والیبال ایران بهتر از ولاسکو را می خواهد

به گزارش راه ساری، کارشناس والیبال ایران گفت: اگر هدف فدراسیون و آقای داورزنی رسیدن به جمع چهار تیم پایانی و سکوی المپیک است، به مربی بهتر از ولاسکو احتیاج داریم.

والیبال ایران بهتر از ولاسکو را می خواهد

عباسعلی میرحسینی، کارشناس والیبال در گفت وگو با خبرنگاران، در خصوص بحث جذب سرمربی ایرانی یا خارجی برای تیم ملی نیز شرح داد: در نشست هم اندیشی که برگزار گشت، آقای داورزنی همه جوانب را کاملا دقیق مطرح کردند. ایشان گفتند که تنها حضور در المپیک مهم نیست و رسیدن به سکوی المپیک و جمع چهار تیم هم برای فدراسیون ایران مهم است. به هر حال این همان دیدگاهی است که آقای داورزنی مطرح کردند. با توجه به این موضوع، اگر رسیدن به جمع هشت تیم، سپس چهار تیم و در نهایت سکوی المپیک هدف است، بدون تعارف باید بگویم که از نظر من رسیدن به این اهداف احتیاج به یک مربی تراز اول خارجی دارد. حتی مربی که از ولاسکو هم بهتر باشد. ما می توانیم این کار را بکنیم.

او تاکید نمود: همه می دانیم که ولاسکو کاری کرد کارستان و واقعا نتیجه گرفت، اما اگر الآن نتیجه می خواهیم باید مربی بیاوریم که دانش بالایی دارد، مدیریت بلد و در دنیا هم معتبر باشد. من فکر می کنم بازیکنان ما ستاره های عظیمی هستند که صد درصد باید مربی خارجی برای راهنمایی آن ها بیاوریم تا در حد و اندازه المپیک باشد. بعد از المپیک قطعا تعدادی از بازیکنان ما با پیراهن تیم ملی خداحافظی می نمایند که در آن موقع می توانیم از استعدادهای خود برای ستاره های خود جایگزین انتخاب کنیم. این استعدادها هم توانسته اند با مربی داخلی در رقابت هایی مانند قهرمانی جوانان دنیا عنوان قهرمانی را کسب نمایند، پس می توانیم بعد از المپیک از همین مربیان خوب وطنی که با نسل جدید کار نموده اند، در راس تیم ملی هم به عنوان سرمربی بهره ببریم. الآن ولی باید مربی راهنمایی تیم را بر عهده بگیرد که نام عظیمی داشته و در سطح بسیار بالایی کار می نماید.

میرحسینی گفت: من به توانایی مربیان داخلی و سطح فنی بالای آن ها ایمان داشته و احترام قائلم، اما اگر هدف فعلی فدراسیون ایران رسیدن به جمع چهار تیم برتر المپیک است باید از مربی عظیم خارجی با دانش فنی بالا استفاده کند.

مدیرعامل باشگاه شهداب یزد، درباره فعالیت قابل توجه این تیم در جذب بازیکنان جدید برای فصل پیش روی لیگ برتر والیبال، شرح داد: ما تیمی هستیم که با برنامه 10 ساله وارد میدان شده ایم که دو سال از این برنامه گذشته است. هدف اول ما در لیگ یک برای سال نخست این بود که به لیگ برتر برسیم و خدا را شکر این رخ داد، هدف دوم ما برای سال دوم هم ماندن در لیگ برتر بود که عملی شد. با این حال طرفداران ما معتقد بودند که باید در لیگ برتر تیمی در حد و اندازه یزد داشته باشیم و بهتر است تیم قدرتمندتری را راهی لیگ کنیم که به همین منظور تصمیم گرفتیم بعد از قولی که به طرفداران محترم خود دادیم، تیم قابل قبولی را برای فصل پیش رو آماده کنیم.

او ادامه داد: بنده به عنوان مدیر عامل باشگاه شهداب یزد قول دادم که به خاطر طرفداران بازیکنانی می گیریم که از نظر فنی در سطح قابل قبولی باشند. به خاطر گل روی طرفداران و مردم دوست داشتنی یزد این کار را انجام می دهیم و از اولین تیم هایی هستیم که بازیکنان مد نظر خود را جذب می کنیم.

مدیرعامل باشگاه شهداب یزد، در پاسخ به این سوال که آیا امکان بروز مشکل اقتصادی در اوایل و اواخر فصل برای این تیم وجود ندارد؟ شرح داد: خوشبختانه قراردادهای ما پلکانی است، پس از آنکه برای قرارداد بازیکنان مبلغ پایه می گذاریم، آپشن هایی را نیز از جمله کسب پیروزی، رفتن به روی سکو و ... را در قرارداد آن ها مد نظر قرار می دهیم. فکر نمی کنم مشکل اقتصادی داشته باشیم. ما به همه بازیکنان خود گفته ایم که ببرید، مبالغ قراردادها نوش جانتان باشد.

او در خصوص هدف گذاری تیم شهداب برای فصل پیش روی لیگ برتر نیز اظهار کرد: هدف ابتدایی ما با توجه به هزینه هایی که نموده ایم، رسیدن به مرحله پلی آف است. می دانیم کار سختی داریم و بسیار سخت است که یک تیم در دومین سال حضور خود در لیگ برتر به شکل یک مدعی ظاهر گردد اما هدف بعدی ما هم رسیدن به جمع چهار تیم پایانی در صورت امکان است.

تور پاریس: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

تور ونیز: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9250

به "والیبال ایران بهتر از ولاسکو را می خواهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "والیبال ایران بهتر از ولاسکو را می خواهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید