مایکروسافت خلوت 2نفره اپل و آمازون را بهم زد

به گزارش راه ساری، مایکروسافت در هفته اخیر با ارزش سهام 1 تریلیون دلار به سومین شرکت در تاریخ که به این میزان از سهام دست می یابد تبدیل و به جمع دو شرکت اپل و آمازون پیوست.

مایکروسافت خلوت 2نفره اپل و آمازون را بهم زد

به گزارش خبرگزاریاقتصادایران ، مایکروسافت در هفته اخیر پس از یک جهش سودآور، توانست ارزش سهام خود را به یک تریلیون دلار برساند که با این کار توانست نفر سوم جمع دو نفره اپل و آمازون باشد.

مایکروسافت در ادامه درآمد بالای خود در سه ماه نخست سال اقتصادی 2019، با یک جهش سودآورد توانست به جمع رقبای خود بپوندد. مایکروسافت با ارزش سهام یک تریلیون دلار نه تنها توانست به سومین شرکت تجاری معروف ایالات متحده تبدیل گردد بلکه گامی عظیم در دنیای فناوری را به نام خود ثبت کرد.

گرچه پس از گذشت یک روز ارزش سهام مایکروسافت از یک تریلیون دلار به 995 میلیارد دلار سقوط کرد اما همچنان اپل و آمازون به ترتیب با 970 میلیارد دلار و 940 میلیارد دلار در پشت مایکروسافت قرار دارند.

علت جهش سودآور شرکت مایکروسافت در سه ماهه اول سال 2019، سرویس ابری آن بود که از این لحاظ با شرکت آمازون رقابت می نماید چرا که هفته اخیر که آمازون رکورد سود سه ماهه خود را منتشر کرد دلیل رشد سهام آن نیز عمدتاً به دلیل پلتفرم محاسبات ابری آن بود.

مایکروسافت گزارش داد که به طور کلی درامد آنها از سودسهام 14 درصد افزایش پیدا نموده است که این امر سبب می گردد تا درآمد خالص شرکت 19 درصد افزایش یابد.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 2480

به "مایکروسافت خلوت 2نفره اپل و آمازون را بهم زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مایکروسافت خلوت 2نفره اپل و آمازون را بهم زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید