تقدیم اجرای یک تئاتر به هنرمند شهید

به گزارش راه ساری، نمایش پدران ، مادران، فرزندان به کارگردانی آرش عباسی شانگاه 11 آذر ماه با یاد و خاطره اناس البشا هنرمندی که به تازگی در بمباران شهر حلب به شهادت رسید، در تالار قشقایی شروع شد.

تقدیم اجرای یک تئاتر به هنرمند شهید

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، آرش عباسی نویسنده و کارگردان نمایش پدران، مادران، فرزندان قبل از اجرای این اثر نمایشی گفت: به طور حتم اجرای اول هر اثر نمایشی برای گروه اجرایی ، اجرای بسیار سختی خواهد بود به همین جهت از همه شما عزیزانی که در اجرای اول نمایش ما حضور پیدا کردید صمیمانه قدردانی می کنم. ضمن اینکه اصولا صحبت کردن کارگردان برای تماشاگران قبل و بعد از اجرا یکی از مشکل ترین کارهاست که من غیر از امشب هیچ وقت چنین اشتباهی را انجام نمی دهم.

وی ادامه داد: این پروژه نمایشی که در چارچوب پروژه مرکز مطالعات اجرایی قشقایی میزبان دوستداران تئاتر خواهد بود، پروژه بسیار عظیمی بود که قرار بود در فضایی همانند فستیوال تئاتر فجر روی صحنه باشد، اما به دلیل بعضی از مشکلاتی که بر سر راه ما پیدا شد فقط توانستیم 50 درصد کار را در این پروژه روی صحنه ببریم. به هر ترتیب بنده وقتی در کشور ایتالیا مشغول به تحصیل بودم همیشه امیدوار بودم شرایطی پیش بیاید که یک کارگردان بسیار بزرگ ایتالیایی به نام پیترو فلوریدیا به ایران بیاید تا من به شکل بسیار ویژه این هنرمند را به دوستداران تئاتر ایران معرفی کنم. این اتفاق با تمام سختی هایش امروز افتاده و من امیدوارم با حضور این کارگردان بزرگ ایتالیایی روزهای خوبی را پشت سر بگذرانیم.

این کارگردان در اجرای این پروژه بین المللی شرح داد: امشب قرار است تا با حضور لادن مستوفی این نمایش را افتتاح کنیم. بازیگری که بنده غیر از همکاری با نمایش نویسنده مرده است مایل بودم تا در این پروژه نیز با او همکاری کنم که متاسفانه این اتفاق نیفتاد اما همچنان آرزو می کنم روزی این شرایط به وجود آید تا من در اجرای این اثر نمایشی از این بازیگر توانا بهره مند شوم. من این آرزو را دارم که لادن مستوفی از این پس در افتتاحیه هیچ از نمایش هایم حضور نداشته باشد و همیشه بتوانم در مقام کارگردان از بازی او در نمایش هایم استفاده کنم.

لادن مستوفی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون هم پس از صحبت های کارگردان نمایش با ابراز خرسندی از حضورش در افتتاحیه نمایش پدران، مادران، فرزندان گفت: من این افتخار را داشتم که در نمایش نویسنده مرده است به کارگردانی آرش عباسی به عنوان بازیگر حضور داشته باشم. خوشبختانه ما از این نمایش چه در ایران و چه در ایتالیا فعالیت های بسیار پیروزیت آمیزی داشتیم که مهم ترین این اتفاقات در مجموعه تئاتر شهر رخ داد.

وی اضافه نمود: سال 93 که نمایش نویسنده مرده است را درایتالیا روی صحنه بردیم عکس العمل تماشاگران ایتالیایی بسیار جالب توجه بود چون آنها تئاتر ایران تصوری داشتن که برای من بسیار جالب بود و از سوی دیگر خیلی شاد بودم که با اجرای پیروز نمایش آنها این تصور غلط را در ذهنشان از بین بردند. گروه اجرایی نمایش نیز بسیار شاد بودند که ارتباط فرهنگی بین دو کشور ایران و ایتالیا انجام شده و این ارتباط فرهنگی بین هنرمندان و تماشاگر دو کشور برقرار شده است. ما باید بتوانیم حرف های خودمان را در قالب یک گویش انسانی با هنرمندان دیگر کشورها برقرار کنیم.

این بازیگر گفت: اجرای نمایش پدران، مادران، فرزندان فرصت بسیار مغتنمی است که می تواند به ارتباط فرهنگی کشورها یاری شایان توجهی کند. من به عنوان یک بازیگر امیدوارم که چنین اجراهایی در تئاتر شهر بیشتر اتفاق بیفتد. این نمایش مربوط به جنگ است و بنده لاقل یک آرزوی محال می کنم که روزی دنیا ما پر از صلح و آرامش باشد تا بتوانیم در یک فضای پر از آرامش باهم حرف بزنیم.

مستوفی در خاتمه اعلام کرد: طی روزهای گذشته یکی از هنرمندان سوریه ای به نام اناس البشا که در ماه های اخیر با حضور در مناطق جنگی و بمباران شده سوریه برای بچه ها نمایش اجرا می کرد بر اثر بمباران بخشی از شهر حلب به شهادت رسید که من در اینجا از شما عزیزان می خواهم به افتخار این هنرمند بزرگ و تشویق او اجرای نمایش پدران، مادران، فرزندان را شروع کنیم.

نمایش پدران، مادران و فرزندان به نویسندگی و کارگردانی آرش عباسی در قالب پروژه مرکز مطلعات اجرایی قشقایی روی صحنه میرود.

در این اثر نمایشی که ساعت 19:30 با قیمت بلیت 20 هزار تومان و مدت زمان 70 دقیقه به صحنه می رود دانیلا اسکارپاری و صنم نادری به عنوان بازیگر حضور دارند.

abuzariyon.ir: مجله خبری و تحلیلی

animal-photo.ir: آشنایی با هنر عکاسی و تصویربرداری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 7847

به "تقدیم اجرای یک تئاتر به هنرمند شهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقدیم اجرای یک تئاتر به هنرمند شهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید