فناوری به کمک تولید گوشت قرمز آمد

به گزارش راه ساری، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ازدیاد تولید گوشت قرمز از جمله اولویت های راهبردی در تولید غذای مورد نیاز کشور است، تجاری سازی لاپاراسکوپی در ایران که به افزایش باروری دام کمک می کند، گامی به همین دلیل است که توسط یک شرکت دانش بنیان اجرا شده است.

فناوری به کمک تولید گوشت قرمز آمد

با افزایش قیمت گوشت قرمز در یک برهه زمانی، لزوم توجه بیش تر به فناوری های نوین بیش از بیش احساس می شود. تلقیح با استفاده از لاپارسکوپی از جمله روش های بهره ور و مبتنی بر فناوری است که با اجرای آن می توان انتظار نتایجی از قبیل : چند قلوزایی، بهبود صفات مادری، داشتن سرعت رشد، غیرفصلی کردن تولید مثل و زایش، بهبود کیفیت لاشه و حذف و یا کاهش دنبه بدون افزایش چربی لاشه در مقایسه با نژادهای بومی در تولیدات جدید را داشت. این روش پیش از این به صورت آزمایشی در مراکز تحقیقاتی دولتی اجرا می شد.

محمد مرادی شهر بابک، مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان گفت: پیش از این تلقیح مصنوعی با روش های موسوم به تفنگی و نظایر آن انجام می گرفت، تلقیح مصنوعی با استفاده از روش لاپاراسکوپی مزیت های بسکمک از جمله کیفیت را به همراه دارد. پیشتر، از این روش به صورت آزمایشگاهی استفاده می شد. این شرکت با دعوت از کارشناسان استرالیایی از آنها برای آموزش متخصصین ایرانی کمک گرفت.

وی اضافه کرد: با توجه به این مسئله در واقع انتقال اساسی دانش به داخل کشور در راستای بومی سازی این روش و در نهایت تجاری سازی آن صورت گرفت. برای آن که بتوان اسپرم گوسفند نژادهای بهره ور را به تمام کشور ارسال کرد، باید حتماً آن را منجمد کرد و در صورت انجماد تنها می توان از روش لاپاراسکوپی استفاده کرد.

مرادی در ادامه ضمن اشاره به تلاش های تیم تحقیقاتی این شرکت اضافه کرد: در طول دوره 17 روزه ای که کارشناسان استرالیایی برگزار کردند، توانستیم سه اکیپ کامل را آموزش دهیم و در حال حاضر ظرفیت 500 هزار دوز تلقیح مصنوعی به صورت تجاری وجود دارد و امیدوار هستیم در آینده این ظرفیت را افزایش دهیم.

وی گفت: کارشناسان خارجی هر واحد تلقیح مصنوعی با این روش را با نرخ 120 هزار تومان در ایران انجام می دادند، البته در حال حاضر کارشناسان ایرانی این خدمت را با نرخی در حدود 25 هزار تومان انجام می دهند. با این روش گوسفندهای دورگه ای ایجاد می شود که از خصوصیات نژادی بهتری برخوردار هستند و این مسئله برای بهبود شرایط ذخایر استراتژیک دامی کشور مهم است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 دی 1398 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 6670

به "فناوری به کمک تولید گوشت قرمز آمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فناوری به کمک تولید گوشت قرمز آمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید