قلعه نویی: برای کسانی که گفتند برد بحرین معجزه بود متاسفم، حیف است این نسل فوتبال ما بسوزد

به گزارش راه ساری، اگر این بازی معجزه بوده پس بازی هایی که در جام دنیای انجام دادیم چه بوده؟ ما از نظر استعداد جزو 5 تا 10 کشور اول دنیا هستیم.

قلعه نویی: برای کسانی که گفتند برد بحرین معجزه بود متاسفم، حیف است این نسل فوتبال ما بسوزد

سرمربی تیم گل گهر گفت: برای عزیزانی که گفتند بردن بحرین معجزه بوده متاسفم چرا که این حرف فوتبال ما را تحقیر کرد.

به گزارش فارس، امیر قلعه نویی در خصوص شرایط حال حاضر تیم گل گهر سیرجان گفت: در ابتدا باید روز ملی گل و گیاه را تبریک بگویم. باید به طبیعت احترام بگذاریم چون نابودی جنگل ها باعث شده لایه ازن به مشکل بخورد.

وی در خصوص تعطیلات مسابقات لیگ برتر عنوان نمود: من 42 سال است که در ورزش حضور دارم، نقد باید وجود داشته باشد اما نیت آن خیلی مهم است و این مسأله حلقه گمشده در کشور ما است. نباید حب و بغض ها را با نقد قاطی کنیم.

سرمربی گل گهر اضافه نمود: این تعطیلات بخشی به خاطر لیگ قهرمانان آسیا و بخشی به خاطر مقدماتی جام دنیای بود اما به هر حال گردن ما است و باید تمکین کنیم. محور گمشده کشور ما برنامه ریزی است. همه جای دنیا وجود دارد اما فقط در ایران است که به روزمرگی رسیده ایم. شرایط کرونا وجود دارد اما برنامه نیست. بی برنامگی باعث شده لطمه بخوریم و هر جا هم صحبت می کنیم حرف از ایثار می زنند که اصلا ربطی ندارد. برنامه متاسفانه در همه ابعاد در این چند سال گم شده است. این تعطیلات باعث شده تیم های باشگاهی ضرر نمایند. شما ببینید کدامیک از لیگ های دنیا این شرایط را دارند.

قلعه نویی در خصوص اردوی گل گهر در شهر مشهد گفت: مشهد واقعا جای خیلی خوبی برای اردوهای پیش فصل است چون هر امکاناتی بخواهید آنجا وجود دارد. ما دو بازی در آنجا انجام دادیم. از مجتبی حسینی و مهدی رحمتی و دیگر دوستانی که زحمت کشیدند تشکر می کنم. البته هزینه آن را پرداخت کردیم و مجانی نبود. دو بازی انجام دادیم که درس های خوبی از آن گرفتیم. شکاری یک استعداد ناب فوتبال ما است که به بیراهه رفته بود و حالا به فوتبال برگشته است. امیدواریم در آینده نزدیک به فوتبال ما یاری کند. در کل شرایطمان خوب است.

سرمربی گل گهر با اشاره به مدیریت جدید این باشگاه عنوان نمود: اگر عتیقی، حدیدی و اسفندیارپور بمانند، سیرجان در 4-3 سال آینده با برنامه و چشم اندازی که این عزیزان دارند ورزش سیرجان می تواند یکی از قطب های فوتبال ایران و آسیا شود. ما در گذشته صحبت هایی هم با جمشید ملارحمان و محمد جواهری داشتیم. دنبال ثبات تیمی بودیم. هرچند مزد زحماتمان را نگرفتیم و باید صندلیی بهتر از این را داشته باشیم اما با اینکه در سال دوم هستیم هم در حذفی و هم در لیگ برتر موقعیت خوبی داریم. می توانیم سال های آینده با برنامه ریزی اسفندیارپور و حدیدی برای ورزش سیرجان صندلی بهتری را کسب کنیم. دو اتوبوس خریدیم که به زودی آماده می شوند. شرایطمان خوب است فقط ضمن اینکه 3-2 مصدوم داشتیم که امیدواریم برسند و در ادامه کار به ما یاری نمایند.

سرمربی گل گهر در خصوص تقابل با آلومینیوم اراک در جام حذفی گفت: این بازی برای ما خیلی مهم است. آلومینیوم تیم خیلی خوب و با شخصیتی است. آنها فرهنگی دارند که باید در فوتبال ایران نهادینه شود. ما برای یک بازی به اراک رفتیم، طرفدارانشان به ما خوشامد گفتند و در هتل و تمرین ما را تشویق کردند. این تیم چه در زمان خطیبی و چه در زمان منصوریان تیم قدرتمندی بود. این بازی برای ما یک فینال است اما ما هم گل گهر هستیم. هفته به هفته بهتر می شویم و به جام حذفی خیلی امیدواریم.

قلعه نویی در خصوص بازی امشب تیم ملی با عراق در مرحله مقدماتی جام دنیای گفت: من برای عزیزانی که گفتند بردن بحرین معجزه بوده متاسفم! این حرف فوتبال ما را تحقیر کرد. اگر این بازی معجزه بوده پس بازی هایی که در جام دنیای انجام دادیم چه بوده؟ ما از نظر استعداد جزو 5 تا 10 کشور اول دنیا هستیم.

وی در گفت وگو با برنامه تهران ورزشی در خصوص اینکه به خاطر مشکلاتی که در دور رفت برای تیم ملی به وجود آمد از این بازی به عنوان معجزه یاد شد، گفت: اصلا ربطی ندارد. افرادی دور و اطراف رئیس فدراسیون هستند. هیچ کس به اندازه من شهاب الدین عزیزی خادم را نمی شناسد. از زمانی که استقلال زیر نظر وزارت رفاه رفت با او ارتباط داشتم. حالا که رئیس شده کاری با او نداریم اما باید برخی چیزها را معین کند. اینکه بچه های ما زحمت کشیدند به کنار اما بحرین با کدام استان فوتبال خیز ما قابل مقایسه است؟

سرمربی گل گهر گفت: از کی روش انتقاد کردند که چرا مقابل اسپانیا و پرتغال این طور بازی کرد، این ها به افراد دور و اطراف عزیزی خادم برمی شود و او باید تجدیدنظر کند. ما در تیم ملی یک نسل استثنایی داریم، هر چند ایرادات فنی داریم که نمی خواهم به آنها ورود کنم اما دعا می کنیم تیم ملی به مرحله بعد و سپس جام دنیای برود. این تیم شایستگی این را دارد که در جام دنیای هم برای اولین بار از گروهش صعود کند.

وی توضیح داد: بازیکنان خیلی خوبی در تیم ملی داریم. بازی با عراق مهم است اما این تیم نشان داده صلابت گذشته را ندارد و نتایج خوبی نگرفته، با این حال هر بازی شرایط خودش را دارد. خیلی موارد دخیل است، یک اخراج، یک پنالتی، یا یک اشتباه دروازه بان می تواند زحمات مربی را هدر بدهد. واقعیت فوتبال موقعی است که سوت بازی زده می شود. ما از نظر بازیکن دو یا سه بر صفر جلو هستیم، اما باید ببینیم روز ما هست یا نه و آیا می توانیم فوتبالمان را به عراق دیکته کنیم یا نه؟

قلعه نویی گفت: این فوتبال دلخوشی مردم است و امیدوارم این دلخوشی به شادی تبدیل شود و در مراحل بعد هم به آنچه که لیاقت مان است برسیم. حیف است که این نسل بسوزد. برخی از این بازیکنان شاید دوره آخرشان باشد. برای موفقیت تیم ملی دعا می کنیم ولی متر و معیار ما باید عوض شود.

سرمربی گل گهر توضیح داد: از مدافعین سلامت هم که هر روز برای مملکت زحمت می کشند تشکر می کنم و ان شاءالله خدا خیر دنیا و آخرت را به آنها بدهد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 15 تیر 1400 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 14211

به "قلعه نویی: برای کسانی که گفتند برد بحرین معجزه بود متاسفم، حیف است این نسل فوتبال ما بسوزد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قلعه نویی: برای کسانی که گفتند برد بحرین معجزه بود متاسفم، حیف است این نسل فوتبال ما بسوزد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید