قانونگذار آمریکایی: امتناع دموکرات ها از استیضاح ترامپ یک فساد ملی است

به گزارش راه ساری، جوانترین نماینده دموکرات کنگره ضمن انتقاد از ناتوانی حزب خود در استیضاح رئیس جمهور آمریکا تأکید کرد که قانون شکنی ترامپ در حال حاضر مسئله نیست بلکه امتناع دموکرات ها برای استیضاح وی یک فساد ملی بزرگ به حساب می آید.

قانونگذار آمریکایی: امتناع دموکرات ها از استیضاح ترامپ یک فساد ملی است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، الکساندریا اوکاسیو-کورتز جوان ترین نماینده کنگره از حزب دموکرات روز گذشته (شنبه) در یک پیام توییتری ضمن انتقاد از ناکامی و ناتوانی حزب خود در آغاز فرایند استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا فشار آورد تا اجازه پیشبرد فرایند استیضاح رئیس جمهور آمریکا را بدهد.

بنا به گزارش روزنامه انگلیسی دیلی میل، وی در این پیام توییتری نوشت: در این نقطه از زمان، فساد ملی بزرگتر، قانون شکنی رئیس جمهور نیست بلکه امتناع حزب دموکرات از استیضاح وی است.

در جدیدترین جنجال ها برای استیضاح ترامپ، دموکرات ها به شدت از اقدام اخیر رئیس جمهور آمریکا در وادار کردن رئیس جمهور اوکراین به تحقیق درباره پسر جو بایدن نامزد پیشرو دموکرات ها در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا انتقاد کرده اند.

اخیراً گزارش هایی منتشر شد مبنی بر اینکه، ترامپ از قدرت خود بعنوان رئیس جمهور آمریکا برای اعمال فشار به رئیس جمهور اوکراین استفاده کرده و او را وادار کرده تا درباره پسر بایدن که مدیریت یک شرکت اوکراینی را در دوران معاونت ریاست جمهوری پدرش برعهده داشته است، تحقیقاتی را صورت دهد.

بایدن بعد از افشای این فساد ترامپ در یک کمپین انتخاباتی در آیووا گفت که این اقدام ترامپ، سوء استفاده از قدرت بوده است زیرا اوکراین به کمک آمریکا نیاز داشته و ترامپ سعی کرده از قدرت خود از این مسئله برای وادار کردن اوکراین به تحقیق درباره بایدن سوء استفاده کند.

از طرف دیگر، ترامپ مدعی شده است که بایدن با تهدید به قطع کمک آمریکا به اوکراین، دولت این کشور را وادار به ترک تحقیقات در اینباره کرده است.

اتهاماتی که ترامپ اخیراً علیه بایدن مطرح کرده است، انگیزه نمایندگان دموکرات برای اغاز فرایند استیضاح ترامپ را افزایش داده است.

بتو اورورک از نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا نیز در اینباره گفت: کنگره منتظر چیست؟ احمقانه است. اگر الان اقدامی انجام ندهیم، شاهد پایان دموکراسی آمریکا خواهیم بود.

با اینحال بایدن با موضعی محتاطانه روز گذشته گفت که بسته به نتایج تحقیقات مجلس نمایندگان آمریکا، احتمال استیضاح ترامپ وجود دارد.

روز 19 شهریور ماه، کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا با دستورالعملی که برای تحقیقات استیضاح رئیس جمهور آمریکا مورد نیاز است موافقت کرد که این اقدام مهمترین گامی به شمار می آید که دموکرات ها تا کنون در زمینه استیضاح ترامپ اتخاذ کرده اند. (جزئیات بیشتر)

م

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

tour-canada.ir: برای دیدار از شگفتی های کشور زیبای کانادا و دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا با ما همراه باشید.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 5302

به "قانونگذار آمریکایی: امتناع دموکرات ها از استیضاح ترامپ یک فساد ملی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قانونگذار آمریکایی: امتناع دموکرات ها از استیضاح ترامپ یک فساد ملی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید