صادرات نفت ونزوئلا از سر گرفته شد

به گزارش راه ساری، بندر خوزه که پایانه صادراتی اصلی نفت ونزوئلا است، فعالیتش را از سرگرفت و یک محموله نفت خام برای نخستین بار از زمانی که خاموشی فعالیت های این بندر را از هفته گذشته متوقف کرد، ارسال شد.

صادرات نفت ونزوئلا از سر گرفته شد

به گزارش خبرنگاران، پس از قطع گسترده برق که هفته گذشته شروع شد، بندر خوزه صادرات نفت را که شریان حیات اقتصاد ونزوئلا به شمار می رود، متوقف کرد. برق بسیاری از نقاط ونزوئلا در روزهای اخیر برقرار شده است.

خوزه بوداس، رهبر اتحادیه کارکنان نفتی گفت: این خاتمهه فعالیت هایش را از سر گرفته است.

وی در ادامه اضافه کرد: تاسیساتی که نفت سنگین از منطقه اورینوکو بلت ونزوئلا را به گریدهای قابل صادرات تبدیل می کردند، برای فعال نگه داشتن سیستم همچنان کار می نمایند اما محصول جدید فراوری ننموده اند.

خاموشی گسترده از پنج شنبه گذشته بسیاری از نقاط ونزوئلا را بدون برق گذاشته و باعث شده بود تجهیزات در پالایشگاه پوئرتو لاکروز با حداقل ظرفیت فعالیت نمایند.

نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا، آمریکا را عامل این خرابکاری خواند اما مخالفان دولت، سال ها سرمایه گذاری اندک، فساد گسترده و یک دهه سوءمدیریت مقامات دولتی را عامل اتفاق اخیر می دانند.

آمار رفینیتیو آیکان نشان داد بارگیری نفت در نفتکش حمل نفت میان بنادر داخلی ونزوئلا از روز سه شنبه شروع شد. نفتکش سوئزمکس فونتانا که توسط پتروچاینا اجاره شده است، روز چهارشنبه بارگیری نفت را به خاتمه رساند.

طبق آمار، هیچ نفتکش صادرات نفتی از هفتم مارس از ونزوئلا عزیمت ننموده است.

بر اساس گزارش رویترز، خاموشی اخیر پس از تحریم های آمریکا علیه شرکت نفتی دولتی PDVSA، به مسائل ونزوئلا اضافه نموده است. دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای تحت فشار قرار دادن مادورو برای کناره گیری از قدرت با هدف قطع درآمدهای نفتی ونزوئلا، در ژانویه شرکت PDVSA را هدف تحریم قرار داد و صادرات نفت این کشور به آمریکا را محدود کرد.

توقف صادرات مواد رقیق نماینده ریلاینس هند به ونزوئلا

شرکت ریلاینس اینداستریز که بزرگترین مجتمع پالایش دنیا را اداره می نماید، گفت عرضه مواد رقیق نماینده به شرکت PDVSA ونزوئلا را متوقف نموده و تا زمانی که تحریم های آمریکا لغو نشوند، فروش خود را از سر نخواهد گرفت.

الیوت آبرامز، نماینده ویژه آمریکا در امور ونزوئلا روز چهارشنبه گفت که واشنگتن در تدارک وضع تحریم های شدیدتر علیه مؤسسات اقتصادی ونزوئلا در روزهای آینده است.

شرکت PDVSA حدود 100 هزار بشکه در روز نفتا وارد می کرد که عمدتاً از آمریکا بود و از این مواد برای رقیق کردن 400 هزار بشکه در روز نفت فوق سنگین و صادرات آن استفاده می کرد.

زیرمجموعه ریلاینس در هیوستون مواد رقیق نماینده مورد احتیاج را برای ونزوئلا تأمین می کرد اما ریلاینس که یک شرکت هندی است به دلیل استفاده از سیستم اقتصادی آمریکا و فعالیت در این کشور، از قرار دریافت در معرض مجازات آمریکا واهمه دارد.

این شرکت به رویترز اعلام نموده که خرید نفت از ونزوئلا را افزایش نداده است.

ریلاینس یکی از مشتریان نفتی بزرگ ونزوئلا به شمار می رفت که در سال 2012 یک قرارداد 15 ساله برای خرید بین 300 تا 400 هزار بشکه در روز نفت سنگین از PDVSA امضا کرد.

آمار کشتیرانی نشان می دهد میانگین خرید نفت ریلاینس از ونزوئلا در سال 2018 و در ژانویه سال جاری، پایین 300 هزار بشکه در روز بوده است. این در حالی است که بازار هند برای اقتصاد ونزوئلا از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا از نظر تاریخی، هند دومین مشتری بزرگ نفت ونزوئلا پس از آمریکا بوده است.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا دوشنبه هفته جاری با همتای هندی خود دیدار و درباره خرید نفت این کشور از ونزوئلا با وی گفت وگو کرد.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

tour-canada.ir: برای دیدار از شگفتی های کشور زیبای کانادا و دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا با ما همراه باشید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 1790

به "صادرات نفت ونزوئلا از سر گرفته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات نفت ونزوئلا از سر گرفته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید