نادر سلیمانی در حاشیه جشن سیمرغ و پروانه ها: کاش روزی سیمرغ های سینمایی بر شانه های کودک و نوجوانان بنشینند

به گزارش راه ساری، نادر سلیمانی گفت: کاش روزی سیمرغ ها سینمایی بر شانه های کودک و نوجوانان بنشینند و پروانه ها تاج سرشان شوند.

نادر سلیمانی در حاشیه جشن سیمرغ و پروانه ها: کاش روزی سیمرغ های سینمایی بر شانه های کودک و نوجوانان بنشینند

به گزارش به نقل از ستاد خبری سیمرغ و پروانه ها؛ نادر سلیمانی بازیگر سینما و تلویزیون که تجربه همکاری با فیلم های کودک و نوجوان را در کارنامه کاری خود دارد، با اشاره به سابقه فعالیت خود و سایر همنسلانش در سینمای کودک و نوجوان اعلام کرد: به نظرم ما هر آنچه تاکنون در سینمای کودک و نوجوان برای بچه ها انجام داده ایم، وظیفه بوده است و فکر می کنم هنوز کار زیادی نکرده ایم. این جنس از سینما جای کار بسیاری دارد و صد افسوس که دلسوزان این حوزه در گوشه ای نشسته اند و شاید گروهی که دلشان برای کودک و نوجوان نمی سوزد، بعضاً ساخته های ضعیفی را ارائه می نمایند.

وی اضافه کرد: به نظرم سینمای کودک و نوجوان امروز با تعریف واقعی آن فاصله دارد. سینمای کودک یعنی رویا پردازی؛ کدامیک از فیلم ها واقعاً چنین تصویری را ارائه می نمایند؟ چرا بچه های ما باید به سراغ آثار خارجی بروند؟! سینما رویا ها را می سازد، اما از این نکته غافل هستیم و عمدتاً افکار بزرگسالان در فیلم های کودک و نوجوان مطرح و منتقل می گردد.

سلیمانی همچنین گفت: دخترم بعد از تماشای یکی از تئاتر های کودک جشنواره سال جاری، انتقاد کرد چرا جوایز به تهیه نمایندگان و بزرگسالان داده می گردد؛ در حالی که جشنواره متعلق به بچه هاست.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری ویژه برنامه سیمرغ و پروانه ها گفت: این طرح بسیار خوب است، اما کافی نیست. کاش روزی سیمرغ های سینمایی بر شانه های کودک و نوجوانان بنشینند یا پروانه ها تاج سرشان شوند. بچه ها صادق ترین و پاک ترین نسل هستند و باید سینمایی پاک هم به آن ها ارائه کرد. به نظرم این که به آن ها اجازه بدهیم، خودشان باشند از همه چیز بهتر است. آرزو می کنم روزی در این سینما به بهترین آثار و خروجی ها برسیم.

لازم به ذکر است ویژه برنامه سیمرغ و پروانه ها با همراهی مرکز توسعه سینمای کودک و نوجوان، سازمان سینمایی، دبیرخانه جشنواره فیلم فجر، ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد سینمایی فارابی برگزار می گردد.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 1283

به "نادر سلیمانی در حاشیه جشن سیمرغ و پروانه ها: کاش روزی سیمرغ های سینمایی بر شانه های کودک و نوجوانان بنشینند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نادر سلیمانی در حاشیه جشن سیمرغ و پروانه ها: کاش روزی سیمرغ های سینمایی بر شانه های کودک و نوجوانان بنشینند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید