وام 30 میلیونی برای سربازان دارای گواهینامه مهارت شغلی

به گزارش راه ساری، رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با بیان اینکه سال جاری حدود 200 هزار سرباز مهارت شغلی را در پادگان ها آموزش می بینند، گفت: طی هماهنگی با بانک ها پس از اتمام خدمت سربازی به مشمولان تا سقف 30 میلیون تومان وام داده خواهد شد.

وام 30 میلیونی برای سربازان دارای گواهینامه مهارت شغلی

به گزارش ایسنا، سردار تقی مهری در مراسم معارفه جانشین جدید رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا، گفت: سربازی یک ارزش و خدمت بزرگ در کشور است، به طوری که بیش از نیمی از نیروهای ما در جنگ تحمیلی نیز سربازان بودند.

وی با اشاره به نقش و صندلی سربازان گفت: امروز سربازان در حوزه خدمات، امنیت و توان دفاعی کشور چه در مرزها و چه در مرکز کشور در حال ایفای نقش هستند و انصافا هم نقش موثری دارند.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با بیان اینکه در شش ماهه نخست سال جاری روزانه حدود 12 هزار درخواست از سوی مشمولان و خانواده آن ها در سازمان وظیفه عمومی مورد رسیدگی و پیگیری قرار گرفته است، گفت: برای تمام ائمه آدینه سراسر کشور نامه ای تنظیم شد تا جوانان برای انجام خدمت سربازی تشویق شوند، هدف ما این است تا گفتمان سازی خدمت سربازی را در سطح ائمه آدینه مطرح کنیم و در صورت تحقق این امر شرایط دفاعی و امنیتی کشور تقویت خواهد شد.

رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا در خصوص مشمولان غایب سربازی نیز گفت: طبق قانون بکارگیری مشمولان غایب در واحدهای صنفی، تمام شرکت ها و کارخانه ها اعم از خصوصی و غیر خصوصی ممنوع است و کسانی که اقدام به این کار نمایند بنا به مصوبه مجلس باید جریمه شوند.

به گفته سردار مهری، جرایمی پیش بینی شده از جمله قرار نگرفتن تسهیلات بانکی برای شرکت ها و کارخانه هایی که اقدام به جذب مشمولان می نمایند.

وی اضافه نمود: پس از تدبیر مقام معظم کل قوا، قرارگاه مهارت آموزی برای خدمت قبل از سربازی، حین خدمت و پس از خدمت سربازی پیش بینی و راه اندازی شد تا براساس سطح سواد و رشته تحصیلی و مهارت شغلی نیروها را تقسیم بندی کنیم و طبق مهارت شغلی در یگان مربوطه خود مستقر خواهند شد.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: سال جاری حدود 200 هزار سرباز مهارت شغلی را در پادگان ها آموزش خواهند دید، مقرر شد تا پس از برگزاری کارگاه مهارت آموزی برای سربازان و قبولی در این دوره آموزشی، برای او یک مهارت نامه که اعتبار بین المللی دارد صادر خواهد شد و با هماهنگی با بانک ها پس از اتمام خدمت سربازی به مشمولان تا سقف 30 میلیون تومان وام داده خواهد شد.

parisro.ir: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

italyro.ir: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 5869

به "وام 30 میلیونی برای سربازان دارای گواهینامه مهارت شغلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وام 30 میلیونی برای سربازان دارای گواهینامه مهارت شغلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید