لوگو رسمی ویندوز 8 مایکروسافت

به گزارش راه ساری، حتماً شما نیز بعد از شنیدن لوگو ویندوز به یاد آرم پنجره مانند و رنگارنگ می افتید که از همان ابتدا با این سیسستم عامل همراه بوده است و البته در نسخه های مختلف ویندوز هر بار دستخوش تغییراتی نیز شده است که خیلی نیز شبیه پرچمی دیده می گردد که در باد در جال تکان خوردن است اما مایکروسافت بارها و بارها در نوشته های مختلف توسط مسئولین خود این نکته را گوشزد نموده است که لوگو مایکروسافت یک پنجره است نه یک پرچم در حال حرکت …!. در این نوشته از سایت تورتک به آنالیز لوگو جدید انتخاب شده برای ویندوز 8 توسط مایکروسافت می پردازیم و همچنین نگاهی به لوگوهای قبلی این سیستم عامل برای نسخه های پیشین مثل XP، ویستا، 98، 2000 و … می اندازیم.

لوگو رسمی ویندوز 8 مایکروسافت

ظاهر ساده و تک رنگ لوگو جدید ویندوز

سادگی و استفاده از رنگ های کمتر در طراحی لوگو می تواند در حرفه ای و به یاد ماندنی کردن لوگو شرکت و یا سایت ما یاری فراوانی را بکند که کمپانی مایکروسافت نیز در انتخاب آرم جدید برای سیستم عامل خود به نظر می شود به روشنی از این تکنیک ها استفاده نموده است. جالب است بدانید که این طرح جدی توسط گرافیست های خود مایکروسافت طراحی نشده است و این لوگو را مسئولین این بخش مایکروسافت از طرح های ارائه شده توسط سایت Pentagram انتخاب نموده اند که در زیر می توانید ظاهر آن را مشاهده کنید.

همانطور که می بینید در طراحی این آرم علاوه بر توجه به سادگی و استفاده تنها از رنگ آبی روشن از تکنیک هایی مانند سایه زنی، چرخش و … نیز استفاده شده است.

آنالیز لوگو نسخه های قدیمی ویندوز

تنها ویندوزاولین نسخه ویندوز از خطوط و اشکال ساده ای طراحی شده است و نسخه 3.1 و نسخه های بعدی آن تا خود ویندوز 7 که هم اکنون توسط کاربران این سیستم عامل استفاده می شوند از چهار رنگ مختلف استفاده شده است که افکت موج مانندی در آن نیز دیده می شود. اما مایکروسافت همانطور که دربالا دیدید باز هم تصمیم گرفته است در سال 2012 به لوگو ساده و آبی رنگ خود باز شود که البته این بار گرافیک و زیبایی این آرم چند برابر شده است.

به نظر شما لوگو جدید مایکروسافت چه مزایایی را نسبت به لوگوهای قبلی ویندوز مایکروسافت دارد؟ آیا شما با اینگونه طراحی موافق هستید؟

منبع: تورتک
انتشار: 1 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 17 خرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8446

به "لوگو رسمی ویندوز 8 مایکروسافت" امتیاز دهید

1 کاربر به "لوگو رسمی ویندوز 8 مایکروسافت" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لوگو رسمی ویندوز 8 مایکروسافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید