هشدار آتش نشانی در خصوص کولرهای آبی

به گزارش راه ساری، خبرنگاران آنلاین:سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در آستانه فرارسیدن فصل گرما توصیه ها و هشدارهایی را در مورد راه اندازی کولرهای آبی ارائه کرد.

هشدار آتش نشانی در خصوص کولرهای آبی

سید جلال ملکی در گفت وگو با ایسنا در این باره اظهار کرد: در میانه دومین ماه بهار هستیم و دمای هوای اکثر مناطق کشور رو به افزایش است و شهروندان با سرویس و راه اندازی کولرهای آبی به استقبال فصل گرما می روند.

ملکی گفت: هرساله هم زمان با افزایش دمای هوا گزارش هایی درباره برق گرفتگی حین راه اندازی غیرتخصصی کولرها به سازمان آتش نشانی اعلام می گردد. شهروندان باید به این نکته توجه نمایند که راه اندازی کولرها نیازمند تجربه و تخصص است، این در حالی است که بسیاری از شهروندانی که تخصص و تجربه ای در زمینه راه اندازی کولر و کار با برق را ندارند اقدام به راه اندازی کولرها می نمایند و همین بی توجهی موجب بروز حوادثی از جمله برق گرفتگی می گردد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران ادامه داد: شاید راه اندازی مجدد کولرها کار ساده ای به نظر برسد اما در واقع با جان افراد در ارتباط است و نباید از کنار آن ساده گذشت.

ملکی با بیان این که احتمال برق گرفتگی حین سرویس کردن کولرهای آبی، به علت وجود رطوبت در کولرها بسیار بالا است، گفت: حین سرویس مجدد کولرها نکاتی از جمله قطع برق باید رعایت گردد، اما در بسیاری از موارد دیده شده که افراد به علت بی تجربگی قطع کردن برق را فراموش می نمایند و دچار برق گرفتگی می شوند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه برق گرفتگی ناشی از راه اندازی مجدد کولر را باید جدی گرفت، گفت: راه اندازی غیر حرفه ای کولرها می تواند موجب بروزخسارات جانی و اقتصادی گردد.

او با بیان این که ضروری است برای راه اندازی کولرها از افراد متخصص بهره گرفته گردد، گفت: همچنین باید توجه داشت که نشت آب از کولرها نیز رخ ندهد و حتماً عایق کاری کف کولر انجام گردد. همچنین اگر محل نصب کولر در ارتفاع، لبه پنجره یا بالکن قراردارند باید توجه داشت تا از راه های ایمن به نصب و سرویس کولر آبی اقدام کرد.

ملکی در خصوص سرویس کولرهای گازی نیز اظهار کرد: در این خصوص ضروری است حتماً افراد متخصص از مراکز مجاز اقدام به سرویس دستگاه نمایند و به هیچ عنوان از افراد غیرمتخصص در این زمینه نباید استفاده کرد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران همچنین در خصوص برق کاری و راه اندازی کولرها اعم از آبی و گازی نیز گفت: برق کاری و سیم کشی جزو کارهایی است که تکنیسین های مربوطه باید انجام دهند و بنابراین توصیه می گردد حتماً هنگام نصب، تمامی این امور از سوی عوامل نمایندگی یا فروشگاه انجام گردد.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

tour-canada.ir: برای دیدار از شگفتی های کشور زیبای کانادا و دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا با ما همراه باشید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 2659

به "هشدار آتش نشانی در خصوص کولرهای آبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار آتش نشانی در خصوص کولرهای آبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید