همدانی: وزیر ورزش گفت اسکوچیچ سرمربی استقلال گردد، آبادان به هم می ریزد، وقتی سرپرست شدم، دلم گرفت

به گزارش راه ساری، سرپرست پیشین و پیشکسوت تیم فوتبال استقلال گفت: به وزیر ورزش و جوانان گفتیم که اسکوچیچ سرمربی استقلال گردد، اما گفت آبادان به هم می ریزد.

همدانی: وزیر ورزش گفت اسکوچیچ سرمربی استقلال گردد، آبادان به هم می ریزد، وقتی سرپرست شدم، دلم گرفت

به گزارش خبرنگاران، ستار همدانی که میهمان برنامه سلام صبح بخیر شبکه سه سیما بود، در خصوص اینکه چرا علی فتح الله زاده خیلی دیر به عنوان سرپرست باشگاه استقلال شد، گفت: انتخاب بسیار خوبی بود و تبریک می گویم. ایشان یکی از مدیران ورزشی دارای سابقه خوب در استقلال است که می تواند به شرایط موجود در استقلال یاری کند و این حضور باید زودتر این اتفاق می افتاد.

وی اضافه نمود: کمی سهل انگاری و بی توجهی نسبت به باشگاه بزرگ استقلال با این همه طرفدار صورت گرفت. فتح الله زاده احتیاجی به تعریف و تمجید ندارد و با توجه با سابقه و تجربه ای در این باشگاه دارد، طبیعتا می تواند به باشگاه خیلی یاری کند و البته به مجیدی جوان که در کادر فنی هستند می تواند یاری وافری کند.

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال در پاسخ به این سؤال که آیا حضور فرهاد مجیدی زود بود یا به موقع، گفت: مجیدی در عرصه مربیگری ابتدای راه قرار گرفته و راه سختی در پیش دارد. امیدوارم فتح الله زاده یا نفرات دیگر اعضای هیئت مدیره که اضافه شوند، یاری نمایند تا مجیدی در کارش پیروز گردد، چون در این مدت زمان دیدید عدم ثبات در مدیریت چقدر به استقلال ضربه زد. ناهماهنگی و عدم همدلی ضربه زد تا باعث شد مجیدی هم از قالب فنی بیرون بیاید و وارد حاشیه گردد. مجیدی باید تمرکز فنی داشته باشد، اما اتفاقات حاشیه ای رخ داد که نمونه اش تدارک برای زمین تمرین بود. بحث بعدی، پروازها بود و در ادامه نیز دعوای هیئت مدیره را جمع نموده و از سوی دیگر بازیکنان را به لحاظ روحی و روانی آماده می کرد. این مسائل فشار روانی روی مجیدی داشت و شاید آن تمرکز لازم را نداشت، اما امیدوارم با فتح الله زاده که از مدیران کاربلد است این مسائل در استقلال کمتر گردد.

همدانی در رابطه با اختلاف نظرهایی که از دو سال پیش بین مجیدی و فتح الله زاده بوجود آمد و شاید بعضی کنایه های سرمربی استقلال به سرپرست باشگاه باشد، توضیح داد: در هر خانواده ای ممکن است، اختلاف باشد. نمی گردد بگوییم هیچ خانواده ای مسئله ای ندارد. طبیعتا وجود دارد، اما مهم ترین چیز این است که همواره صندلی ها حفظ گردد. انتقادها هم محترمانه باشد. فتح الله زاده موهایش را در این تیم سفید نموده و جام آورده است. فرهاد مجیدی هم برای تیم زحمت کشیده و باید حرمت ها حفظ گردد و اینکه این مسائل چگونه پیش می رود، چیزی است که باید به آن پرداخته گردد.

وی در خصوص اینکه آیا باید جلسه آشتی برای برطرف کدروت ها گذاشته گردد، یادآور شد: فکر نمی کنم اینطور باشد. حضور فتح الله زاده خیلی می تواند یاری کند. یکی از مسائل استقلال در سال های اخیر این بود که مدیران برای خدمت نیامده بودند. با همه احترامی که برای مدیران و هیئت مدیره قائل هستم، اگر هدف مدیران خدمت برای این مردم است احتیاجی به ناراحتی نیست و اینکه بودن مان خوب است و نبودمان باعث مصاحبه هایی باشد که تیم را به حاشیه ببرد، در شأن استقلال نیست.

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال ادامه داد: براساس عملکرد آدم ها به آنها نگاه می کنیم و درباره شان نظر می دهیم. من از بحث سرپرستی که بیرون آمدم هیچ صحبتی با رسانه ها نکردم، چون تیم احتیاج به آرامش داشت. مهم ترین چیز جان دریافت استقلال است و می توانستم حرف هایی بزنم. با همه احترامی که برای دوستان رسانه قائلم، به برنامه ای نرفتم، چون استقلال احتیاج به آرامش داشت. امروز هم در راستای حمایت آمده ام و نخواستم در مقابل کسی قرار بگیرم. حضور فتح الله زاده باعث شد به این برنامه بیایم. مطمئن هستم همبستگی در استقلال ایجاد خواهد شد. در سال های اخیر هواداران اذیت شدند، اما اینقدر بزرگ هستند و در سرما و گرما حمایت کردند. امیدوارم امروز حمایت ها بیشتر گردد. مجیدی که سال ها برای شان در استقلال هنرنمایی نموده و فتح الله زاده که جام آورده است، برای باشگاه در این تیم هستند و تلفیقی از تجربه و جوانی در کنار یکدیگر می تواند برای باشگاه مفید باشد.

همدانی اضافه نمود: بعد از 5 سال پایم رابه عنوان سرپرست در باشگاه گذاشتم و دلم گرفت که استقلال با این همه طرفدار چرا باید به اینجا برسد. ساختمان باشگاه استقلال قابل قیاس با 5 سال پیش نبود. نه ساختار باشگاه وجود داشت نه توضیح وظایف آدم ها معین بود و نه مدیریتی شده بود. این مسئله باعث شد دلگیر شوم. نمی خواهم وارد جزئیات شوم، چون معتقدم استقلال احتیاج به آرامش دارد. مدیران قبلی می دانند با کسی تعارف ندارم. اگر حرف نمی زنم و سکوت می کنم برای این است که احتیاج به آرامش داریم و می دانیم حاشیه ها به استقلال ضربه می زند. تیم در شرایطی است که در سه جام می جنگد. با همه مسائلی که وجود دارد اعم از مصاحبه های هیئت مدیره، امکانات و دیگر مسائلی که هست، مدیریت ها در شأن استقلال نبوده است.

وی در واکنش به این سؤال که آیا فرهاد مجیدی از او خواست که در استقلال نباشد، گفت: قطعا این موضوع جزو توضیح وظایف مجیدی نیست. او مطمئنا نمی تواند ورود کند، اما سوء مدیریت داشتیم. اگر مدیران کار بلد داشتیم، یکسری چیزها اتفاق نمی افتاد. من از خلیل زاده سرپرست وقت باشگاه به خاطر حل یک مسئله ای خواستم تا ورود کند. مسئله به قبل از انتخاب سرمربی جدید تیم برمی گشت که به هزار دلیل ممانعت کرد. روزی که این رخ داد من با ایشان حرف زدم. با من صحبت و بحث معاونت مالی را مطرح کردند. من صراحتا گفتم بسیار آدم محترمی هستید، اما با احترامی که برای شما قائلم، آدم فوتبال نیستید. فوتبال به آدم فوتبالی و یک گروه مالی فنی تجربی در همه ابعاد که دانش داشته باشند، احتیاج دارد. ما این تیم خوب که شاکله مدیریت را تشکیل بدهد، نداشتیم و با به هم ریختگی استقلال شرایط همین شد. من و مجیدی روزی که تمرین را آغاز کردیم در اتاق خودمان دو نفره نشستیم و صحبت کردیم و به این نتیجه رسیدیم که نمی توانیم در کنار هم به استقلال یاری کنیم. من هم تصمیم گرفتم استعفا بدهم.

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال ادامه داد: مسئله ای نداشتیم، اما وقتی قرار باشد در قالب گروه کار کنیم باید همدیگر را دوست داشته باشیم و احترام بگذاریم. شاید نگرش ما به یک سو و سمت نبود. من برای آرامش تیم، کنار کشیدم. دیدید استقلال چقدر توانست پیروز گردد. مجیدی هم نفرات خود را آورد. اگر او تمرکز مدیریتی بیشتر داشته باشد، پیروز تر خواهد بود. اگر فتح الله زاده بتواند باعث اتحاد گردد، تیم بهتر خواهد شد، اما در حال حاضر رو به پایین هستیم. منظورم به لحاظ فنی است، چرا که استقلال مشکل دارد. البته مصدومیت بازیکنان هم مطرح هست.

همدانی اضافه نمود: در یک ماهی که در استقلال بودم، سعی کردم ابزار لازم را برای تیم در نظر بگیرم. سه زمین مناسب که یکی مجموعه انقلاب، دیگری شرکت نفت و سومی مجموعه شماره دو آزادی بود را، برای تیم در نظر گرفتم. با همه اینها صحبت کردم. همین کارها را انجام دادیم و تشکر ویژه از مسئولان اپراتور همراه اول نیز دارم. یک بدهی از قبل داشتند که طبق رایزنی که انجام دادم، آن را پرداخت کردند. اینها را گرفتم که بتوانیم مبلع درخواستی استراماچونی را پرداخت کنیم.

وی در خصوص اینکه عبدالرضا موسوی عضو هیئت مدیره استقلال گفته که مذاکره خلیل زاده با استراماچونی در دوحه صحت نداشته است، گفت: آنچه که من شنیدم، دوستان در دوحه تشریف داشتند، اما با خود استراماچونی مستقیم مذاکره ای نکردند. با استراماچونی قطعا جلسه حضوری نداشتند.

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال در خصوص اینکه آیا با وکیل او مذاکره نموده بودند، توضیح داد: این مسئله برای من مبهم است. چیزی که می دانم آنها دوحه تشریف داشتند، اما قطعا با استراماچونی جلسه حضوری نداشتند.

همدانی درباره اینکه آیا قرار بود اسکوچیچ سرمربی استقلال گردد، اعلام نمود: باید گله ای از وزیر ورزش و جوانان داشته باشم. احترام خاصی برای ایشان قائلم، اما در رابطه با موضوع اسکوچیچ با موسوی عضو هیئت مدیره صحبتی داشتیم و خواهش کردم که به سمع و نظر وزیر هم برسانند که بتوانیم از آقای اسکوچیچ در استقلال استفاده کنیم. وزیر ورزش صراحتا گفتند اسکوچیچ در آبادان و مربی تیم صنعت نفت است. وزیر گفت اگر اسکوچیچ از آن تیم بیرون بیاید، آبادان به هم می ریزد. من به این صحبت احترام گذاشتم. گفتم درود بر شما که چقدر منصفانه عمل می کنید و به فکر هواداران آن تیم هستید، اما بعد از آن دیدیم درباره بحث یحیی گل محمدی همین رخ داد و وزیر موافقت کرد تا از شهر خودرو به پرسپولیس بیاید! در این حالت قطعا مطمئن باشید شائبه به وجود می آید. من همواره حرفم را می زنم. الان فرهاد مجیدی هست و خیلی خوشحالم. استقلال بزرگ است وباید درباره اش بزرگ تصیمم گرفته گردد. اگر قرار است از این فوتبال به زندگی مردم آرامش بدهیم، باید تصیم های درستی بگیریم.

وی در خصوص اینکه هواداران استقلال اعتقاد دارند مجیدی انتخاب درستی است برای سرمربیگری استقلال بود، گفت: چاره ای نداشتیم، چون نه زمانی داشتیم مربی خارجی بیاوریم نه در بین مربیان داخلی کسی بود که انتخاب کنیم. کسانی که مورد تأیید هیئت مدیره بودند تیم داشتند و تنها گزینه ای که داشتیم و ارتباط خوبی با طرفدارن داشت، فرهاد بود. پیروزیت ابزار می خواهد، اما آیا ابزارش را برای مجیدی فراهم نموده ایم؟

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال در انتها گفت: در این چندساله ابزار و امکانات در استقلال واقعا فراهم نبوده و نیست. استقلال در گذشته کمپ داشته، اما به بخش خصوصی واگذار شده است. متأسفانه تصمیم هایی در سالیان گذشته گرفته شده که در خور نام استقلال نبوده است.

مجله ابوذریون: مجله خبری و تحلیلی

مجله عکس: آشنایی با هنر عکاسی و تصویربرداری

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8321

به "همدانی: وزیر ورزش گفت اسکوچیچ سرمربی استقلال گردد، آبادان به هم می ریزد، وقتی سرپرست شدم، دلم گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همدانی: وزیر ورزش گفت اسکوچیچ سرمربی استقلال گردد، آبادان به هم می ریزد، وقتی سرپرست شدم، دلم گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید