ورود به محدوده طرح ترافیک 38 درصد کاهش یافت

به گزارش راه ساری، آخرین آنالیز ها در شرکت کنترل ترافیک تهران نشان می دهد که میزان ورود خودروها به محدوده طرح ترافیک در پاییز سال جاری نسبت به سال گذشته 38 درصد کاهش داشته است.

ورود به محدوده طرح ترافیک 38 درصد کاهش یافت

به گزارش خبرنگاران، روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در اطلاعیه ای خاطرنشان کرد که طبق آنالیز مقایسه ای آمار ورودی به محدوده طرح ترافیک در بازه زمانی 15 مهر تا 15 آذر، آمار کل ورودی امسال به محدوده طرح ترافیک نسبت به سال گذشته برای کل شبانه روز 22 درصد و در ساعات اجرای طرح ترافیک 38 درصد کاهش را به خود دیده است.

فاصله زمانی 15 مهر تا 15 آذر از آن رو برای این مقایسه انتخاب شده است که در دو هفته ابتدایی مهرماه طرح های ویژه ای همچون شناور کردن ساعت کاری کارمندان و محدودیت تردد خودروهای باری اجرا شده بود. اما در دو ماه پس از آن، مهمترین عامل موثر بر تغییر وضعیت ترافیک، اجرای طرح ترافیک به شیوه جدید بوده است.

لازم به ذکر است بارش بیشتر باران و افزایش دما در پاییز امسال نیز از جمله عامل ترغیب کننده برای استفاده بیشتر از خودروی شخصی بوده است. در چنین شرایطی، کاهش قابل ملاحظه ورود به محدوده ترافیک را می توان نشانه موفقیت طرح ترافیک جدید در نیل به اهداف خود دانست. گزارش تهیه شده از سوی کارشناسان کنترل ترافیک نشان می دهد که بخشی از تقاضای سفر به ساعات پس از اجرای طرح ترافیک منتقل شده و تا نیمه های شب نیز ادامه داشته است. بدین ترتیب حالت شب مردگی در محدوده سکونتی طرح ترافیک که از جمله پیامدهای سوء اجتماعی طرح ترافیک قبلی بود نیز تا حدی تغییر نموده است. همچنین بر اساس این گزارش، اجرای طرح ترافیک جدید باعث افزایش سرعت ناوگان اتوبوسرانی عادی و تندرو شده است؛ به طوری که در دو ماهه مورد مطالعه در پاییز 97 سرعت ناوگان عادی به طور متوسط 7 درصد و سرعت ناوگان تندرو 12 درصد افزایش یافته است. وضعیت تعداد مسافران ناوگان اتوبوسرانی نیز در پاییز امسال در مقایسه با زمان مشابه پارسال، تغییراتی را به خود دیده است، به طوری که تعداد کل مسافران ناوگان اتوبوسرانی با 1 درصد کاهش روبرو بوده و مسافران خطوط عادی 9.5 درصد کم شده اند. به نظر می رسد با وجود افزایش سرعت رسیدن به مقصد، فرسودگی ناوگان اتوبوس رانی بخش خصوصی باعث کاهش مسافران این بخش شده است. اما در مقابل، طبق گزارش های برگرفته از GPS اتوبوس های خطوط تندرو (بی آرتی) با اقبال بیشتر مسافران روبه رو شده و در پاییز امسال نسبت به سال گذشته 5.5 درصد افزایش مسافر را به خود دیده است. برای خطوط تندرو شبانه این افزایش به مراتب بیشتر بوده و تعداد مسافران بی آرتی شبانه در پاییز سال 97 حدود 24 درصد بیشتر از سال 96 شده است.

parisro.ir: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

italyro.ir: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 1147

به "ورود به محدوده طرح ترافیک 38 درصد کاهش یافت" امتیاز دهید

1 کاربر به "ورود به محدوده طرح ترافیک 38 درصد کاهش یافت" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود به محدوده طرح ترافیک 38 درصد کاهش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید