مادورو از تشکیل واحد نظامی حفاظت از زیرساختهای ونزوئلا اطلاع داد

به گزارش راه ساری، رییس جمهور ونزوئلا یک هفته بعد از وقوع قطعی برق گسترده در این کشور از تشکیل یک واحد نظامی ویژه با مسئولیت حفاظت از تاسیسات و خدمات اساسی نظیر تاسیسات تامین آب و برق این کشور اطلاع داد.

مادورو از تشکیل واحد نظامی حفاظت از زیرساختهای ونزوئلا اطلاع داد

نیکولاس مادورو، رییس جمهور ونزوئلا عامل قطعی برق گسترده یک هفته پیش در این کشور را، حمله سایبری از سوی آمریکا بیان کرد، اما منتقدان او می گویند، سوءعملکرد دولت در حفاظت از زیرساخت ها باعث وقوع این اتفاق شده است.

نیکولاس مادورو در سخنرانی که از رادیو و تلویزیون ونزوئلا پخش شد بیان کرد، این واحد ویژه موسوم به فرماندهی دفاع از خدمات راهبردی اساسی با وظیفه تضمین امنیت، کارکرد و حفاظت در این زیرساخت ها تشکیل شده است.

برهمین اساس افسران این واحد فرماندهی مسئولیت دارند، امنیت فیزیکی و سایبرتیکی زیرساخت ها و حفاظت از تجهیزات آنها را تضمین نمایند.

رئیس جمهور ونزوئلا همچنین وعده داد دست به اعمال تغییراتی مهم در عملکرد دولت خواهد زد.

مادورو در سخنرانی خود از محل کاخ ریاست جمهوری در شهر کاراکاس توضیح داد: به زودی من به اعلام تغییرات جدید موثری در نحوه عملکرد دولت خواهم پرداخت.

با این حال رئیس جمهور ونزوئلا معین نکرد قرار است چه تغییراتی اعلام کند اما از وزرای دولتش خواست به خیابانها بیایند و با مردم حکومت را اداره نمایند.

مادورو در این سخنرانی بار دیگر تکرار کرد، قطعی برق که تقریبا یک هفته به طول انجامید به دلیل حملات پی درپی علیه تاسیسات برق آبی عمده ونزوئلا در حوزه گوری در ایالت بولیوار اتفاق افتاده و به دستور جان بولتون، مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا اجرا شده است.

این قطعی برق و خاموشی گسترده در تاریخ هفتم مارس در ونزوئلا به وقوع پیوسته و باعث فلج شدن تقریبا کل این کشور شد.

روز سه شنبه گذشته دولت ونزوئلا بیان کرد که برق در تمامی این کشور مجددا برقرار شده، اما بعضی مناطق در غرب ونزوئلا همچنان گزارش قطعی برق را دادند.

این رهبر سوسیالیست ونزوئلا مخالفانش را متهم به دسیسه چینی برای همراه کردن این خاموشی گسترده با خشونت های سراسری نموده و گفت که این توطئه خنثی شده است.

این در حالی است که خوان گوآیدو، رهبر مخالفان مادورو مدعی شد که این قطعی برق به دلیل آسیب دیدن تجهیزات برق رسانی به سبب آتش دریافت پوشش گیاهی اتفاق افتاده است با این حال مادورو او را متهم به خرابکاری کرد. ، ایسنا

tafatton.ir: مجله مطالب خواندنی سفر و گردشگری

aradbld.ir: گفتگوی آزاد و اخبار روز

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 1833

به "مادورو از تشکیل واحد نظامی حفاظت از زیرساختهای ونزوئلا اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مادورو از تشکیل واحد نظامی حفاظت از زیرساختهای ونزوئلا اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید