مقام آمریکایی: ترامپ به فکر استفاده از گزینه نظامی علیه ونزوئلا است

به گزارش راه ساری، یک مقام ارشد دولت ترامپ می گوید که ایالات متحده به صورت جدی استفاده از نیروی نظامی علیه ونزوئلا را مدنظر قرار داده است.

مقام آمریکایی: ترامپ به فکر استفاده از گزینه نظامی علیه ونزوئلا است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک مقام ارشد دولت ایالات متحده آمریکا می گوید که واشنگتن به صورت جدی استفاده از نیروی نظامی علیه ونزوئلا را مدنظر قرار داده است؛ این مقام ارشد دولتی آمریکا مدعی شده مسئله استفاده از گزینه نظامی علیه ونزوئلا در پی ناکارآمد شدن اقدامات دیپلماتیک علیه کاراکاس مطرح شده است.

به گفته این مقام ارشد دولت ترامپ، [کارایی] ابزارهای دیپلماتیک ایالات متحده به علت اقدامات اخیر مادورو - رئیس جمهوری ونزوئلا - در حال کاهش است. به گفته وی؛ این ابزارها در حال کاهش [تضعیف] هستند مسئله ای که به زعم وی موجب می شوند برای مقابله با دولت ونزوئلا مجموعه ای از ابزارهای مالی، فشار مالی و گزینه نظامی برای دولت ترامپ باقی بماند.

به نوشته تاس، این مقام آمریکایی در سخنانی تهدیدآمیز علیه دولت ونزوئلا مدعی شد که جامعه اروپایی، ایالات متحده و گروه لیما به صراحت گفته اند که پیامد هرگونه آسیب به یا بازداشت خوان گوایدو برای مادورو ویران کننده خواهد بود و این بدترین اشتباهی است که مادورو می تواند مرتکب گردد و بر این اساس ما از نزدیک نظاره گر [تحولات] هستیم.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

tour-canada.ir: برای دیدار از شگفتی های کشور زیبای کانادا و دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا با ما همراه باشید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 2109

به "مقام آمریکایی: ترامپ به فکر استفاده از گزینه نظامی علیه ونزوئلا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام آمریکایی: ترامپ به فکر استفاده از گزینه نظامی علیه ونزوئلا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید