کاغذ دیواری هوشمند، جایگزین مودم می گردد

به گزارش راه ساری، این سطح که شبیه کاغذ دیواری است، می تواند جایگزین مودم های بزرگ و جاگیر گردد که در حال حاضر در خانه و محل کار افراد به کار می فرایند و امواج بی سیم آن ها همیشه ضعیف است.

کاغذ دیواری هوشمند، جایگزین مودم می گردد

سطحی هوشمند که امواج وای فای و گوشی همراه را تا 1000 درصد تقویت می نماید، توسط محققان دانشگاه فناوری ماساچوست (MIT) طراحی شد.

این سطح که شبیه کاغذ دیواری است، می تواند جایگزین مودم های بزرگ و جاگیر گردد که در حال حاضر در خانه و محل کار افراد به کار می فرایند و امواج بی سیم آن ها همیشه ضعیف است.

این تیم از آزمایشگاه هوش مصنوعی و علم کامپیوتر (Computer Science and Artificial Intelligence Laboratory) دانشگاه فناوری ماساچوست، نمونه ای از این سطح را که به وسیله نرم افزار قابل کنترل است، فراوری نموده است که از 3 هزار آنتن کوچک استفاده می نماید تا امواج را تا بیشترین حد ممکن تقویت کند.

استاد هری بالاکریشنان، از دانشگاه فناوری ماساچوست، گفت: هدف اصلی ما در پروژه این بود که ببینیم آیا می توانیم از عناصر موجود در محیط استفاده کنیم و آن ها را طوری بچینیم که امواج را به نحوی که قابل کنترل باشد، منتقل نمایند. اگر می خواهیم دستگاه های بدون سیمی داشته باشیم که با استفاده از کمترین انرژی ممکن بهترین کیفیت امواج را تحویل دهد، به نظر می رسد که این سطح هوشمند به شدت راهگشا، و طریقه انجام آن باشد.

این سطح جدید که آرفوکوس (RFocus) نام دارد، در مقایسه با هر دستگاه ارتباطی دیگر، از تعداد آنتن های بیشتری بهره می جوید، ولی اصلا گران قیمت نیست، زیرا هر یک از آنتن ها تنها چند سنت هزینه برمی دارد.

به اعتقاد محققان، استفاده از سطوحی که به فناوری آرفوکوس مجهز باشند، به شدت در خانه های هوشمند در مناطقی با امواج ضعیف مفید خواهد بود، زیرا به سختی می توان دریافت نماینده هایی قوی را بر روی دستگاه های کوچکی که به اینترنت وصل هستند، نصب کرد.

این اولین بار نیست که ایده کاغذ دیواری هوشمند پیشنهاد شده است. پیش از این نیز، تحقیقات متمرکز بر این بود که چگونه از وسایل الکترونیکی کوچکی مانند بلندگو، میکروفون، و سنسور ها، برای ترکیب در چنین سطوحی استفاده گردد.

خانه ها، کارخانه ها، و ادارات آینده، ممکن است ترکیبی از این فناوری ها را در محیط خود به کار گیرند تا دستگاه ها را به نحوی راحت تر و یکپارچه، به زندگی افراد وارد نمایند.

کایلی جیمیسون، استاد دانشگاه پرینستون، که در پروژه آرفوکوس مشارکت نداشته است، گفت: سطوح هوشمند به ما هزاران آنتن می دهند که قابلیت های بسیاری را پیش روی ما قرار می دهد.

گزارشی جدید در توصیف سیستم آرفوکوس، ماه آینده در نشست طراحی و کاربرد نظام های شبکه مند انجمن یوزنیکس (USENIX Symposium on Networked Systems Design and Implementation) در شهر سانتا کلارا در ایالت کالیفرنیا، ارائه خواهد شد.

منبع: ایندیپندنت

تفطن: مجله مطالب خواندنی سفر و گردشگری

مجله آراد: گفتگوی آزاد و اخبار روز

منبع: فرادید
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 7889

به "کاغذ دیواری هوشمند، جایگزین مودم می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاغذ دیواری هوشمند، جایگزین مودم می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید