جدید مقاوم در برابر آنتی بیوتیک در روده انسان شدیم که بر وجود تنوع شدید ژن های مقاوم به آنتی بیوتیک در این محیط تاکید دارد.

tafatton.ir: مجله مطالب خواندنی سفر و گردشگری

aradbld.ir: گفتگوی آزاد و اخبار روز

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 920

به "شناسایی 6000 ژن مقاوم به آنتی بیوتیک در باکتری های روده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی 6000 ژن مقاوم به آنتی بیوتیک در باکتری های روده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید