ممنوعیت ساخت و ساز در پایتخت در روزهای تعطیل

به گزارش راه ساری، رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران بیان کرد که در صورت جلب موافقت سازمان نظام مهندسی، در راستای کاهش آلودگی صوتی، ساخت و ساز و عملیات عمرانی در روزهای تعطیل متوقف می گردد.

ممنوعیت ساخت و ساز در پایتخت در روزهای تعطیل

ناهید خداکرمی در گفت وگو با خبرنگاران، در خصوص آلودگی صوتی ناشی از اجرای طرح های عمرانی و ساخت و ساز در تهران با بیان اینکه بحث آلودگی صوت در تهران یک معضل پنهان است گفت: با اینکه همه شهروندان در معرض آلودگی صوت قرار دارند اما کمتر کسی به این مشکل واکنش نشان می دهد.

وی با بیان اینکه متاسفانه رسیدگی به مسائل ناشی از آلودگی صوت مغفول مانده است؛ اضافه نمود: کمیته سلامت شورای شهر تهران آنالیز های زیادی را در خصوص راهکارهای کاهش آلودگی صوت انجام داده است که براین اساس آنالیز ها در حوزه آلودگی صوت ناشی از عملیات عمرانی و ساخت و ساز نشان داد که افراد و مالکان کمتر مراعات لازم را دارند به گونه ای که حتی نیمه شب و روزهای تعطیل و آدینه اقدام به توقف ساخت وساز نمی نمایند.

خداکرمی با بیان اینکه در بعضی موارد سازندگان مجبور هستند که در ساعات پایانی روز و در نیمه شب بعضی مصالح را جابجا نمایند، ادامه داد: اما دلیلی ندارد که عملیات ساخت و ساز در روزهای آدینه و تعطیل که عمدتا خانواده ها در کنار یکدیگر قرار دارند، ادامه داشته باشد و موجبات مزاحمت و سر و صدا را ایجاد کند.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران ادامه داد: کمیسیون سلامت رایزنی های اولیه با معاونت شهرسازی و فنی و عمرانی شهرداری را برای آنالیز ابعاد مختلف توقف ساخت و ساز در روزهای تعطیل از جمله روز آدینه انجام داده است و در حال برنامه ریزی برای برگزاری جلسات مختلف با سازمان نظام مهندسی هستیم تا در صورت موافقت آنها بتوانیم زمان عملیات های ساخت و ساز را مدیریت کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 آبان 1398 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 5224

به "ممنوعیت ساخت و ساز در پایتخت در روزهای تعطیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت ساخت و ساز در پایتخت در روزهای تعطیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید