واترپلو می تواند سال 2022 قهرمان بازی های آسیایی گردد

به گزارش راه ساری، به گزارش خبرنگاران، صبح امروز نشست خبری رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو پس از انتها هجدهمین دوره بازی های آسیایی برگزار گردید و محسن رضوانی در این نشست پاسخگوی سؤال خبرنگاران بود.

واترپلو می تواند سال 2022 قهرمان بازی های آسیایی گردد

وی در پاسخ به این سؤال که وعده پاداش 30 هزار دلاری را در صورت کسب مقام در بازی های آسیایی به چریچ سرمربی واترپلو داده بودید، حالا با دلار 17 هزار تومانی چگونه این مبلغ را تامین می کنید؟ گفت: من از وجود چریچ بسیار خوشحال هستم، او مربی است که در جهانی واترپلو کشف شد و پس از کسب این مدال برنز، تمام جهان به او تبریک گفتند. روز گذشته در جلسه ای که با چریچ داشتم، این بحث را مطرح کردم و به او گفتم که با توجه به شرایط موجود، چنین مبلغی فراهم نیست. او خیلی راحت پذیرفت و گفت که شرایط را می دانم.

رضوانی در ادامه درباره قرارداد سرمربی تیم ملی واترپلو بیان نمود: مبلغ قرارداد چریچ در مقایسه با سایر مربیان چینی در تیم های دیگر قابل قیاس نیست، خود او نیز درخواست افزایش رقم قرارداد را نداشته اما از من یک قول گرفت و آن اینکه یک مربی برای تیم های پایه را به خدمت بگیریم تا در دوره بازی های آسیایی بتوانیم عنوان قهرمانی را کسب کنیم.

وی توضیح داد: جامعه شنا و واترپلو پیشنهاد داده است تا چند بازیکن صربستانی را به تیم ملی تزریق کنیم ولی کوشش ما بر این است تا با دریافت مربی پایه، کار را بر روی رده های سنی شروع کنیم. واترپلو شانس این را دارد که در مسیر والیبال قرار گیرد چرا که تیم ما در حال حاضر با تیم های چین و قزاقستان در یک سطح واقع شده است. واترپلو این توانایی را دارد تا جزو 12 تیم برتر جهان قرار گیرد.

رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو درباره به خدمت دریافت مربیان خارجی برای تیم های شنا و شیرجه گفت: شنا یکی از مهم ترین رشته ها در بازی های آسیایی و المپیک است، در جاکارتا تنها 6 کشور موفق شدند مدال کسب نمایند و چهار کشور نیز مدال های طلا را دریافتد؛ این نشان می دهد که شنا بودجه و حمایت بسیار جدی را می طلبد که حتی این حمایت باید از طرف دولت نیز صورت گیرد. ما می توانیم شنا را گسترش دهیم، چرا که شنا یکی از ورزش های مورد تأکید در دین اسلام است و ما باید آن را بسط و گسترش دهیم.

وی با اشاره به حضور شناگران خوب در ایران تأکید کرد: ما باید مدارس شنا داشته باشیم. در حال حاضر ما چندین شناگر خوب در اختیار داریم که آنها در اندونزی توانستند رکورد 9 ساله ملی را بشنمایند. توان شنای ایران همین است و شک نکنید که ما باید مربیان خارجی را به خدمت بگیریم؛ البته می دانم که شرایط اقتصادی کشور خوب نیست و ورزش نیز از این قاعده مستثنی نیست.

رضوانی در ادامه گفت: درباره شیرجه نیز باید بگویم که ما می توانیم بالاتر برویم و در این رشته نیز حضور مربی خارجی حس می گردد. در بازی های آسیایی اندونزی اکثر تیم ها از مربیان چینی استفاده می کردند و این نیز برای تیم ما ضروری است. در شیرجه رسیدن به مدال بسیار سریعتر صورت خواهد گرفت. شیرجه روهای ما نترس و شجاع هستند و ما می توانیم نتیجه خوبی را رقم بزنیم.

رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو درباره قول کسب سهمیه المپیک و مسائل ارزی که برای ورزش پیش آمده است، اضافه کرد: این مشکل فقط برای رشته ما نیست و اکثر رشته های ورزشی دچار چنین مسئله ای هستند؛ باید شرایط را بپذیریم. یکسری تحریم های ظالمانه به کشور تحمیل گردیده است. شک ندارم که وزارت ورزش برای این موضوع برنامه ای خواهد داشت. خواسته من و خانواده شنا، شیرجه و واترپلو این است تا بودجه بیشتری به ما تعلق گیرد؛ این بودجه معادل بودجه فدراسیون هندبال و بسکتبال است و حتی شاید از آن نیز کمتر. ما می توانیم تا چهار سال آینده (سال 2022) در واترپلو قهرمان بازی ها شویم. دیگر نمی خواهیم که با وایلد کارت، کسب سهمیه المپیک داشته باشیم و با یک برنامه ریزی دقیق به کسب سهمیه نیز خواهیم رسید.

وی توضیح داد: البته شرایط بسیار برای ما سخت است. قزاقستان که یکی از رقبای اصلی ما به شمار می رود، میزبانی رقابت های انتخابی کسب سهمیه را گرفته است و همین مسئله کار را برای ما سخت می نماید. البته چریچ چنین نگاهی ندارد. امیدواریم که شرایط ارزی حل گردد و ما بتوانیم همانند قبل، تیم را راهنمایی کنیم.

رضوانی درباره حمایت از رشته های شنا، شیرجه و واترپلو گفت: خواسته من از وزیر ورزش و جوانان این است تا یکسری از باشگاه های مهم که پول های میلیاردی در فوتبال خرج می نمایند، برای رشته های پایه مانند شنا و دوومیدانی نیز هزینه نمایند. کسب عنوان در رشته های پایه، بسیار در رنکینگ کشورها در جدول رده بندی قابل اهمیت است و این را نیز بدانید که پشت یک مدال در چنین رشته هایی بالای 8 سال سرمایه گذاری وجود دارد.

رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو در خصوص معافیت ملی پوشان واترپلو در سربازی اضافه کرد: رایزنی خواهیم کرد تا ملی پوشان واترپلو که پس از 44 سال موفق به دریافت مدال در بازی های آسیایی گردیده اند، از خدمت سربازی معاف شوند.

وی در خاتمه با تشکر از وزیر ورزش و جوانان اعلام نمود: از سلطانی فر بسیار سپاسگزارم چرا که اگر او نبود، تیم واترپلو به بازی های آسیایی اعزام نمی شد. همچنین از صالحی امیری، شهنازی و سجادی که تیم را یاری و حمایت کردند، تشکر می کنم.

zeetova.ir: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 182

به "واترپلو می تواند سال 2022 قهرمان بازی های آسیایی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واترپلو می تواند سال 2022 قهرمان بازی های آسیایی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید