چگونه آدری هپبورن به سمبل زیبایی و خوش پوشی در هالیوود تبدیل شد؟

به گزارش راه ساری، آدری هپبورن یکی از نمادهای دوران طلایی هالیوود است که همه او را به خاطر بازی در فیلم هایی مانند تعطیلات رومی و صبحانه در تیفانی می شناسند. بااین حال، معروفیت او تنها به علت بازی در فیلم های کلاسیک نبود، بلکه استایل آدری هپبورن و زیبایی او نیز یکی از دلایل محبوبیت این بازیگر بزرگ محسوب می شد. در این مقاله، هرآنچه باید درباره استایل آدری هپبورن بدانید را می خوانید.

چگونه آدری هپبورن به سمبل زیبایی و خوش پوشی در هالیوود تبدیل شد؟

نکات مهم در استایل آدری هپبورن

وقتی به نمادهای مد و زیبایی فکر می کنیم، نام های مختلفی از جمله آدری هپبورن از فکرمان می گذرند. استایل کلاسیک و ظریف او فراتر از دهه ها، فرهنگ ها و ترندهای مد و فشن است. لباس مشکی معروف او در صبحانه در تیفانی یکی از لباس هایی محسوب می گردد که هر هوادار ترندهای مدی حداقل یک مرتبه در زندگی به آن فکر نموده است اما راز استایل آدری هپبورن چیست؟ آیا ما هم می توانیم شبیه به او لباس بپوشیم؟ بله، برای این کار باید ابتدا به چند نکته ساده اما مهم توجه کنید.

زیبایی چهره

نمی توانیم از استایل آدری هپبورن صحبت کنیم اما به چهره زیبای او اشاره ای نکنیم. بدون شک، چهره او در استایل زیبایش نقش مهمی دارد. چشمان درشت و بادامی و ابروهای پرپشت آدری نیازی به آرایش سنگین نداشت. او همواره از رژ لب پررنگی استفاده می کرد تا توجه همه را به لبخند درخشان خود جلب کند. صورت بی عیب و نقص و نیز همواره تمیز و درخشان بود.

بنابراین، وقتی از استایل آدری هپبورن صحبت می کنیم، باید به چهره او نیز فکر کنیم. برای داشتن استایلی به سبک آدری در وهله اول، نیازی به آرایش سنگین، مژه مصنوعی یا هر چیز دیگری از این قبیل ندارید. همین که روتین پوستی منظمی برای مراقبت از پوست خود داشته باشید و با کمی آرایش، ویژگی های زیبای صورت خود را برجسته کنید، کافیست.

موهای زیبا

آدری به موهایش هم توجه بسیاری داشت. او اغلب موهایی حالت داده و زیبا داشت که به لباس هایش شکلی مجذوب نماینده تر و زیباتر می بخشید. شما هم برای اینکه به سبک آدری هپبورن لباس بپوشید، باید به موهای خود توجه کنید.

طرز لباس پوشیدن آدری هپبورن

مهم ترین تکه پازل زیبایی استایل آدری هپبورن، انتخاب لباس های او بود. او همواره ساده ترین و در عین حال شیک ترین لباس ها را انتخاب می کرد که با استایلش به خوبی هماهنگ می شدند. لباس های آدری همواره طوری انتخاب می شدند که کاملا میزان او بودند و طرح های ساده ای داشتند.

انتخاب لباس های آدری و استایل او

زیبایی نادر آدری هپبورن، ظرافت و استایل را در دهه های 1950 و 1960 میلادی تغییر داد. سبک لباس پوشیدن او با هم عصرانش مرلین مونرو و الیزابت تیلور کاملا متفاوت بود. استایل او ظرافت و مجذوب نمایندهیت چهره اش را به خوبی نمایان می کرد. بخش مهمی از این استایل هم همان طور که گفتیم، به طرز لباس پوشیدن آدری مربوط می شد اما راز انتخاب لباس او چه بود؟

1. به جزئیات کوچک توجه می کرد

شخصیت سرزنده و سرشار از شور جوانی آدری به وسیله لباس هایش نشان داده می شد. او با انتخاب اکسسوری هایی مجذوب نماینده به هر یک از استایل های خود رنگ خاصی می بخشید. بعضی از کاربردهای اکسسوری در استایل آدری هپبورن عبارت اند از:

  • استفاده از روسری به عنوان کمربند یا بستن روسری های کوچک به دور گردن؛
  • پوشیدن دستکش هایی از جنس پارچه های ظریف؛
  • بستن بند کفش ها روی پاچه شلوار؛
  • اضافه کردن پاپیون های کوچک به لباس ها؛
  • بر سر کردن کلاه های شیک و بزرگی که صورتش را به قابی زیبا تبدیل می کردند؛
  • ست کردن جواهرات با لباس های مینیمالیستی؛
  • استفاده از یک عینک آفتابی بزرگ که با لباسش به خوبی ست می شد. نمونه آن هم عینک آفتابی است که در صبحانه در تیفاتی به چشم زده بود.

2. لباس هایی خوش دوخت انتخاب کنید

آدری اغلب با انتخاب لباس هایی با برش های شیک و یقه بلند، استایل خود را ساده و جاودانه نگه می داشت. او کت های بلند پشمی نیز می پوشید و در عین حال، مطمئن می شد که رنگ این کت ها با رنگ لباس های زیرین آن ها هماهنگ و ست باشد. لباس مشکی او در صبحانه در تیفانی مظهر سبک کلاسیک او و نوع انتخاب لباس هایش بود.

برای اینکه استایل آدری هپبورن را داشته باشید، نیازی نیست که کمد لباسی پر از لباس های گوناگون داشته باشید. در عوض، لباس هایی به رنگ های خنثی یا مشکی، بژ و سرمه ای داشته باشید. رنگ قرمز نیز می تواند یکی از انتخاب های اصلی شما باشد. آدری معمولا لباس هایی با چند رنگ مختلف را با هم می پوشید و به ندرت لباس های طرح دار می پوشید، مگر اینکه آن لباس ها تک رنگ بودند.

3. از بلند و کوتاه کردن موهای خود نمی ترسید

آدری به خاطر مدل های موی زیبایش که با گذشت زمان تغییر کرد نیز معروفیت دارد. او با موهای بلند و کوتاهش شناخته می گردد که ساختار استخوانی ظریف صورت و چشم های درشتش را برجسته می کردند. مدل موهای او هماهنگ با اکسسوری هایی مانند گوشواره و کلاه های خاص بود.

4. استایل آدری هپبورن و اعتماد به نفس او

برند ژیوانشی برند محبوب آدری هپبورن بود. او یک بار در جایی گفته بود که چگونه محصولات ژیوانشی به او احساس امنیت و اعتماد به نفس داده اند و توانسته ساده تر کار کند. اگر به استایل او دقت کنید متوجه خواهید شد که کاملا حق با اوست. وقتی از محصولات یک برند مورد اعتماد بهره ببرید و لباس هایی به خوبی آدری بپوشید، برای انجام هر کاری اعتماد به نفس دارید و می توانید هر کار سختی را با موفقیت انجام بدهید. در واقع، داشتن استایلی منحصربه فرد به شما اعتماد به نفس لازم برای هر کاری را می دهد.

5. به سبک بالرین ها می ایستاد

آدری یک پایکوبینده باله آموزش دیده بود و این را می توانستید از نحوه راه رفتن، ایستادن و ژست گرفتن او برای عکاسان به خوبی متوجه شوید. او صاف می ایستاد و می دانست چگونه با استفاده از لباس های مختلف، تمام زوایای ظریف استایل خود را یک جا جمع کند و به رخ دیگران بکشد. شما هم اگر به سبک آدری لباس می پوشید، باید نحوه ایستادن و راه رفتن او را هم تمرین کنید.

آیتم هایی که جزو اصلی کمد لباس آدری بودند

یکی دیگر از روش های استایل آدری هپبورن استفاده از آیتم های به عنوان آیتم های اصلی استایل خود بود. در واقع، اگر به سبک لباس پوشیدن او در موقعیت های مختلف توجه کنید، می توانید چند آیتم را ببینید که در همه یا بیشتر آن ها تکرار شده اند.

تل سر

در سال های اخیر، به لطف حمایت عمده طراحان مد از جمله پرادا، فندی و سیمون روچا، تل سر دوباره جای خود را در صنعت مد و زیبایی باز نموده است. اگرچه هپبورن تاج سرهایی خاص خود می پوشید اما از تل سر و لذت استایل های ساده با آن نیز بهره می برد.

کمربند زنانه

در تعطیلات رومی، فیلمی که آدری هپبورن را به ستاره تبدیل کرد، این بازیگر نقش مقابل گریگوری پک را بازی می نماید. او در این فیلم در نقش شاهزاده خانمی ظاهر شده که وظایف سلطنتی خود را انجام نمی دهد و در عوض به گشت وگذار در اطراف رم مشغول می گردد. هپبورن در این فیلم با چهره ای شاداب خود پرده نقره ای را روشن می نماید و با استایل خاص خود چشم همگان را به پرده سینما خیره می نماید. او در این فیلم، یک بلوز و دامن پفی پوشیده که کمربندی زیبا دارد. جزئیات استایل آدری هستند که ظاهر او را مجذوب نماینده می نمایند. آستین هایی که با بی خیالی بالا زده شده، دستمال گردنی که سرخوشانه به دور گردن پیچیده، بستنی قیفی در دست و پس زمینه خیابان های پر پیچ و خم مرکز ایتالیا همه در کنار یکدیگر، نظر شما را به تماشای بازی دیدنی آدری جلب می نمایند.

روسری های خاص آدری

هپبورن هم در فیلم ها و هم در زندگی واقعی عاشق روسری های خاص خود بود. او اغلب یک روسری ابریشمی را دور سر خود گره می زد. درخشان ترین استایل های آدری هپبورن با روسری های خاصش در فیلم های چهره بامزه، صبحانه در تیفانی و چاراد دیده می گردد. این استایل ها با دستکش های چرمی و عینک آفتابی خاص تر شده بودند.

یقه چوگان مشکی

اگر به فیلم های آدری هپبورن نگاهی بیندازید، صحنه پایکوبی او در فیلم چهره بامزه نظر شما را به خود جلب خواهد نمود. آدری در این فیلم استایلی مجذوب نماینده و خیره نماینده دارد که از لباسی با یقه چوگان مشکی، شلوار مشکی و کفش راحتی مشکی تشکیل شده است.

شلوار گینگهام

یکی دیگر از استایل های فراتر از زمانه آدری هپبورن، استفاده از شلوار گینگهام بود. شلوار گینگهام او که اغلب تک رنگ با سایه هایی از آبی روشن و صورتی بود، با تاپ های ساده و سفیدرنگ همراه می شد. هپبورن در سال 1955 و موقع فیلم برداری جنگ و صلح، با این استایل روبه روی دوربین نورمن پارکینسون در ایتالیا ظاهر شد تا برای سال ها این استایل او محبوب هواداران مد باشد.

جالب اینجاست که آدری با شلوار گینگهام و بلوز ساده معمولا در کنار حیوانات عکس می گرفت. تصاویر او با الاغ ها، سگ ها یا آهوی خانگی محبوبش، پیپین، همه با این استایل است.

کفش های باله

هیچ یک از کفش های آدری هپبورن به میزان کفش باله او راحت نیست. با توجه به پیشینه او در پایکوبی باله نیز داشتن چنین استایلی اصلا دور از فکر نیست. وقتی مجموعه لباس ها و وسایل شخصی آدری در 2017 به حراج گذاشته شد، کمد لباس هایش رنگین کمانی از کفش های چرمی باله به رنگ های آبی آسمانی، سبز زمردی و گل همواره بهار بود. این تنوع کفش های باله نشان داد که آدری با همه چیز از شلوار کوتاه و دامن تاب دار گرفته تا بلیزر کفش باله می پوشید.

شلوار جین نیلی رنگ

فیلم فرانسوی جاده ای هپبورن با نام دو تا برای جاده در سال 1967 به علت روایت خاص و صادقانه مورد تحسین نهاده شد اما این تنها ویژگی فیلم آدری نبود. در این فیلم، لباس های فوق العاده آدری نیز به نمایش درآمده اند. آدری در آن موقع با محبوب ترین طراحان مد آن مان از جمله پاکو رابان و مری کوانت همکاری می کرد اما دو تا برای جاده ادای احترامی به استایل های معمولی تر در دهه 60 میلادی بود. از جمله لباس های خاص او در این فیلم می توان به تاپی به رنگ قرمز گوجه ای، شلوار جین نیلی رنگ و کفش های کتانی اشاره نمود.

پیراهن سفید اورسایز

آدری در فیلم هایی مانند سابرینا مجذوب نمایندهیت بلوزهایی که در کنار کمربند زنانه پوشیده شده بودند را به تصویر کشید اما در فیلم هایی مانند صبحانه در تیفانی به سراغ مظهر مدرنیته یعنی پیراهن مردانه اورسایز رفت. او در این فیلم، پیراهن مردانه سفیدرنگ و اورسایزی را با پاهای برهنه و ماسک خواب فیروزه ای رنگ می پوشد تا استایلی متفاوت داشته باشد.

لباس توری سفید

آدری هپبورن در مراسم اسکار 1954، جایی که برنده جایزه برترین بازیگر نقش اول زن شد، با مدل مویی کوتاه، ابروهایی زیبا و یک لباس توری سفید که با کمربند بسته شده بود، ظاهر شد. قدم زدن او روی فرش قرمز اسکار با این استایل باعث شد تا پارچه توری سفید به پارچه محبوب بسیاری از خانم های خوش پوش در نسل های آینده تبدیل گردد.

لباس کوتاه صورتی مایل به قرمز

هپبورن چندین رابطه مهم در زندگی خود داشت. او در سال 1954 با شوهر اولش مل فرر در لباس عروسی با آستین های کاملا میزان دستانش ازدواج کرد تا هواداران برند بتشیوا را راضی کند. پس از جدایی با شوهر اول، باری دیگر در سال 1969 ازدواج کرد. او این مرتبه برای ازدواج با روان پزشک ایتالیایی، آنده آ دوتی، لباس صورتی مایل به قرمز کوتاهی با یقه بلند بر تن کرد. استایل آدری هپبورن در ازدواج دوم، امروزه هنوز هم یکی از استایل های پرهوادار است.

تغییر استایل آدری در سال های آخر زندگی

هپبورن در سال های آخر زندگی خود کمد لباس هایش را با شلوارهای راسته، پیراهن های چین دار و ژاکت های تمیز و مرتب پر می کرد. این تغییر نشان از تغییرات قابل توجه در زندگی شخصی و حرفه ای آدری بود. هپبورن پس از تمام شدن آخرین فیلمش در سال 1989، همواره پلیوری به رنگ سفید بر تن داشت.

گوشواره های آدری هپبورن

گوشواره های حلقه ای طلایی، مرواریدی و قطره ای آدری هپبورن همواره در استایل او نقش مهمی داشتند. او استفاده از گوشواره های قطره ای را به یکی از ترندهای محبوب مد تبدیل کرد و از این نوع گوشواره در استایل های مختلف خود زیاد استفاده می کرد. این نوع گوشواره در کنار لباس های بلند و باشکوه و آن لبخند درخشان به یکی از محبوب ترین اجزای استایل آدری هپبورن تبدیل شده بود.

کفش های لوفر مشکی

یکی دیگر از جزئیات زیبای استایل هپبورن کفش های لوفر مشکی رنگ بود. این کفش ها همراه با شلوار کوتاه و جوراب های بلند به او ظاهری مجذوب نماینده می بخشید که هیچ وقت تکراری نمی شد.

کلام آخر

نیمی از مجذوب نمایندهیت آدری هپبورن در استایل خاص و شیک او بود. او با انتخاب لباس های منحصر به فرد نشان داد که می توان با ظاهری ساده نیز به میزان کافی شیک و دلربا بود. استایل آدری هپبورن و سلیقه او در انتخاب لباس و اکسسوری های دوست داشتنی باعث شد تا هنوز هم بسیاری از هواداران استایل کلاسیک به لباس پوشیدن به سبک هپبورن علاقه نشان بدهند و معتقد باشند که سبک او هیچ وقت از مد نمیفتد.

منبع: vogue

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 29 آذر 1402 بروزرسانی: 29 آذر 1402 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 14827

به "چگونه آدری هپبورن به سمبل زیبایی و خوش پوشی در هالیوود تبدیل شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه آدری هپبورن به سمبل زیبایی و خوش پوشی در هالیوود تبدیل شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید