ضرب و جرح خبرنگار همدانی توسط کارکنان هتل امیران، توهین، فحاشی و کتک به جرم انعکاس خبر

به گزارش راه ساری، کارکنان هتل امیران همدان به دلیل انعکاس خبر و بازتاب رسانه ای تخلف این مجموعه در پذیرش مهمان در ایام قرنطینه و تعطیلات نوروزی، به خبرنگار رسانه ای که تخلف این هتل را منتشر نموده حمله ور و وی را مورد ضرب و جرح قرار دادند

ضرب و جرح خبرنگار همدانی توسط کارکنان هتل امیران، توهین، فحاشی و کتک به جرم انعکاس خبر

به گزارش گروه رسانه های دیگر خبرگزاری خبرنگاران از عصر همدان؛ هتل ها و رستوران ها و بسیاری دیگر از مشاغل همزمان با اوج گیری ویروس کرونا طبق تصمیم منطقی و عقلانی ستاد ملی مقابله با کرونا فعالیت هایشان تعطیل شد اما هتل ها و تالارهایی بودند که بدون توجه به افزایش شمار قربانیان کرونا، سرعت شیوع آن و مصلحت عمومی صرفا به منافع شخصی خود می اندیشیدند و از تصمیم این ستاد به انحاء مختلف سرپیچی و یا در خفا به پذیرش مهمان اقدام می کردند.

در روزهایی که سراسر کشور در قرنطینه به سر می برد و مسئولان نظام بهداشت و درمان و ... به مردم توصیه می کردند که به مسافرت نروند اما بعضی بدون توجه به این هشدارها و اخطارها به مسافرت رفتند و طبق گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ایام قرنطینه و تعطیلات نوروزی، همدان مقصد بیشتر مسافران بوده است اما سوالی که در همان مقطع در افکار عمومی شکل گرفت این بود که این حجم میلیونی مسافر که وزیر آن را افشا کرد در کدام مراکز اسکان داده می شوند؟

در همان روزهای قرنطینه و در ایام نوروز در یکی از رسانه های خبری شهرستان همدان تحت عنوان همدانستان تصویری منتشر شد که نشان می داد هتل معروف امیران بدون توجه به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا به پذیرش جهانگرد اقدام نموده است.

تصویر و خبرمنتشره در این رسانه نشان می داد که یک ماشین پلاک غیر بومی از هتل امیران خارج می گردد و این گمان را در ذهن ایجاد می کرد که هتل امیران بدون توجه به شیوع کرونا و مصلحت عمومی صرفا به جیب خود و منافع شخصی می اندیشد.

اما بعد از گذشت مدتی از انتشار خبر خروج ماشین پلاک غیر همدانی از هتل، کارمندان هتل امیران با آنالیز دوربین های مجموعه و جستجوی محلی خبرنگار رسانه مورد نظر را پیدا و در نزدیکی منزل پدر همسر این خبرنگار مورد ضرب و شتم قرار می دهند.

محمد حسین فرهادیان، خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی همدانستان در تبادل نظر با عصرهمدان با اشاره به اتفاقات اتفاق افتاده در مورد حمله کارمندان هتل امیران به وی گفت: در روزهایی که کرونا همه مراکز را تعطیل نموده بود و قانونا همه مراکز اعلام شده از طرف ستاد ملی مقابله با کرونا تعطیل شده بودند، از هتل امیران ماشین پلاک غیر همدان بیرون آمد و من از این خودرو عکس گرفتم.

وی اضافه کرد: بعد از انتشار این خبر در پایگاه خبری همدانستان از طرف هتل توضیحاتی ارائه و ما نیز بر حسب وظیفه و حرفه خبری خود توضیحات آن مجموعه را انتشار و تصویر مذکور را حذف کردیم.

مدیر این پایگاه خبری با بیان اینکه ما در رسانه خود قید کردیم که پیرو انتشار عکس در رابطه با خروج ماشین با پلاک غیر همدان از یکی از هتل های همدان، عوامل هتل امیران اطلاع دادند که همچنان قرنطینه در این هتل ادامه دارد و مسافری پذیرش نشده اما پارکینگ هتل در اختیار تعدادی از آشنایان بوده است.

فرهادیان ادامه داد: با وجود اینکه ما توضیحات هتل امیران را منتشر و عکس را نیز حذف کردیم اما گویا این هتل بازهم تخلفاتی در دوران قرنطینه داشته که از طرف ناجا به آن اخطار داده شده بود.

مدیر و خبرنگار پایگاه خبری همدانستان عنوان نمود: روز گذشته که در حال تعمیر آیفون خانه بودم چند نفر از مجموعه هتل امیران به ما نزدیک شدند و به سمت بنده لگد پراکنی و آغاز به فحاشی، توهین و تهدید کردند.

وی اضافه کرد: چهار نفر به سمت بنده حمله ور شدند و جدای از توهین ها و فحاشی های کارکنان این هتل، به شدت مرا کتک زدند و از ناحیه گوش بسیار ضربه دیدم، این در حالی است که در زمان قرنطینه معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان همدان به دلیل برگزاری مراسم عروسی در هتل امیران، به این هتل به خاطر تخلفاتش هشدار داده و مدیر این مجموعه ناچار به تعهد در راستای عدم تکرار این تخلف شده بود.

وی با بیان اینکه قانون باید برای همه یکسان و افراد و هتلداران نیز باید قانون را رعایت نمایند گفت: از رسانه ها در خواست دارم به شأن و صندلی رسانه، خبرنگار و حرفه خبری خود ارزش قائل باشند و نگذارند حرفه خطیر خبرنگاری لطمه ببیند.

4127

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

بانوی ایران: مجله خبری و ورزشی بانوان، مجله خانواده

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9984

به "ضرب و جرح خبرنگار همدانی توسط کارکنان هتل امیران، توهین، فحاشی و کتک به جرم انعکاس خبر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرب و جرح خبرنگار همدانی توسط کارکنان هتل امیران، توهین، فحاشی و کتک به جرم انعکاس خبر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید