تعیین شدن دستورالعمل ورود مسافران به ایران

به گزارش راه ساری، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، تعیین شدن دستورالعمل ورود مسافران به ایران صورت گرفت.

تعیین شدن دستورالعمل ورود مسافران به ایران

قضیه چیست؟

معاون جهانگردی حدود 10 روز پیش از مخالفت ستاد کرونا با سفر جهانگردان خارجی به ایران اطلاع داد و گفت که تا اطلاع ثانوی ویزای توریستی ایران برای اتباع خارجی صادر نمی گردد. پس از آن، وزارت بهداشت از تنظیم مقررات تازه ای برای ورود مسافران به ایران اطلاع داد و شرط داشتن گواهی سلامت را الزامی خاطرنشان کرد.

این مقررات در همه مرزهای زمینی، هوایی و دریایی ایران اجرا می گردد و مسافران هنگام ورود به خاک ایران ملزم به ارائه گواهی سلامت به زبان انگلیسی و تاییدشده توسط مقامات دارای صلاحیت بهداشی در کشور مبدا هستند.

وبسایت ویزای الکترونیکی ایران و شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی نیز مقررات سفر به ایران و شرایط پذیرش مسافر را در چند بند شرح داده اند:

-ویزای ایران برای تردد مسافرانی که با عنوان جهانگرد به ایران سفر می نمایند، تعلیق شده است.

-سایت ویزای الکترونیکی ایران همچنان فعال است و متقاضیانی که قصد سفر غیرتوریستی دارند می توانند از آدرس https://e-visa.mfa.ir/en اقدام نمایند. ضروری است این مسافران یک ایمیل تأیید داشته باشند.

-مسافران پیش از ورود باید فرم خوداظهاری و گواهی سلامت خود را تکمیل شده به مسئولان مرزی ارائه دهند.

-تمام مسافران بالای دو سال، باید دست کم 96 ساعت قبل از سفر، تست PCR انجام داده باشند که نتیجه آن منفی باشد. گواهی باید به زبان انگلیسی باشد و مسافر آن را به نمایندگان وزارت بهداشت و پایگاه های بهداشت مرزی تحویل دهد.

-همه مسافران در بدون ورود، غربالگری می شوند و در صورت مشاهده موارد مشکوک، پس از انجام تست PCR، مسافر با ملیت غیرایرانی در محل معین شده از سوی وزارت بهداشت با هزینه شخصی قرنطینه می گردد و از مسافر ایرانی تعهدنامه گرفته می گردد تا مدت 14 روز قرنطینه خانگی گردد.

-در صورت ارائه نکردن گواهی نامه سلامت و تست معتبر کووید - 19، PCR، به مسافران با ملیت غیرایرانی اجازه ورود به کشور داده نمی گردد.

-مسافران ایرانی که هنگام ورود به کشور این گواهی را نداشته باشند به مکانهای معین شده از سوی وزارت بهداشت برای قرنطینه به مدت 14 روز راهنمایی می شوند. هزینه تست کرونا و اقامت در این مدت با مسافر است.

این بخشنامه به همه ایرلاین های داخلی و خارجی نیز ابلاغ شده است و از روز شنبه 11 مرداد، برابر با اول آگوست اجرا می گردد.

با شیوع ویروس کرونا در ایران، مرزهای زمینی، دریایی و هوایی مسدود شد. انسداد مرزهای زمینی کماکان ادامه دارد، اما با از سرگیری تعداد محدودی از پروازهای بین المللی، مرزهای هوایی تا حدی باز شده ولی انجام سفرهای توریستی همانند گذشته امکانپذیر نیست. بیشتر کشورها در صورتی اجازه سفر به شهروندان ایرانی را می دهند که کارت اقامت یا ویزای کار و تحصیل داشته باشند. ادامه شیوع ویروس کرونا در ایران نیز بسیاری از کشورها را برای از سرگیری تعامل توریستی با ایران، دچار ملاحظه و تأمل نموده است.

کالارنا: مقایسه و نقد کالاهای دیجیتالی

نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: همگردی
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10826

به "تعیین شدن دستورالعمل ورود مسافران به ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعیین شدن دستورالعمل ورود مسافران به ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید