میرکاظمی: بودجه 1401 باید دقیق تر از گذشته تنظیم شود

به گزارش راه ساری، مسعود میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: تدوین و تنظیم لایحه بودجه 1401 کل کشور باید قوی تر و با نگاه علمی و دقیق تر از گذشته و سرعت زیاد دنبال شود.

میرکاظمی: بودجه 1401 باید دقیق تر از گذشته تنظیم شود

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، مسعود میرکاظمی در یازدهمین جلسه ستاد تنظیم بودجه 1401 با بیان اینکه در تنظیم بودجه سال آینده خط قرمز ما عمل به تعهدمان است، افزود: در تنظیم بودجه سال آینده باید ظرفیت های منابع مالیاتی معین شود.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور تاکید کرد: برای معین شدن اجزای درآمد مالیاتی مطالعه ده ساله و کار کارشناسی علمی و دقیق صورت گیرد تا جمع بندی معین و قابل قبولی حاصل شود.

میرکاظمی گفت: همانطور که درگذشته نفت جزیی از مالیات بود و سایر اجزاء فراموش شده بود و وقتی قیمت نفت افزایش پیدا می کرد درآمد مالیاتی هم افزایش پیدا می کرد، هم اکنون هم بدلیل کسب درآمد از مالیات بر ارزش اضافه نموده سایر اجزاء درآمد مالیات مغفول مانده است.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور یادآور شد: با توجه به اینکه استان ها منابع را در اختیار دارند در سال آینده چه در بحث درآمد و چه مصارف با در نظر گرفتن مشوق هایی در این باره باید پاسخگو باشند.

میرکاظمی تاکید کرد: استان ها مسئولیت و نظارت جدی درباره پروژه های استانی و ملی و سیاست های کلان داشته باشند و طبق قانون هر تعهدی در نظر گرفته شود پایبند خواهیم بود و خط قرمز ما عمل به تعهدمان است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 مهر 1400 بروزرسانی: 22 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 14346

به "میرکاظمی: بودجه 1401 باید دقیق تر از گذشته تنظیم شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میرکاظمی: بودجه 1401 باید دقیق تر از گذشته تنظیم شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید