قلعه نویی: با السد 2 جام دارم ، السد هم نقاط ضعفی دارد

به گزارش راه ساری، سرمربی تیم سپاهان ایران گفت: خاطرات خوبی با السد داشتم چون زمانی که اینجا بودیم دو جام بردیم.

قلعه نویی: با السد 2 جام دارم ، السد هم نقاط ضعفی دارد

به گزارش خبرنگاران، امیرقلعه نویی سرمربی سپاهان در کنفرانس خبری پیش از ملاقات با السد قطر در لیگ قهرمانان آسیا گفت: تشکر می کنم از باشگاه السد به خاطر میزبانی خوبی که از ما در 4-5 روز گذشته داشت. خیلی خوشحالم که بعد از 35 سال برگشتم به باشگاهی که در آن بازی می کردم. خاطرات خوبی داشتم چون زمانی که اینجا بودیم دو جام بردیم. السد یکی از باشگاه های خوب آسیا است.

قلعه نویی ادامه داد: انتظار همه این است که این بازی یک بازی خوب و تاکتیکی گردد، چون هم تیم السد و هم سپاهان فوتبال بازی می نمایند و برای ما به نوعی افتخار است که مقابل مربی با اخلاقی به نام ژاوی هرناندز بازی می کنیم. او به احتمال زیاد در آینده نزدیک مربی تیم ملی اسپانیا خواهد شد. السد هم تیم بسیار خوبی است و در چند سال گذشته نتایج خیلی خوبی در لیگ و آسیا کسب نموده است. ما هم سپاهان هستیم و آغاز خوبی داشتیم اما به هرحال بازی ما با العین به تاریخ پیوسته و ما باید به فکر بازی با السد باشیم.

  • شکست یک نیمه ای استقلال مقابل الاهلی | پنالتی کاپیتان از دست رفت

وی اضافه نمود: ما می دانیم که السد در ساختار هجومی بسیار خوب است و یکی از اهدافمان این است که ارتباط خط هافبک و مهاجمان آنها را قطع کنیم، چون اگر به آنها اجازه بازیسازی بدهیم به خصوص در خط هافبک، ما را اذیت خواهند کرد.

سرمربی سپاهان در خصوص شناخت از تیم السد گفت: تیم السد نقاط ضعفی دارد که در روزهای گذشته روی این مساله کار کردیم. دو هدف داریم که امیدواریم حداقل به یکی از آن ها برسیم.

قلعه نویی در خصوص اردوی دوحه گفت: ما دو هدف داشتیم؛ هدف اول این بود که از ارتفاع به همسطح آمدیم و این تطبیق پذیری باید انجام گردد. هدف دوم این است که به عنوان کمپ از اینجا استفاده کردیم. چون ما بعد از این هر سه چهار روز یکبار بازی داریم و این به نوعی برای ما کمپ آماده سازی شد. می دانستیم السد میزبان خوبی برای ما خواهد بود. یکشنبه آینده بازی داریم و بعد از آن هم هر چهار پنج روز یکبار بازی داریم و فرصت خوبی بود که به عنوان کمپ از اینجا استفاده کنیم. باید از باشگاه خودمان و مدیرعامل باشگاه تشکر کنیم که این شرایط را برای ما فراهم کردند.

سرمربی سپاهان در خصوص مقایسه شرایط حال حاضر فوتبال قطر با گذشته گفت: در ابتدا باید سلام برسانم به احمدعمر که مربی ما بود. مبارک عنبر، خالدسلمان، جوهری و ابراهیم قاسمپور و آرزوی سلامتی برای آن ها می کنم. قطر دراین 30 و اندی سال خیلی پیشرفت نموده چون دو جام ملت ها، یک بازی های آسیایی برگزار نموده و یک جام دنیای هم می خواهد برگزار کند. این نشان از پیشرفت این کشور است. وقتی به 35 سال پیش بر می گردم و این تشکیلات را می بینم، فکر می کنم یک رویا است و باشگاه السد تشکیلات خیلی خوبی دارد.

  • ملاقات پرسپولیس و الشارجه رایگان شد

وی ادامه داد: البته در این 30سال چندین بار به قطر آمده ام، یکبار به عنوان بازیکن استقلال مقابل السد بازی کردم، یکبار هم سرمربی تیم ملی ایران بودم و با تیم ملی قطر که اگر اشتباه نکنم سرمربی آن ها متسو بود، بازی کردیم. با تیم های باشگاهی ایرانی چندین بار به قطر آمده ام و پیشرفت را احساس نموده ام. یک بار هم مربی تیم ملی ایران بودم با تیم ملی قطر در سال 2006 بازی کردیم که اگر اشتباه نکنم آن بازی را دو بر صفر بردیم.

قلعه نویی در اشاره به حضور بازیکنان ایرانی در فوتبال قطر، گفت: زمانیکه بازیکنان ایرانی به قطر آمدند در پیشرفت فوتبال این کشور خیلی تاثیر گذار شد، چون فوتبال قطر قدرتی بود و وقتی ایرانی ها آمدند، تکنیک وارد این فوتبال شد و باعث پیشرفت شد.

سرمربی سپاهان در پاسخ به این سوال که تیم السد یک تیم هجومی است و آیا مقابل این تیم دفاعی بازی می نمایند، گفت: آن هایی که من را می شناسند، می دانند من یک مربی هجومی هستم و اعتقادم این است که بهترین دفاع حمله با برنامه است. ولی فوتبال جدید دو ساختار حمله و دفاع دارد. ما برای هردو برنامه داریم اما نتیجه فوتبال در کنفرانس نیست. در زمین مسابقه است. این حرف فرگوسن است. امیدواریم بچه های ما وظایف تاکتیکی خودشان را چه در ساختار حمله و چه در ساختار دفاعی خوب انجام بدهند.

قلعه نویی ادامه داد: ما سپاهان هستیم. سیزدهمین باری است که در آسیا هستیم. تنها باشگاه ایرانی هستیم که در جام باشگاه های دنیا حضور داشتیم و فینال لیگ قهرمانان آسیا را هم تجربه نموده ایم. سپاهان در ایران هم جزو پرافتخارترین تیم ها است و امیدوارم فردا بازی خوبی برگزار گردد چون سپاهان هم یک تیم بزرگ و با شخصیت است.

زرین گراف: زرین گراف: عصر طلایی گرافیک

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 شهریور 1400 بروزرسانی: 1 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8012

به "قلعه نویی: با السد 2 جام دارم ، السد هم نقاط ضعفی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قلعه نویی: با السد 2 جام دارم ، السد هم نقاط ضعفی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید