ماجراجویی در معبد تاریخی

به گزارش راه ساری، شرق آسیا در این سال ها با شتاب فزاینده ای به سمت سبک زندگی غربی عزیمت نموده است. با این حال آموزه های شرقی همچنان منفذهایی محسوب می شوند که به انسان گرفتار در زندگی ماشینی توصیه می نمایند به اصل و ذات خویش بازگردند.

ماجراجویی در معبد تاریخی

معبد جینکوانزا یک معبد تاریخی است که در پارک ملی بوخانسان در نزدیکی (شمال) سئول واقع شده است. این معبد به دستور پادشاه هیونجونگ از سلسله گوریو در قدردانی از راهب بزرگ بودایی، جینوان، ساخته شده است. در تاریخ آمده که جینکوان در زمان جوانی، زندگی پادشاه هیون جونگ را نجات داد و پادشاه با ساختن معبد ، برای او جبران کرد.

معبد جینکوانسا از چندین ساختمان تشکیل شده است و برنامه های موقتب اجرا می نماید که بازدید نمایندگان می توانند فرهنگ بودایی دست اول را با آن ها تجربه نمایند. برای گروه ها، بچه ها و جوانان برنامه هایی وجود دارد؛ حتا امکان اقامت تا به نوعی علاوه بر آشنایی با آیین بودایی، مشارکت نمایندگان با استفاده از موقعیت طبیعتی که برای آن هم انرژی های خاص مفروضند، به پالایش روح و جسم خود در اقامت هدفمند یا ماجراجویانه خود دست یابند.

گردانندگان خوش برخورد معبد می گویند، کوه اگرچه همان کوه است اما هر بار که به آن نگاه می کنید، در ظاهر آن متفاوت است. بسته به تغییر هوا، بسته به تغییر فصول، بسته به زاویه دید، بسته به حالت ذهن بیننده، بسیار متفاوت است. اگرچه آموزه ها تغییر نمی نماید اما نحوه نزدیک شدنشان به ما، با توجه به جریان زمان ، اشیاء و شرایط مختلف دیگر به اشکال مختلف بیان می گردد. اکنون ما در موقعیتی هستیم که می توان دوره ای دیگر را در آثار تاریخ هزاره ترسیم کرد. اینجا بسیاری از افراد می توانند آزادانه به تعلیم نزدیک شوند و همچنین یک مکان استراحت دلچسب خواهد بود که در آن برای کسانی که در هرج و مرج زمان و خودخواهی شخصی غوطه ور هستند، آرام گیرند.

جینکوانزا نیز مانند بسیاری معابد دیگر در سئول، در ابتدا برای عموم آزاد نبود. خاتمه در سال 2014 درهای خود را باز کرد تا بتواند با مردم سراسر دنیا ارتباط برقرار کند.

هرچند که این روزها شیوع ویروس کرونا موجب شده است که زمان برگزاری بسیاری از برنامه های از پیش طراحی شده معبد بازنگری شوند اما گردانندگان آن معتقدند که مخاطبان خود را به زودی دیدار خواهند کرد.

tour-malaysia.ir: تور مالزی ارزان، تور لحظه آخری مالزی، تور مالزی نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان مالزی را از ما بخواهید.

kheimehnews.ir: با مجله اخبار شامگاهی خیمه نیوز همراه شوید.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 7877

به "ماجراجویی در معبد تاریخی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجراجویی در معبد تاریخی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید