مافیا و انتخاب نامناسب علیرام نورایی

به گزارش راه ساری، تقریبا یک هفته است که سری دوم این مسابقه، در غیاب بهنام تشکر و با تغییرات تازه، دوباره از شبکه سلامت روی آنتن رفته است. با این حال به نظر می رسد برخی تغییرات مسابقه در سری دوم، به کیفیت آن لطمه وارد کرده است.

مافیا و انتخاب نامناسب علیرام نورایی

غیبت بهنام تشکر در مقام راوی و هدایت کننده مسابقه پرمخاطب شبکه سلامت چه تأثیری در مسابقه داشته است؟

مسابقه تلویزیونی مافیا که در ماه های گذشته روی آنتن شبکه سلامت رفته است، مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته و به سری دوم هم کشیده شده.

تقریبا یک هفته است که سری دوم این مسابقه، در غیاب بهنام تشکر و با تغییرات تازه، دوباره از شبکه سلامت روی آنتن رفته است. با این حال به نظر می رسد برخی تغییرات مسابقه در سری دوم، به کیفیت آن لطمه وارد کرده است.

انتخاب نامناسب علیرام نورایی

یکی از مهم ترین تغییرات سری دوم مسابقه، حضور علیرام نورایی به عنوان هدایت کننده بازی، به جای بهنام تشکر است. تشکر به دلیل بازی در سریال بوم و بانو ساخته سعید سلطانی، نتوانست سری دوم مافیا را همراهی کند و نورایی جایگزین آن شد.

هدایت کننده جریان بازی مافیا به اقتضای فضای مرموز و پر از شک و تردید بازی، باید کسی باشد که بتواند نقش چنین شخصیتی را بازی کند و حساسیت مسابقه را بالا ببرد. چهره، تُن صدا و لحن بهنام تشکر به صورت ذاتی طوری بود که با فضای بازی هماهنگ بود.

علاوه بر این، خود تشکر هم کاملا روی بازی تسلط داشت و با همان لحن مرموز خاص خودش، بازی را کنترل می کرد؛ بنابراین می توان گفت: عوامل این مسابقه، در انتخاب بهنام تشکر به عنوان مجری یا هدایت کننده بازی، هوشمندی خاصی به خرج داده بودند و همان طور که قبلا در همین صفحه نوشتیم، برای انتخاب او توجیه مناسبی وجود داشت. اما علیرام نورایی نتوانسته در سری دوم، جانشین خوبی برای بهنام تشکر باشد.

نورایی تلاش می کند نقش هدایت کننده جدی و مرموز بازی را ایفا کند، اما تلاش او مثمر نیست و بازی باورپذیری ندارد. نورایی با حرکات اغراق شده، توی ذوق مخاطب می زند و سعی می کند با خشم ساختگی و بالا بردن صدای خود، هیجان بازی را بیشتر کند، اما در این زمینه هم پیروز نیست و نتیجه کار او به هیچ وجه خوب از آب درنیامده است. در اجرای نورایی، از آن رمز و رازی که فضای مسابقه می طلبد هم خبری نیست.

چند نقش جدید در مافیا

فرایند کلی مسابقه، تقریباً مشابه سری اول است، اما در سری دوم، تغییرات مختلفی مانند نشان ندادن نقش شرکت کننده ها و نشان ندادن تعداد آرای آن ها در بخش اول برنامه اتفاق افتاده است؛ اگرچه این موارد در بازپخش، نمایش داده می شود. یکی دیگر از تغییراتی که در سری دوم مسابقه شاهد آن هستیم افزایش تعداد نقش هاست.

در مافیا 2 چند نقش جدید مانند زره پوش، تک تیرانداز، خبرنگار و مذاکره کننده به بازی اضافه شده است. اضافه شدن ناگهانی چند نقش به بازی، در مقایسه با سری قبل، گروه شهفرایندان مسابقه را قوی تر و به نوعی از جذابیت و هیجان مسابقه کم کرده است. دکور و نور های مسابقه هم تغییرات جزئی داشته اند، اما چندان تاثیرگذار و چشمگیر نبوده است.

منبع: روزنامه خراسان

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

banoirane.ir: مجله خبری و ورزشی بانوان، مجله خانواده

منبع: فرادید
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 7995

به "مافیا و انتخاب نامناسب علیرام نورایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مافیا و انتخاب نامناسب علیرام نورایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید