صالحی امیری: وفاق ،همدلی و تعامل در ورزش استراتژی مشترک ما در دولت بود

به گزارش راه ساری، رییس کمیته ملی المپیک گفت: مهم ترین ویژگی ورزش و جوانان در نظام سیاسی ایران، نشاط آفرینی و هویت بخشی است.

صالحی امیری: وفاق ،همدلی و تعامل در ورزش استراتژی مشترک ما در دولت بود

به گزارش خبرنگاران و به نقل از وزارت ورزش و جوانان، سیدرضا صالحی امیری، رییس کمیته ملی المپیک در جلسه مدیران ارشد وزارت ورزش و جوانان با معاون اول رییس جمهور برگزار گردید، اظهار کرد: حوزه ورزش و فرهنگ و هنر دو نهادی هستند که بیشترین ظرفیت مدنی را در کشور دارند. حوزه فرهنگ و هنر به دلایلی اثربخشی لازم را در حوزه اجتماعی ندارد اما حوزه های ورزش و جوانان دو نهادی هستند که در حال حاضر بزرگترین ظرفیت اجتماعی را به دوش می کشند.

او اضافه کرد: مهم ترین ویژگی ورزش و جوانان در نظام سیاسی ایران نشاط آفرینی و هویت بخشی است. دولت در حوزه صنعت به فراوری انبوه محصولات کشاورزی می پردازد، در حوزه بهداشت و درمان به سلامت مردم توجه دارد. در بحث فراوری و بازفراوری ورزش کشور نیز دولت بسیار پیروز عمل نموده است.

رییس کمیته ملی المپیک تاکید نمود: ورزش را نباید از منظر تفریح و اوقات فراغت نگاه کنیم. ورزش یک احتیاج اولیه و مرکز و منبع فراوری سرمایه اجتماعی است که غرور ملی را درپی دارد. باید ورزش را از این حیث، از احتیاجهای اولیه بدانیم. دولت آقای روحانی در حمایت و توسعه ورزش بیش ترین کوشش را انجام داد. در شرایط تحریم و مسائل مالی باید در جهت آرامش، همدلی و تعامل و وفاق حرکت کنیم.

وی گفت: درحال حاضر مجموعه ورزش کشور همدل، همسو و دلسوز هستند. در حوزه جوانان تندگویان و دیگر همکاران این حوزه بسیار سختکوش هستند و اقدامات بسیار مثبتی در این بخش انجام شده است.

صالحی امیری تاکید نمود: من به عنوان فردی که از نزدیک مدیریت ورزش کشور را نگاه می کنم شهادت می دهم که بیشترین کوشش در این دولت و همچنین مجموعه ورزش کشور با موضوع سلطانی فر انجام شده است.

او اضافه کرد: مجموعه ورزش کشور اخلاق مدار و توانمند و صاحب تخصص هستند. گسترش ورزش کشور در چهار سال گذشته و در دولت تدبیر و امید قابل مقایسه با ادوار گذشته نیست که قطعا در آینده این کارها ماندگار می گردد.

صالحی امیری تاکید نمود: ایجاد تک صدایی در ورزش کشور همکاری مشترک، وفاق و پرهیز از حاشیه پردازی از ویژگی های عملکرد در این دوره بوده است. این اولین استراتژی مشترک بین وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک بود که در سه سال گذشته شاهد آن بودیم.

رییس کمیته ملی المپیک توضیح داد: گسترش روابط بین الملل یکی دیگر از برنامه های اجرایی ما بود. در این مدت اعزام های بین المللی را در قالب ستاد عالی در دستور کار قرار دادیم.

صالحی امیری در سرانجام گفت: ما باور داریم بدون حمایت دولت نمی توانستیم به اهداف خود برسیم. انصاف حکم می نماید قدردان دولت و زحمات آنها باشیم.

آسمان تو: با ما سفر را تجربه کنید

مهسان بلاگ: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10691

به "صالحی امیری: وفاق ،همدلی و تعامل در ورزش استراتژی مشترک ما در دولت بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صالحی امیری: وفاق ،همدلی و تعامل در ورزش استراتژی مشترک ما در دولت بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید