قمری: دوچرخه سواران فقط برای کسب تجربه به ازبکستان اعزام نخواهند شد، کار برای کسب سهمیه المپیک خیلی سخت است

به گزارش راه ساری، رئیس فدراسیون دوچرخه سواری گفت: ملی پوشان با وجود آنکه جوان هستند، اما قرار نیست فقط برای کسب تجربه به مسابقات قهرمانی بروند و قطعاً برای کسب مدال کوشش می نمایند.

قمری: دوچرخه سواران فقط برای کسب تجربه به ازبکستان اعزام نخواهند شد، کار برای کسب سهمیه المپیک خیلی سخت است

خسرو قمری در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درخصوص شرایط تیم ملی دوچرخه سواری جاده برای اعزام به رقابت های قهرمانی آسیا در ازبکستان گفت: در صورتی که شرایط اقتصادی مهیا باشد، تیم کشورمان با 16 نفر شامل 12 ورزشکار، یک رکابزن معلول، یک مربی، یک مکانیزیسین و خودم به عنوان سرپرست روز 29 فروردین راهی ازبکستان خواهد شد. در این تیم 2 رکابزن بانو، یک نفر در رده جوانان، 3 نفر در رده امید، 6 نفر در رده بزرگسالان و یک نفر در بخش معلولان رقابت خواهند کرد.

وی اضافه کرد: 95 درصد از ترکیب این تیم را نفرات جوان تشکیل خواهند داد. در طول یکی دو سال گذشته تعدادی از رکابزنان بازنشسته شدند و آروین معظمی گودرزی هم که به کانادا رفت. در این شرایط باید به جوانان اعتماد کنیم تا آنها با حضور در کنار نفرات باتجربه ای همچون مهدی سهرابی بتوانند عملکرد خوبی ارائه نمایند. من امیدوارم که ملی پوشان به نتایج خوبی دست پیدا نمایند تا بتوانیم همچنان به کوشش در جهت کسب سهمیه المپیک 2020 ادامه بدهیم.

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری ادامه داد: متاسفانه باشگاه ها در سال گذشته نتوانستند دوام بیاورند و تعدادی تعطیل شدند و بعضی هم از رجیستری برای مسابقات کنار رفتند. بر همین اساس پارسال کمترین اعزام را داشتیم. همین روند نیز قطعاً در جهت کسب سهمیه المپیک تاثیر منفی می گذارد. در زمان المپیک های قبلی، ملی پوشان در 13 تا 16 مسابقه در قالب باشگاهی و ملی شرکت می کردند. در واقع فعال بودن باشگاه ها یاری خیلی خوبی برای مان بود، اما همین باشگاه ها به دلیل مسائل اقتصادی دچار مسائل زیادی شده اند. به هر حال باید منابع خود را برای کسب سهمیه المپیک مدیریت کنیم تا همچنان شاهد حضور رکابزنان کشورمان در ترکیب کاروان اعزامی باشیم.

قمری درباره پیش بینی اش از عملکرد رکابزنان در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: ما امیدوار به کسب مدال هستیم. ملی پوشان و کادر فنی کوشش زیادی نموده اند، هر چند که تقریباً یک ماه از بهترین زمان برای تمرین در آستانه اعزام را از دست دادیم. متاسفانه از 25 اسفند و به دلیل ترافیک جاده ها در آستانه عید نوروز و پس از آن هم سیل، فرصت برای تمرین ایجاد نشد، اما همه کوشش خود را به کار گرفته ایم تا در این مدت کوتاه بتوانیم ملی پوشان را به حد مطلوبی از آمادگی برسانیم.

وی اعلام کرد: ملی پوشان با وجود آنکه جوان هستند، اما قرار نیست فقط برای کسب تجربه به ازبکستان بروند و قطعاً برای کسب مدال کوشش می نمایند. البته کار بسیار دشواری داریم، چرا که سال قبل از المپیک است و حریفان با همه وجود شرکت می نمایند.

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری در سرانجام گفت: در جریان مسابقات قهرمانی آسیا، کنگره آسیایی هم برگزار می گردد و برنامه های مختلفی در آن انجام خواهد گرفت.

huseynvahedi.ir: واحدی: وبسایت خبری، تفریحی و سرگرمی

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 2150

به "قمری: دوچرخه سواران فقط برای کسب تجربه به ازبکستان اعزام نخواهند شد، کار برای کسب سهمیه المپیک خیلی سخت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قمری: دوچرخه سواران فقط برای کسب تجربه به ازبکستان اعزام نخواهند شد، کار برای کسب سهمیه المپیک خیلی سخت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید