وزش باد نسبتا شدید در تهران طی امروز

به گزارش راه ساری، مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به وزش باد نسبتا شدید در تهران طی امروز (18 فروردین) گفت: کیفیت هوای پایتخت طی امروز و فردا (18 و 19 فروردین) در شرایط مطلوب خواهد بود.

وزش باد نسبتا شدید در تهران طی امروز

حسین شهبازی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: پیش بینی های صورت گرفته در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده حاکمیت شرایط جوی ناپایدار طی امروز (18 فروردین) است و برای بعضی ساعات بارش باران و وزش باد نسبتا شدید به بزرگی بالاتر از 5 متر بر ثانیه از سمت نواحی جنوب غربی - غربی انتظار می رود.

وی ادامه داد: با تداوم شرایط جوی ناپایدار تا فردا (19 فروردین) به تدریج بر شدت بارندگی در ساعات آغازین روز افزوده می گردد و بعضی ساعات به ویژه بعد ازظهر همراه با وزش باد نسبتا شدید با جهت غالب غربی - شمال غربی خواهد بود.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با بیان اینکه بر اساس نتایج پیش بینی کیفیت هوا، با وجود افزایش نسبی غلظت بعضی آلاینده ها طی امروز ناپایداری های جوی حاکم سبب برقراری شرایط مطلوب کیفیت هوا می گردد، توضیح داد: انتظار می رود با افزایش میزان ناپایداری جوی تا فردا وضعیت مساعد کیفیت هوای پایتخت همچنان تداوم داشته باشد.

به گفته شهبازی تا روز آینده دما هوا در پایتخت روند کاهشی دارد.

وی در سرانجام با اشاره به اینکه کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته منتهی به 8 صبح امروز با شاخص میانگین 41 در شرایط پاک قرار داشت، گفت: کیفیت هوای هم اکنون نیز با شاخص میانگین 51 در شرایط سالم است.

huseynvahedi.ir: واحدی: وبسایت خبری، تفریحی و سرگرمی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 2105

به "وزش باد نسبتا شدید در تهران طی امروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزش باد نسبتا شدید در تهران طی امروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید