نشانه گیری به هدف جهانی در میان هیاهوی کرونا

به گزارش راه ساری، خبرنگاران/خراسان جنوبی نجمه خدمتی، بانوی تیرانداز المپیکی کشور این روزها در شرایط شبیه سازی شده در منزل با تمام توان در حال آمادگی برای حضور در مسابقات جهانی که زمان دقیقش معلوم نیست، است.

نشانه گیری به هدف جهانی در میان هیاهوی کرونا

شیوع کرونا، همچون سایر موارد، زندگی ورزشکاران را نیز دچار اختلال کرده، از تمریناتی که به جای سالن ورزشی باید در محیط خالنه انجام دهند تا عدم حضور فیزیکی مربی در کنارشان.

به گزارش خبرنگاران، محدودیت های این روزها در کنار تلخی ها، شیرینی هایی را نیز برای ورزشکاران به همراه داشته، ورزشکاری که ماه ها را در اردوی آمادگی تیم ملی می گذرانده، حال فرصت فراغتی برای تمرین در کنار خانواده یافته است.

برخی ورزش ها مانند تیراندازی را نمی توان به صورت واقعی در محیط خانه انجام داد، در واقع شلیک ها در منزل به صورت شبیه سازی شده از حالت واقعی صورت می گیرد و اصابت گلوله فرضی بر روی لب تاب نمایش داده می شود.

این حال تمرینی این روزهای بانوی المپیکی تیراندازی کشور است که اهل خراسان جنوبی است و روزهای کرونایی را در خانه بسر می برد و تمرین هایی متفاوت تر از این سال های حضور حرفه ای خود دارد.

نجمه خدمتی، بانوی تیرانداز المپیکی کشور در مورد فرایند تمریناتش در روزهای کرونایی در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: تقریبا مدت یک ماه است که به دلیل شیوع کرونا در خانه تمرین می کنم.

وی اضافه کرد: شیوع کرونا باعث شده تا من که همیشه در اردو و مسابقات بودم در یک توفیق اجباری این روزها را در خانه و در کنار خانواده تمرین کنم.

این بانوی المپیکی ادامه داد: مسابقات بین المللی که قرار بود 27 اسفندماه سال گذشته در هند برگزار شود، به دلیل شیوع کرونا به تعویق افتاد.

خدمتی باید برای المپیک سطح آمادگی خود را حفظ کنیم، اعلام نمود: تعویق در برگزاری بازی های المپیک از سویی باعث آمادگی بیشتر ما خواهد شد؛ همیشه انسان از دل شرایط سخت به موفقیت می رسد.

وی با بیان اینکه این روزها مشغول بدنسازی و تمرین های تکنیکی هستم، شرح داد: از طریق فضای مجازی با مربیان ملی خود در ارتباط هستم.

دارنده مدال طلای بازی های آسیایی با بیان اینکه عکس تمرینات خود را در گروه گذاشته و مشاوره های لازم را از مربی خود دریافت می کنیم، اضافه کرد: تمرین در سالن با تمرین در خانه متفاوت است، اما تمام تلاش خود را می کنم که این موضوع بر روی آمادگی من تاثیری نگذارد.

نماینده ایران در المپیک توکیو اضافه کرد: در حال حاضر سه مسابقه جهانی حذف شده و در این روزها بدون اطلاع داشتن از زمان دقیق این مسابقات تنها در حال حفظ آمادگی خود هستیم.

خدمتی در مورد رژیم غذایی ورزشکاران در این روزها نیز گفت: در این روزها به علت تمرین در خانه تحرک کم تری داریم، بنابراین باید رژیم غذایی خاصی را مصرف کنیم تا باعث اضافه وزن نشویم.

وی با بیان اینکه باید ترکیبی از ورزش و رژیم های متناسب را پی بگیریم، شرح داد: در این شرایط حضور مربی در کنارمان و بهره بردن از نظرات او در فضای مجازی بسیار موثر است.

این ورزشکار از حمایت های عاطفی و روانی مربی و سایر اعضای تیم تیراندازی گفت و گفت: امیدواریم با برنامه ریزی درست این روزها را طی کرده و بتوانیم با آمادگی مطلوب به مسابقات جهانی برسیم.

مجله ابوذریون: مجله خبری و تحلیلی

مجله عکس: آشنایی با هنر عکاسی و تصویربرداری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8665

به "نشانه گیری به هدف جهانی در میان هیاهوی کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشانه گیری به هدف جهانی در میان هیاهوی کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید