نقش مشخص کننده دانش آموزان در جامعه با فراگیری زندگی شهروندی

به گزارش راه ساری، خبرنگاران/گیلان مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت: دانش آموزان با فراگیری آموزه های زندگی شهروندی و انتقال آن به سایر اقشار جامعه نقش مشخص کننده ای در ساختن جامعه دارند.

نقش مشخص کننده دانش آموزان در جامعه با فراگیری زندگی شهروندی

به گزارش خبرنگاران، مهدی حاجتی، مدیرکل آموزش و پرورش گیلان در نشست با شهردار کلانشهر رشت، اظهار کرد: بسیاری از مسئولیت های اجتماعی هم چنین بعضی فعالیت های زیربنایی شهرداری مانند ارتقای فرهنگ ایمنی، کاهش فراوری پسماند و تفکیک زباله با آموزش دانش آموزان در مدارس نهادینه گردد.

وی با اشاره به اهمیت تفکیک زباله از مبدأ، اضافه کرد: آموزش دانش آموزان در تفکیک زباله و استفاده از قابلیت پیک نوروزی در تبیین پیغام های مربوط به حفظ محیط زیست فرصت مغتنمی است که آموزش و پرورش در اختیار شهرداری قرار می دهد.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت: حق هر شهروندی، داشتن محیط سالم برای زندگی است و دانش آموزان با فراگیری آموزه های زندگی شهروندی و انتقال آن به سایر اقشار جامعه نقش مشخص کننده ای در ساختن جامعه دارند.

حاجتی ادامه داد: با مشارکت دانش آموزان در هفته منابع طبیعی به یاد 1000 شهید فرهنگی گیلان، 1000 اصله نهال در مدارس رشت کاشته می گردد.

وی پرداخت 5 درصد عوارض شهرداری ها را به آموزش و پرورش از مواردی دانست که می تواند بعضی کمبودهای اقتصادی بزرگترین دستگاه تعلیم و تربیت را رفع کند.

در ادامه محمدعلی ثابت قدم، شهردار رشت گفت: اساس برنامه های شهرداری رشت بر پایه پیشگیری است و بسیاری از پیغام های زندگی شهری مانند روان سازی ترافیک، رعایت موارد ایمنی زندگی، بهداشت و نوع سبک زندگی را به وسیله آموزش می توان در دانش آموزان نهادینه کرد.

وی اضافه کرد: با انعقاد این تفاهم نامه میان آموزش و پرورش گیلان و شهرداری رشت بهینه سازی نحوه زندگی شهروندان را در کلانشهر رشت ببینیم.

در خاتمه تفاهم نامه همکاری ها بین آموزش و پرورش گیلان و شهرداری رشت منعقد شد، این تفاهم نامه در 5 ماده تنظیم شده است که به مدت دوسال اجرا می گردد و با توافق طرفین قابل تمدید است. آموزش تفکیک زباله از مبدأ، معرفی اماکن گردشگری رشت، توزیع کارتن پلاست در مدارس، برگزاری کارگاه های سلامت، همکاری و مشارکت در برنامه مدیریت پسماند بعضی از موارد طرح شده در این تفاهم نامه است.

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

banoirane.ir: مجله خبری و ورزشی بانوان، مجله خانواده

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8344

به "نقش مشخص کننده دانش آموزان در جامعه با فراگیری زندگی شهروندی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش مشخص کننده دانش آموزان در جامعه با فراگیری زندگی شهروندی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید