جاهای دیدنی کامبوج که هرگز نباید از دست بدهید

به گزارش راه ساری، کامبوج از آن کشورهایی است که می تواند هر سلیقه ای را راضی کند. حتی اگر تنوع بی نظیر جاهای دیدنی کامبوج را هم نادیده بگیریم، سفر به این کشور برای ما ایرانی ها می تواند بسیار مجذوب کننده باشد. آب و هوای استوایی، معابد بودایی، غذاهای دریایی و سواحل رویایی، گشت و گذار در جاهای دیدنی کامبوج را برای ما ایرانی ها هیجان انگیز و پرماجرا می نماید. با خبرنگاران همراه باشید تا مکان های دیدنی و جاذبه های توریستی این کشور را به شما معرفی کنیم:

جاهای دیدنی کامبوج که هرگز نباید از دست بدهید

انکگور وات، یکی از حیرت انگیزترین جاهای تماشای کامبوج

وقتی می خواهیم از جاهای تماشای کامبوج حرف بزنیم اولین جایی که به فکر می رسد انگکور وات است. بزرگترین بنای مذهبی دنیا که مجموعه ای است از معابد در دل جنگل ها و مزارع کشاورزی کامبوج. این مجموعه زیبا و مبهوت نماینده که در لیست میراث فرهنگی یونسکو هم ثبت شده است، به خاطر برج های سر به فلک کشیده، مناره های مرتفع، طراحی بی نظیر ستون ها و حکاکی های زیبا و متنوعش یکی از زیباترین نمادهای فرهنگ و هنر کامبوج است.

بر دیوارهای این بنای بزرگ، در حدود 300 نقش فرشته های آسمانی یا آسپار حکاکی شده است که تماشا تنوع بی نظیرشان هوش از سر هر بازدیدنماینده ای می برد. قدمت این مجموعه به قرن دوازدهم بازمی گردد و عظمت آن نمادی از کوه المپ است. اگر با تور به کامبوج سفر کنید حتما یکی از مقاصد گردشگری شما انگکور وات خواهد بود. برای بازدید از این مجموعه که در نزدیکی شهر سیم ریپ واقع است باید ورودیه پرداخت کنید و حداقل چند ساعتی زمان بگذارید. برای غرق شدن در تاریخ بزرگترین شهر دنیا در قرون وسطی و تماشا جاهای تماشای کامبوج چند ساعت هم کم است.

پنوم پن ، مرکز پرتنوع و زیبای کامبوج

موه ملی کامبوج از برترین جاهای تماشای کامبوج

تصور نمی کنم که به کامبوج سفر کنید اما نخواهید به مرکز آن سری بزنید. شهری سرزنده و شاداب با هتل ها و رستوران های شیک و بازارهای محلی. شهری که می توانید با قدم زدن در آن با زندگی مردم محلی بیشتر آشنا شوید. شهری در ساحل رودخانه تونله ساپ با چشم اندازهای تماشای. چند روزی زمان احتیاج است تا بتوانید درست و حسابی شهر زیبای پنوم پن را بگردید.

برای اینکه حسابی از گشت و گذار در پنوم پن لذت ببرید چند ساعتی را صرف چرخیدن در بازارهای محلی این شهر کنید. زندگی و معاش ساده مردم را ببینید و خوراکی های سنتی کامبوج را تست کنید. به موزه ملی کامبوج هم سری بزنید و در تاریخ تیره و روشن این کشور سرک بکشید. یک غروب را هم به قدم زدن در خیابان سیوسووات کی که درست در کنار رودخانه تونله ساپ است اختصاص دهید، از تماشای غروب آفتاب و اجرای هنرهای خیابانی لذت ببرید و شکم گردی کنید. تماشا از کاخ سلطنتی پنوم پن و جزیره کو داچ هم که دیگر از اوجب واجبات است.

کاخ سلطنتی پنوم پن ، نمادی از قرن ها اشرافیت در کامبوج

یکی از جاهای تماشای کامبوج که در پنوم پن به هیچ وجه نباید از دست بدهید کاخ سلطنتی این شهر است. در کاخ سلطنتی پنوم پن که بیشتر مراسم ملی و سلطنتی این کشور هم در آن برگزار می گردد، هر آنچه می بینید سلطنتی و بسیار زیباست. در این کاخ، معبد نقره هم واقع شده است که گنجینه پرارزشی از طلاها، مجسمه ها و آثار هنری با شکوه کامبوج است. کف تالار این معبد تماما از نقره ساخته شده و دیوار داخلی حیاط این معبد با یک نقاشی دیواری نفیس از اسطوره رامایانا پوشیده شده است.

اگر در زمان مناسبی به کامبوج سفر نموده باشید شاید بتوانید تنظیم کنید و در یکی از مراسم ملی کامبوج در کاخ سلطنتی هم حضور داشته باشید.

جزیره کو داچ، مرکز رنگارنگ ابریشم بافی

جزیره کوداج

وقتی به پنوم پن می روید حیف است که سری به مرکز سنتی فراوری ابریشم نزنید. از جهت آبی به راحتی می توانید از پنوم پن به کو داچ یا جزیره ابریشم دسترسی پیدا کنید. در کو داچ می توانید فراوری ابریشم به روش های کاملا سنتی را از نزدیک ببینید و از طبیعت بکر این جزیره زیبا لذت ببرید.

دریاچه تونله ساپ، حیات بخش کامبوج

جهت آبی تونله ساپ که یکی از ذخایر زیست کره هم محسوب می گردد یکی از بزرگترین دریاچه های آب شیرین جنوب آسیاست. این جهت آبی بزرگ خانه حدود 170 دهکده شناور است و منبع بزرگی برای تغذیه مردم کامبوج نیز به شمار می رود. می توانید یک روز را به اجاره یک قایق و گشت و گذار در تونله ساپ اختصاص دهید و با زندگی شاد و روستایی مردم کامبوج آشنا شوید. صیادانی را ببینید که به صید ماهی و خرچنگ مشغولند و یا حتی غذاهای تازه و محلی را که با صید همان لحظه تهیه می گردد نوش جان کنید.

نکته دیگری که ممکن است درباره زندگی این دهکده ها برایتان جالب باشد قایق های دستفروشی است که بین دهکده ها رفت و آمد می نمایند و غذا و سایر ملزومات زندگی را می فروشند. شاید خرید کردن از این قایق های دستفروش برایتان یک تجربه تازه و لذت بخش باشد.

سواحل سیانوکویل، یکی از زیباترین جاهای تماشای کامبوج

شهر سیانوکویل شهری شلوغ است با سواحل زیبا و دوست داشتنی. سواحلی ماسه ای یا سنگی، آرام و خلوت یا شلوغ و پرطرفدار. استراحت در هر یک از این سواحل را که می خواهید می توانید انتخاب کنید. سواحل سیانوکویل همین طور جهت دسترسی به جزایر آرام، غیرمسکونی و گرجهتی کامبوج نیز هست. می توانید ساعاتی را به لذت بردن از شلوغی دلنشین مهمانی ها و شب نشینی های ساحل اختصاص بدهید و بعد با رفتن به جزایر از سرگرمیات آرام تری مثل غواصی و یا دوچرخه سواری لذت ببرید.

کامپوت، استانی آرام با جاهای تماشای فراوان

کامپوت هم یکی از جاهای تماشای کامبوج و بسیار زیباست. این استان آرام، با کوچه های خلوت و هتل های راحت محل دلپذیری برای استراحت و سرگرمی با خانواده است. وقتی به کامپوت آرام و دوست داشتنی می روید حتما از چشم انداز ها طبیعی فوق العاده اش تماشا کنید. خارج از شهر نیز به مزارع کشت مرغوب ترین فلفل های دنیا سری بزنید. پارک ملی بوکور را هم از دست ندهید. پارک ملی بوکور، که زمانی محلی عالی برای قدم زدن اشراف فرانسوی بود، حالا هم پر است از بقایای در حال تخریب معماری فرانسوی. ایستگاه تپه بوکور هم در همان محل، برای اقامت فرانسوی ها، در دهه 20 به سبک معماری فرانسوی ساخته شده است. تماشای این ایستگاه و کلیسای متروکه بوکور برای هر توریستی تجربه ای وهم آلود و هیجان انگیز خواهد بود.

به کامپوت که رفتید سری هم به روستای شناور کپ بزنید. در روستای آرام و زیبای کپ از بازار خرچنگ تماشا کنید و غذای معروف آنجا را که خرچنگ با فلفل کامپوت است نوش جان کنید. می توانید ساعاتی را هم به قایق سواری در رودخانه مجاور کامپوت بگذرانید. یادتان نرود از آبشار پوپویل هم تماشا کنید.

سامبور پری کوک با معابد قدیمی بی نظیرش

سامبور پری کوک که در استان کامپونگ توم، بین سیم ریپ و پنوم پن، واقع شده است، مجموعه ای از 50 بنای مذهبی است که در میان جنگلی انبوه و درختان بی شمار جلوه ای باورنکردنی دارد.

این بناها از جمله قدیمی ترین معماری های شناخته شده در کامبوج است که یونسکو آن را به عنوان میراث دنیای ثبت نموده است. کنده کاری های زیبای معابد و ریشه درختانی که طی قرن ها به این عبادتگاه ها پیچیده است تماشا از سامبور پری کوک را برای گردشگران مجذوب کننده تر می نماید.

سیم ریپ، استانی با جاذبه های طبیعی و فرهنگی فراوان

انکگور وات از مشهورترین جاهای تماشای کامبوج و شهر پنوم پن

برای تماشا انگکور وات حیرت انگیز حتما باید به سیم ریپ سفر کنید، اما این استان زیبا به جز انگکور وات، تماشای های دیگری هم دارد. وقتی به سیم ریپ می روید حتما سری هم به کوه کولن بزنید. پارک ملی پنوم کولن از آن محل های محبوب در دوران خمر بوده است که دو آبشار زیبا هم دارد که آبریزگاه آن جان می دهد برای شنا کردن. یک پیک نیک لذت بخش خانوادگی را در پنوم کولن تجربه کنید.

پارک ملی پنوم کولن

در سیم ریپ سری هم به مرکز پروانه بانتئی سری، بزرگترین مرکز بسته پروانه جنوب شرقی آسیا بزنید. در این مرکز بیش از 30 گونه پروانه کامبوجی، کرم ابریشم و مراحل رشد پروانه ها را خواهید دید. موزه جنگ افزارها را هم که در نزدیکی مرکز پروانه هاست از دست ندهید. این موزه مجموعه ای از سلاح ها مثل مین و خمپاره دارد و قصه های تلخ قربانیان جنگ را نیز بازگو می نماید.

برنامه دیگری که می تواند بازدید از سیم ریپ را برایتان به یاد ماندنی تر کند، تماشا از سیرک کامبوج است. این سیرک مجذوب کننده که ترکیبی از سیرک مدرن با افسانه های قدیمی خمر است مطمئنا شما را به هیجان می آورد و با بخش دیگری از فرهنگ کامبوج آشنا می نماید.

پری ویر، معبد زیبای کوهستانی

با تماشای معبد پری ویر یکی از جاهای تماشای کامبوج ، ترکیبی بی نظیر از طبیعت و فرهنگ را مشاهده خواهید کرد. این معبد کوهستانی که بر فراز صخره ای در رشته کوه های دانگرک و در مرز میان کامبوج و تایلند واقع شده است به شیوا یکی از خدایان هندو تقدیم شده است. وقتی به پری ویر می روید، کامبوج زیر پای شماست و علاوه بر تماشای هنر انسانی از چشم انداز هنرمندانه طبیعت هم لذت خواهید برد. اهمیت معبد پری ویر به زحماتی است که برای ساخت آن در طی 300 سال کشیده شده است. از حمل مصالح تا ارتفاع حدود 500 متری گرفته تا کنده کاری ها و نقش برجسته هایی که در این چندین سال در این معبد اجرا شده است.

کراتی و دلفین های زیبای رودخانه ای

کراتی یک شهر کوچک در کنار رودخانه مکونگ است که گردشگران برای تماشا دلفین های نادر رودخانه ای به این شهر می آیند. برای اینکه شما هم این دلفین ها را که در این رودخانه زندگی می نمایند ببینید، چند ساعتی را به بازدید از کراتی، خوردن غذای محلی و ارتباط با محلی های مهمان نواز اختصاص دهید. می توانید کمی هم در رودخانه مکونگ پارو بزنید و از آرامش و چشم انداز ها زیبا لذت ببرید.

باتم بانگ، نماد کاملی از زندگی مردم کامبوج

باتم بنگ شهری پر از تنوع است. در باتم بنگ می توانید بقایای استعمار فرانسه و معماری فرانسوی را در کنار فرهنگ بودایی و معابد ببینید. علت دیگر معروفیت باتم بنگ زمین های وسیع کشاورزی اطراف این شهر است. در واقع، اگر می خواهید همه جوانب زندگی مردم در کامبوج را ببینید باید باتم بنگ را بگردید. یکی دیگر از جاذبه های باتم بنگ، قطار بامبویی است که فقط در این منطقه ساخته و برای حمل و نقل استفاده می گردد. شما هم می توانید سوار این قطارهای بامبو، که قابی بامبویی است بر روی ریل های قطار، شوید و از این تجربه تازه و تماشای چشم انداز ها لذت ببرید.

همه اینها شاید بخش کوچکی از جاهای تماشای کامبوج باشد. شما از بین این همه جاذبه توریستی کامبوج، به تماشا کدام یک از جاهای تماشای این کشور علاقه بیشتری دارید؟ اگر به کامبوج سفر نموده اید خاطرات زیبای خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع:سـفـرزون

منبع: دیجیاتور
انتشار: 13 مرداد 1401 بروزرسانی: 13 مرداد 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 14635

به "جاهای دیدنی کامبوج که هرگز نباید از دست بدهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاهای دیدنی کامبوج که هرگز نباید از دست بدهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید