لزوم آموزش آتش نشانان برای اطفای حریق اماکن تاریخی، چند پرسش درباره ابهامات حریق حسن آباد

به گزارش راه ساری، عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در خصوص حریق چهارشنبه شب میدان حسن آباد پرسش هایی را عنوان نمود.

لزوم آموزش آتش نشانان برای اطفای حریق اماکن تاریخی، چند پرسش درباره ابهامات حریق حسن آباد

به گزارش خبرنگاران، حجت نظری صبح امروز در تذکر پیش از دستور خود با بیان اینکه در ساعات پایانی روز چهارشنبه حریقی در میدان حسن آباد رخ داد، گفت: پیشینه این میدان بر کسی پوشیده نیست اما ابهاماتی پیرامون این حادثه وجود دارد که باید سازمان آتش نشانی و معاونت خدمات شهری جوابگو باشند.

وی با بیان اینکه جای سوال است که چرا ساختمانی که ثبت ملی شده و جزو آثار فاخر محسوب می گردد، باید به محل فروش ابزار و یراق تبدیل گردد، گفت: همچنین چرا سیستم به روز اطفای حریق در این ساختمان نصب نشده است.

وی با بیان اینکه به نظر می رسد باید با هماهنگی اتاق اصناف نسبت به تغییر کاربری نامتجانس اقدام گردد، گفت: میزان تخریب در میدان حسن آباد با توجه به اینکه دیوار به دیوار ایستگاه شماره یک آتش نشانی است، جای تعجب دارد هر چند که بعضا مطرح می گردد که ماشین های آتش نشانی در حال ماموریت در یک جای دیگر بودند اما مگر می گردد که کل ایستگاه تخلیه شده باشد.

وی با بیان اینکه جای سوال است که آیا آتش نشانان دیر اطفای حریق را آغاز کردند یا شدت توسعه حریق زیاد بوده، گفت: باید معاونت خدمات شهری به این موضوع رسیدگی کند و اطلاع رسانی دقیقی در این خصوص داشته باشد هر چند که آتش نشانان دلسوزانه جانشان را کف دست گذاشته و برای اطفای حریق رفتند که جای تشکر دارد.

وی با بیان اینکه ضروری است آموزش های لازم برای اطفای حریق در اماکن تاریخی داده گردد، گفت: مثلا یک پرسش دیگر این است که چرا برای اطفای حریق یک مکان تاریخی از آب استفاده می گردد و شاید من اشتباه می کنم اما شاید بهتر باشد از فوم و کف استفاده گردد تا مبادا این ساختمان دچار تخریب گردد.

به گزارش خبرنگاران، نظری همچنین قصد داشت در بخش دوم تذکر خود در خصوص نمایشگاه الکامپ تذکر دهد که محسن هاشمی مطرح کرد که به دلیل ضیق وقت امکان ارائه قسمت دوم تذکر وجود ندارد.

tour-malaysia.ir: تور مالزی ارزان، تور لحظه آخری مالزی، تور مالزی نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان مالزی را از ما بخواهید.

kheimehnews.ir: با مجله اخبار شامگاهی خیمه نیوز همراه شوید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 3890

به "لزوم آموزش آتش نشانان برای اطفای حریق اماکن تاریخی، چند پرسش درباره ابهامات حریق حسن آباد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم آموزش آتش نشانان برای اطفای حریق اماکن تاریخی، چند پرسش درباره ابهامات حریق حسن آباد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید