فروش اینترنتی خوراکی های محبوب ماه رمضان ، آش و حلیم را اینترنتی بخرید

به گزارش راه ساری، قائم مقام وزیر صنعت گفت که با شیوع کرونا در ایران در تلاش هستیم فروش اینترنتی خرما، زولبیا، بامیه، آش و حلیم را برای ماه رمضان راه اندازی کنیم.

فروش اینترنتی خوراکی های محبوب ماه رمضان ، آش و حلیم را اینترنتی بخرید

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، حسین مدرس خیابانی قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه ستاد تنظیم بازار که به منظور بررسی و تصمیم گیری در خصوص برنامه های تامین کالاهای مورد نیاز بازار در ماه مبارک رمضان برگزار گشت، گفت: امسال 2 مناسبت عید و ماه رمضان پشت سر هم قرار گرفته اند و در این میان، شیوع ویروس کرونا نیز رخ داده است که مجموعه ای از نقاط قوت و ضعف را برای کشور فراهم آورده است.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: نقطه قوت نزدیکی زمانی شب عید با ایام ماه مبارک رمضان، اتصال و تداوم برنامه های تنظیم بازار شب عید برای ایام ماه مبارک رمضان است؛ این در حالی است که ممکن است جای تجدید قوا و امور توسعه ای بازار برای ماه مبارک رمضان نداشته باشیم.

او شرح داد: مردم در چنین مناسبت هایی همچون ماه مبارک رمضان، شاخص اندازه گیری کارایی ستاد تنظیم بازار را که طی ماه های گذشته، نقش مهمی در آرامش بازار داشته است را مدیریت بسیار مناسب بازار در ایام ماه مبارک رمضان می دانند؛ بنابراین در این حوزه نیز، باید تمام توان را به میان آورد تا همان اقداماتی که باعث شد آرامش نسبی در ایام پایانی سال و شب عید و نیز ایام شیوع ویروس کرونا حاکم گردد، در ماه مبارک رمضان نیز ادامه یابد.

مدرس خیابانی با بیان اینکه معاونت بازرگانی داخلی و دو تا شرکت اجرایی آن یعنی شرکت بازرگانی دولتی ایران و شرکت پشتیبانی امور دام باید تلاش کنند تا بازار در ایام ماه مبارک رمضان به خوبی اداره شده و کالارسانی به موقع صورت گیرد؛ این درحالی است که اگر تقاضایی ماحصل ورود مردم به ماه مبارک رمضان بر بازار وارد گردد، باید به خوبی پاسخ داده گردد.

او گفت: تفاوتی میان تنظیم بازار شب عید با ایام ماه مبارک رمضان وجود دارد و آن کالاهای خاصی همچون خرما، زولبیا، آش و حلیم است که با توجه به شرایط شیوع کرونا و محدودیت در برخی کسب و کارها، باید شرایط را به نحوی پیش برد که بتوان فروش اینترنتی خرما، زولبیا و بامیه، آش و حلیم صورت گیرد.

مدرس خیابانی گفت: این اقلام در ماه مبارک رمضان برای مردم مهم است و باید زمینه ای را فراهم کرد که با همکاری اتاق اصناف ایران و اتحادیه های مربوطه بتوان در کنار مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، بسترهای لازم برای فروش اینترنتی را مهیا نمود.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت، حساسیت تصمیم گیری تنظیم بازار بسیار بالا است، این در حالی است که متغیرهای کلان اقتصادی از جمله ارز، تورم و دستمزد تغییراتی داشته است که باید به همه این ها، فضای تحریمی را هم افزود.

او افزود: شیوع ویروس کرونا نیز مزید بر علت است، ضمن اینکه کشور با محدودیت منابع ارزی روبرو بوده و در عین حال محدودیت منابع ریالی نیز باید به این عوامل اضافه گردد؛ پس تصمیم گیری در این حوزه، کار ستاد تنظیم بازار را به شدت سخت کرده است.

مدرس خیابانی با تاکید بر ضرورت حمایت از مصرف کنندگان گفت: امروز مردم، ولی نعمت ما هستند و باید تلاش کنیم در این شرایط سخت معیشتی، به موقع نیازهای خود را تامین کرده و کالاهای مورد نیاز خود را با قیمت مناسب تامین کنند. از سوی دیگر باید اتفاقات خوبی در حوزه تولید رخ دهد و نه تنها تولید متوقف و کند نگردد، بلکه رشد را هم تجربه کند.

او افزود: ستاد تنظیم بازار باید تصمیمات جامع الاطرافی را بگیرد تا هیچ یک از این متغیرها، اثرات خیلی زیادی بر معیشت مردم نداشته باشد، پس نیاز به همدلی مضاعف تری داریم و همه باید نگاه بخشی را کنار گذاشته و منافع ملی را لحاظ کنیم.

مدرس خیابانی گفت: وزارت جهاد کشاورزی در ماه های گذشته، بسیار همکاری بی نظیری را با ستاد تنظیم بازار داشته است که این در سال 98 کاملا مشهود است.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: باید به محدودیت های بین المللی که افزایش قیمت غذا و سخت شدن تجارت خارجی در حوزه صنایع غذایی را رقم زده است، توجه کرده و تلاش نمود که بتوان کالاهای اساسی مورد نیاز مردم را به موقع تامین کرد.

او معتقد است که امروز امنیت ملی کشور به امنیت غذایی گره خورده است، این در حالی است که امروز امنیت غذایی همه کشورهای دنیا، همان امنیت ملی آن ها است؛ پس باید تولید داخلی افزایش یابد و وابستگی به واردات کم گردد.

آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8554

به "فروش اینترنتی خوراکی های محبوب ماه رمضان ، آش و حلیم را اینترنتی بخرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش اینترنتی خوراکی های محبوب ماه رمضان ، آش و حلیم را اینترنتی بخرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید